Geen geld voor theater Middelburg Mariska is helemaal mesjogge van duiven Training én ludieke actie 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Lappenmand Onruststoker Heinkenszand voor de rechter 66 Ik ben als jonge vrouw een uitzondering in het wereldje IfiE Ti? W door Theo Giele Het CDA sprak zich deze week al onomwonden uit voor vestiging van een schouwburg in evene mentenhal 'Studio A58' op het ZEP. Voor de SGP hoeft er hele maal geen schouwburg te komen, maar als er dan toch geld aan uit gegeven wordt liefst zo min moge lijk. Ook die partij ziet het ZEP al als alternatief. GroenLinks, Chris tenunie en ook DuurzaamRood sluiten deze variant nu niet meer uit, al dan niet in combinatie met een kleinschalig theater in de bin nenstad. Fractievoorzitter Jeannet- te de Vis-Berrelkamp is altijd voor verbouwing geweest. „Maar nu de gemeente te maken krijgt met weer nieuwe bezuinigingen, moeten we misschien van armoe de naar het ZEP." De LPM vindt het nu niet de tijd om 12 miljoen in de schouwburg te steken. „Maak eerst de bouw put af, kijk hoeveel we straks nog extra moeten bezuinigen en be slis daarna wat we met het overge bleven geld voor het theater kun nen doen", aldus fractievoorzitter Piet Kraan. De LPM wil in elk ge val niet naar het ZEP. D66 hekelt dat in het schouwburg dossier de waan van de dag re geert. De partij wil een goede voorziening in de binnenstad. „Als daar nu geen geld voor is, moet je geen 12 miljoen in een ver bouwing steken. Gebruik dat geld voor achterstallig onderhoud aan wegen en fietspaden. Wacht met het theaterbesluit op betere tij den", zegt fractievoorzitter Rob van Eijkelenburg. Daarmee tekent zich een ruime meerderheid af van 21 stemmen tegen verbouwing. Mogelijk ko men daar de vijf stemmen van de Partij van de Arbeid nog bij. Frac tievoorzitter Peter de Doelder voelt weinig voor het ZEP, maar sluit niet uit dat die keuze noodge dwongen gemaakt moet worden. Binnen de partij borrelen ook ge dachten op van een combinatie ZEP en minder dure voorzienin gen in de binnenstad. Alleen de WD staat vierkant ach ter het voorstel om de Stads schouwburg te verbouwen. De coalitie (PvdA, CDA, LPM en WD) is dus totaal verdeeld. Op 25 september praat de raadscom missie over het voorstel. De raad neemt 7 oktober een besluit. HEINKENSZAND - De 42-jarige man die in februari dit jaar de Spreeu wehof in Heinkenszand op stel ten zette met een bijl en een zwaard, moet donderdag 19 sep tember om 09.00 uur voor de rechtbank in Middelburg verschij nen. Dat zei een woordvoerster van de rechtbank in Breda giste ren. De onruststoker zorgde voor veel ophef. De bom barstte toen hij de voordeur van de buurman met een bijl bewerkte. Kort daar voor liep hij met een zwaard te zwaaien. De angst zat zo diep dat twee gezinnen het aanbod van de gemeente Borsele aangrepen tijde lijk in een hotel te verblijven. et gebeurt niet dage lijks, maar als er een duif wordt bin nengebracht in het dierenziekenhuis, is assistente Mariska de Ruijsscher er als de kippen bij. En als dat niet zo is, roepen haar collega's haar er snel bij. Mariska (27) is helemaal mesjogge van duiven. Laatst kwam er een Terneuzenaar met een verdwaas de duif binnen. Er zijn assistentes die niet veel van al dat gefladder moeten hebben, maar Mariska raakt er juist alleen maar door ver tederd. Laat het woord 'duif vallen en ze begint op eên manier te vertellen waar het enthousiasme over dui ven van Ernie's vriendje Bert bij zou verbleken. Het dier bleek door het vele vlie gen sterk vermagerd en had daar om tijd nodig om aan te sterken. „Zijn ringnummer en een tele foonnummer op zijn vleugel leid den naar een melker uit Hasselt", vertelt ze. „Vaak laten de eigena ren zo'n duif dan maar aan zijn lot over, maar deze man niet. Op zijn verzoek heb ik hem een week thuis verzorgd. Daarna zou ik hem laten uitvliegen, maar vanwe ge het slechte weer zagen we daar van af. Toen kwam die man dus naar Terneuzen om zijn duif op te halen. Als je er zoveel voor over hebt, ben ik ook graag bereid om een extra stapje te zetten." De liefde voor duiven kreeg ze van huis uit mee. Haar vader, opa en ooms zijn of waren allemaal ac tief in de duivensport. „Hoe ze spelen met de wind, hun groeps gedrag, hoe ze een plek zoeken in de kooi... Ik kan er uren naar kij ken. Ik ben als jonge vrouw een uitzondering in het mannenwe reld je, waarin vooral senioren ac tief zijn. Jammer, want zo dreigt de sport op termijn uit te sterven. Ik houd trouwens alleen nog maar sierduiven, zoals de Engelse Modena en de Valenciana krap per. Vooral dat laatste ras is heel zachtaardig. Daar kun je echt lief de van hebben." In het Dierenziekenhuis worden duiven met name in het voorjaar geënt tegen virusziektes en wor den ook gevonden duiven binnen gebracht. Eens per jaar rijdt dierenarts An nette Burm naar Hoofdplaat, de woonplaats van Mariska, om daar de duiven van een aantal bevrien de melkers in te enten. Mariska vertelt: „In de praktijk kunnen we aan de hand van mestonderzoek of een keeluitstrijkje ook ziektes bij duiven opsporen en behande len." MIDDELBURG - De kans dat de Mid delburgse gemeenteraad twaalf mil joen euro steekt in verbouwing van de Stadsschouwburg is bijzon der klein. Hoewel de meeste frac ties hun definitieve standpunt nog moeten bepalen, lijkt nu al duide lijk dat het voorstel niet op een meerderheid kan rekenen. ZIERIKZEE - Het is improviseren geblazen voor voetballend Schouwen-Duiveland. Nu veel velden door droogte onbespeelbaar zijn, worden trainin gen op alternatieve locaties als parkeerterreinen en ijsbanen gegeven. De dames 1 van het Zierikzeese MZC '11 streken vrijdagavond op het Havenplein neer. Omdat de voorbereidingen anders in de soep lopen, geeft voorzitter Eric Ronkes aan. „Maar het is ook bedoeld als ludieke actie. De gemeente kan het natuurlijk niet helpen dat het lekker weer is, maar als we dit probleem structureel willen oplos sen moet er wel wat gebeuren." De Zierikzeese club, goed voor 39 teams en 665 leden, wil over stappen op kunstgrasveld. Later deze week schui ven bestuurders van MZC '11 rond de tafel met wethouder Verseput, om over de mogelijkheden te praten. foto Ronald den Dekker door Raymond de Frel Mariska de Ruijsscher

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 112