Kinderkermis op het schoolplein SCHOUWEN-DUIVELAND 25 HAARWERKEN MONDRAGON 1967 Gemeente Zierikzee koopt Concertzaal. 2001 Sluiting van Concertzaal en restaurant Mondra gon. Bibliotheek opent maandag deuren De bibliotheek in Zierikzee opent maandag om 13.30 uur de deuren op de nieuwe lo catie in Campus Cultura aan het Hatfieldpark. De bieb is drie weken dicht geweest in verband met de verhuizing en een vernieuwing van de formule. Lezers kunnen om de heropening te vieren tot 11 oktober met 30 procent korting - ofwel voor 10 euro - lid worden. Maatschappelijke Stagemarkt Pontes Tot en met 15 september kunnen vrijwilligersorgani saties zich melden voor deel name aan de Maatschappelij ke Stagemarkt (Masmarkt), die donderdag 3 oktober bij Pontes Pieter Zeeman wordt gehouden. Circa 200 leerlin gen zoeken dit jaar een stage plek. Aanmelden kan via Jes sica van As: 453444 of j.vanas@hetwelzijnshuis. Scaldis Jazzband in d' Ouwe Smisse De Scaldis Jazzband komt zondag 15 september 'thuis' in d' Ouwe Smisse in Zonne- maire. De dixieland jazz band treedt op op de plek die de band tot tien jaar gele den als oefenlokaal in ge bruik had. De nieuwe eige naar van het Zonnemairse proeflokaal wil meer jazz bands naar het dorp halen. Aanvang 14.30 uur. Boerenboeldag voor de 34ste keer De 34ste editie van de Boe renboeldag vindt zaterdag 14 september plaats in de loodsen van Van Ast aan de Oude Schouwsedijk in Brou wershaven. De rommel markt is te bezoeken vanaf 09.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De opbrengst gaat on der meer naar het opzetten van een school in Bangla desh. 1654 1855 1856 1918 Zj want de oude Concertzaal was ook nog in gebruik als bioscoop. „Ik ging ook wel eens stiekem film kijken", vertelt Jannie Schot over de jaren rond 1958. Ome Kees Verton bediende de projec tor en tante Sien („Ze waren net als mijn ouders van motorclub Sparta, vandaar dat we ze oom en tante noemden") verkocht kaart jes. Vanuit het projectiehok keek Jannie mee naar films waar ze ei genlijk nog niet naar toe mocht. „Zoals Sissi! Geweldig vond ik dat." Aan de gedachte dat Mondragon dicht ging waren Marianne en Jan nie inmiddels wel gewend, maar de kans om nog één keer naar bin nen te gaan grepen ze met beide handen aan. „Dit is echt de laatste keer en dat is toch wel heel bijzon der. We hebben hier heel veel be leefd." Ik kan u misschien helpen! ZONNEMAIRE - De regen van gister middag gooide wel wat roet in het het eten, maar de bezoekers van de kinderkermis op Radar- school Zonnewijzer in Zonnemai- re vermaakten zich desondanks prima. Er was van alles te doen. Zo wa ren er allerlei spelletjes, een dans- workshop, een boodschappen- kraam een een springkussen. Ook was er een clown aanwezig en konden kinderen zich laten schminken. De kinderkermis wordt elke twee jaar georganiseerd door leden van de ouderraad en is volgens direc trice Cindy te Ronde van de Zon newijzer bedoeld om als school een binding met het dorp te on derhouden. Kapsalon d© Jong© ZATERDAG 7 SEPTEMBER 2013 ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE BROUWERSHAVEN pand van stand Panden Paardenstraat 2 en Oude Haven 11 voor het eerst vermeld in ar chieven. Herensociëteit 'Sociëteit de Vereeniginganno 1802' gaat ruimte huren in het pand dat later tot Mondragon wordt omge doopt. Opening Concertzaal, op initiatief van de herenso ciëteit. Bioscoop vestigt zich in Concertzaal. 43*1 infographic Donja Odijk I Voor één van de laatste keren loopt theater Mondragon in Zierikzee vol met verwachtingsvol publiek. Glaasjes ker sen en vaasjes bloemen op de met witte lakens bedekte tafels verhullen de verpaupering van het pand-op-stand van weleer niet. foto Ronald den Dekker Heeft u last van vermoeidheid, fibromyalgie, depressie,niet geaard voelen, stress of loopt u op de een of an dere manier vast in uw leven? Mensen komen inmiddels vanuit heel Nederland. Kijk voor meer informatie op www.helendeshamaansemassage.nl of bel me op 0629092048. Warme groet, Corine van Vliet I Kinderen vermaken zich op de kinderkermis. foto Ronald den Dekker Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen In een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111