Raad eist garanties zorg hulpbehoevenden B en W selecteren acute zaken in sociaal werk OPHEFFINGSUITVERKOOP Goes klopt zichzelf op de borst als ideale woon-, werk- en vakantiestad BADKAMERS TOT 80% KORTING 24 SCHOUWEN-DUIVELAND MONDRAGON Nog vijf opvoe ringen te gaan voor de deur van Mondragon definitief sluit. Nu is het tijd voor afscheid. In 2015 worden de bezuinigingen in de Wet Maatschappelijke On dersteuning effectief. Voor zorgbe- hoeftigen verandert er dan een he leboel. Schouwen-Duiveland tel de begin dit jaar 860 inwoners die zorg nodig hebben. Daar zijn de bewoners van de verzorgingshui zen nog niet bij opgeteld. De ver zorging van deze 860 mensen kost tien miljoen euro. „Het lijkt me verstandig dat we een potje maken voor mensen die mogelijk buiten de boot vallen," opperde CDA-raadslid Ad Schouw donderdagavond in de commissie Samenleving en Be stuur. De oud-directeur van ver pleeghuis Cornelia kreeg bijval van de andere partijen. „Mensen zijn onzeker over wat er te ver wachten valt", zei Petri d'Anjou (PvdA). Robbert Lievense (LSD): „Er moet minstens dezelfde zorg worden verleend." Wethouder Houtekamer deed geen toezeggingen. „Er is nog te veel onduidelijk. Na Prinsjesdag of in april volgend jaar weten we meer." Maar de partijen dramden door. „Op dat reservepotje komen we tijdens de begrotingsbehande ling terug", meldde Schouw. Officieel mogen de partijen in ok tober hun verzoek dus nog eens op tafel leggen. Maar gezien de raadsbrede steun voor het CDA-voorstel valt niet uit te slui ten dat Houtekamer zijn ambtena ren alvast in kastjes en laatjes laat zoeken naar een bedrag. Die mededeling deed wethouder Gilles Houtekamer donderdag in de raadscommissie. Zoals bekend, heeft het Welzijns huis faillissement aangevraagd. De gemeente kocht sociaal en cul tureel werk in van het Welzijns huis. Het gemeentebestuur is ver antwoordelijk voor het welzijn van de inwoners. Dus dient dat werk door te gaan en dat geldt ze ker voor acute gevallen. B en W DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR 7 DAGEN IN DE WEEK TOT DE VOORRAAD STREKT van 11.00 tot 18.00 uur Riethil 20, 4825 AP Breda Hoge kwaliteit teakhouten tuinmeubelen Ronde en rechthoekige tafels staantafels Stoelen met verstelbare en vaste rugleuning zijn van plan daarvoor (inmiddels ex-) medewerkers van het Wel zijnshuis in te zetten. Afgezien van die mededeling van Houteka mer werd in de commissie niets over het Welzijnshuis gezegd. „Je kunt vertellen dat je het jammer vindt, maar verder kun je niks," zegt Wim Dorst van de Christen- Unie. De raad heeft gevraagd om een gesprek met de curator en de leiding van het Welzijnshuis. Die bijeenkomst is op 12 september in het gemeentehuis. Hoe de ge meente haar welzij nstaken op pakt, wordt vermeld op de ge meentelijke website. Daar staat ook dat voor weizijnsvragen 'die verder reiken dan de komende da gen' kan worden gebeld met Jas per van de Berge: 0111-452121. ZIERIKZEE - Voor wie emotieloos zijn of haar entree maakt in Mon dragon wrijft voorzitter Aad van der Wouden van Markant SD het er maar eens goed in. „Geniet van deze avond. U komt hier nooit meer terug." Die gedachte doet je met andere ogen om je heen kijken. Voor even is de houten vloer weer glim mend strak, het rode vloerkleed in de gang knallend rood. „En daar hing zo'n prachtig kleed met van die oranje ballen", zet Jannie Schot uit Zierikzee een stap in de tijd terug. In 1967 werd lannie pre cies hier, in de bovenfoyer van Mondragon, bekroond tot Mossel prinses. De gouden mossel die ze kreeg tijdens die voorloper van de Havendagen, hangt nog altijd om haar hals. Marianne van Urk her innert zich de optredens van gym nastiekvereniging Rust Roest in de Grote Zaal. En de etentjes met de familie om te vieren dat haar vader zoveel jaar in dienst was bij Zeelandia. „Het had toen best veel allure. Zeker als kind vond je het een hele belevenis om hier te zijn." Cees Möhlmann (die de toekomst gerichte zakenman Lopachin in voorstelling De Kerstentuin speelt) beleefde zijn Mondragon- debuut in 1984, toen hij op de planken stond met 'Valstrik voor een man alleen'. Hij regisseerde er later onder meer Het Oproer van Zierikzee. „Bizar om nu de laatste uren mee te maken. Ja, dat doet zeker iets. Die kleedkamers ook. Er hing hier altijd zo'n pluche sfeer en op een bepaalde manier hangt die sfeer er nog." Herinneringen te over, aan steeds andere tijden. „Ik weet nog dat ik hier face-to-face met Wim Son- neveld stond, die ergens heel boos om was en dat ook liet mer ken", lepelt Cees van Liere uit zijn geheugen op. Het Delta Zee land Fonds, waarvan hij voorzit ter is, sponsort de afscheidsvoor- stelling in Mondragon. Waar Van Liere dus ooit als kind de drempel overstapte. „)e moet het in de tijdgeest zien. Veertig, vijftig jaar terug was dit een eiland. Dit was hét podium. Als er iets gebeurde, vond dat hier plaats." Zoals filmvertoningen, De Stichting Goes Marketing werkt achter de schermen al lan gere tijd aan de nieuwe campag ne, die moet laten zien dat Goes 'barst van de energie', in zowel za kelijk, maatschappelijk als recrea tief opzicht. Aan ambitie is in elk geval geen gebrek: Goes wil meer inwoners, extra banen genereren en meer dagtoeristen trekken. Als opwarmertje zijn de afgelo pen weken al kaartjes verspreid met de vraag: 'Goes is...?'. Op het kaartje, maar ook op de website www.goesis.nl kan iedereen een antwoord schrijven. Zaterdag 14 september wordt de nieuwe campagne gepresenteerd aan de hand van diverse outdoor-, online- en gedrukte media in Goes. Vanaf dat moment bestaat er een marketingmerk dat ge bruikt wordt om Goes in de markt te zetten. Het gaat volgens citymarketeer Jonneke Schuurbiers om een fy siek label in de vorm van stickers en gadgets. „Kijk bijvoorbeeld maar naar 'I AMsterdam', het mar ketingmerk van de hoofdstad." De bedoeling is dat door middel van het label iedereen op zijn of haar eigen manier 'trots en passie' voor Goes kan uitdragen. De cam pagne zal ook zichtbaar zijn in de stad, bij evenementen en in adver tenties. Alles met één doel: „In Zeeland en daarbuiten moet een sterkere voorkeur voor Goes ont staan, of het nu is op het gebied van wonen, werken of activitei ten." door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het zou zo maar eens kunnen dat wethouder Gilles Hou tekamer volgende maand met een pot geld komt aanzetten die moet voorkomen dat inwoners niet de zorg krijgen die zij verdienen. - De gemeenteraad wil een reservepotje voor mensen die in de WMO buiten de boot dreigen te vallen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - In opdracht van B en W zijn ambtenaren van de afdeling Sa menleving bezig met het op urgen tie beoordelen van zaken waarmee sociaal werkers van het Welzijns huis bezig waren. 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura. Hoesch. Dansani. Dorenbracht. Grohe en andere topmerken Douchewanden. (bubbel)baden, stoomkabines. kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 06 - 28448040 Nog één keer in door Esme Soesman door Luc Oggel GOES - Goes wil voor eens en altijd de harten veroveren van onderne mers, toeristen en inwoners. Daar om wordt zaterdag 14 september een ambitieuze citymarketingcam pagne gelanceerd die stad en ge meente op de kaart moet zetten. www.goesmarketing.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 110