FILMOVERZICHT VAN I I t i i 1 Kor 2013 Vangen 13-22 September 20H film», THEsea MOBILE HOME Competitie Jongerenjury; dingt mee naar La Gre- nouilleprijs Regie: Francois Pirot Land: België, Luxemburg, Frankrijk laar. 2012. Lengte: 95 min. Genre: komedie, drama. Taal: Frans. Ondertiteling: Nederlands. Cast Arthur Du- pont, Guillaume Gouix, ]ean-Paul Bonnaire Simon keert terug naar zijn geboortestad nadat hij ontslag heeft genomen en zijn relatie met zijn vrien din heeft verbroken. Bij terugkomst ontmoet hij zijn vriend Julien. De mannen besluiten hun jeugddroom te verwezenlijken en kopen een caravan. De komedie Mobile Home is het regiedebuut van Franqois Pirot. Genomineerd voor Golden Leopard op Locamo Film Festival. Op ditzelfde festival behaal de de film de tweede plaats bij de Junior Jury. wo 18/9 10.00 u zaal 6; do 19/9 16.30 u zaal 4; zo 22/9 21.15 u zaal 7. MORCEAUX DE MOI, Des Competitie Jongerenjury; dingt mee naar La Gre- nouilleprijs; première (special import) Regie: Nolwenn Lemesle. Land: Frankrijk laar. 2012. Lengte: 90 min. Genre; komedie, drama. Taal: Frans. On dertiteling: Engels. Cast Zabou Breitman, Tchéky Karyo, Adèle Exarchopoulos. Familieportret van een gezin waarvan de vader op ja ren is, de moeder ziekelijk en dominant en waarvan de oudste dochter Sarah al vier jaar wordt vermist. En dan heb je nog Erell, die haar hele leven op came ra vastlegt. Op een avond keert Sarah terug. Des morceaux de moi is de debuutfilm van de Franse regisseuse Nolwenn Lemesle. zo 15/9 11.45 u zaal 5; ma 16/9 10.30 u zaal 4; wo 18/9 16.00 u zaal 1; zo 22/9 17.45 u zaal 7. MR. MORGAN'S LAST LOVE Opening Dioraphte Film- en Literatuurcompetitie; avant-première Regie; Sandra Nettelbeck Land: Duitsland, België, VS, Frankrijk Jaar. 2013. Lengte; 116 min. Genre; komedie, drama. Taal: Engels, Frans. Ondertiteling: Nederlands. Cast: Gillian Anderson, Michael Caine, Clémence Poésy. Vanaf het moment dat Pauline (Clémence Poésy) de koppige en neerslachtige weduwnaar Matthew Mor gan (Michael Caine) een hand reikt bij het instappen van de bus, hervindt Matthew het geluk. Paulines le venslust en onwrikbare optimisme zorgen ervoor dat Matthew het leven opnieuw omarmt. Samen on dernemen ze in Parijs lange wandelingen. De film is gebaseerd op de roman La Douceur Assassi- ne van schrijfster en actrice Franqoise Dorner. za 14/9 18.45 u zaal 3,4 7 (opening Dioraphte Film- en Literatuurcompetitie); di 17/9 21.00 u zaal 1; wo 18/9 21.15 u zaal 3; do 19/9 19.00 u zaal 1, na afloop gesprek met schrijfster/actrice Fran^oise Dorner; zo 22/9 19.00 u zaal 1. MY LIFE WITHOUT ME Programma Care and Cure; gekozen in canon van beste Care and Cure films Regie: Isabel Coixet Land: Spanje, Canada, laar. 2003. Lengte: 106 min. Genre: drama. Taal: Engels. Ondert: Ne derlands. Cast Sarah Polley, Amanda Plummer, Scott S peedman. Ann is drieëntwintig, ze heeft twee jonge dochters, een echtgenoot die meer tijd werkloos dan werkend doorbrengt, een moeder die de wereld haat en een vader die de laatste tien jaar in de gevangenis heeft doorgebracht. Ze werkt als conciërge aan de univer siteit waar ze nooit een opleiding heeft kunnen vol gen. Ze woont in een buitenwijk van Vancouver in een caravan voor het huis van haar moeder. Alles ver andert als ze hoort dat ze binnenkort zal sterven, di 17/9 11.45 u zaal 7; wo 18/9 16.00 u zaal 4. ONE FLEW OVER THE CUCKOO'S NEST Programma Care and Cure; gekozen in canon van beste Care and Cure films Regie: Milos Forman. Land: VS. Jaar; 1975. Lengte: 133 min. Genre: drama. Taal: Enge/s. Ondert: Nederlands. Cast Michael Berryman, Peter Brocco, Louise Fletcher. Jack Nicholson speelt in One Flew Over the Cuckoo's Nest de veroordeelde Randle P. McMurphy, die zich ontoerekeningsvatbaar laat verklaren om gevangenis straf te ontlopen. Maar hij blijkt slechter af als hij naar een psychiatrische inrichting wordt gezonden. De film werd genomineerd voor negen Oscars waar van er vijf werden verzilverd: beste film, beste regie, -* beste acteur, beste actrice en beste scenario, di 17/9 13.30 u zaal 4, met inleiding door dr. Ar- ko Oderwald, universitair hoofddocent aan VU Medisch Centrum. OTTO IS EEN NEUSHOORN Avant-première, kinderfilm Regie: Kenneth Kainz. Land: Denemarken. Jaar: 2013. Lengte: 76 min. Genre: animatie, 3D, kinderfilm. Taal: Ne derlands. In deze Deense animatiefilm ontdekken de 11 -jarige Topper en Viggo een magisch potlood dat elke teke ning tot leven brengt. Zo ontstaat Otto de neus hoorn, die grote schade weet aan te richten. De film is gebaseerd op het boek van Ole Lund Kirkegaard. wo 18/9 14.00 u zaal 3 en zaal 7 (kindermiddag). PLANTA 4A Programma Care and Cure; gekozen in de canon van de beste Care and Cure films Regie: Antonio Mercero Land: Spanje. Jaar: 2003. Lengte: 100 min. Genre: komedie, drama, familie. Taal: Spaans. Ondertiteling: Nederlands. Cast Juan José Ballesta, Luis Angel Priego, Gorka Moreno. Planta 4a draait om de jongens Miguel Angel, Izan en Dani. Alle drie liggen ze in het ziekenhuis omdat ze een been zijn verloren als gevolg van kanker. Als ze eenmaal in hun rolstoelen zitten zijn ze mobieler dan ooit. 's Nachts verkennen ze het ziekenhuis, be zoeken ze de beatboxende onderhoudsman of ma ken ze de pasgeborenen aan het lachen. Ze nemen de nieuweling Jorge op in hun midden, za 14/9 12.15 u zaal 6. PROPHÉTE, Un Special, literaire lunch Regie: Jacques Audiard. Land: Frankrijk Italië. Jaar 2009. Lengte: 155 min. Genre: drama. Taal: Frans, Arabisch. Ondertiteling: Nederlands. Cast: Tahar Rahim, Niels Arestrup, Adel Bencherif. Regisseur Jacques Audiard vertelt in Un Prophéte het verhaal van de 19-jarige analfabeet Malik El Djebena (Tahar Rahim) die veroordeeld is tot zes jaar gevan genis. De fragiele Malik wordt al snel in het nauw ge dreven door de leider van de Corsicaanse maffiaben de, die de gevangenis beheerst, en moet een aantal vieze klussen opknappen. In het geheim maakt hij zijn eigen plannen. Jacques Audiard is bekend van Franse genrefilms zo als Sur mes lèvres (2001en De battre mon coeur s'est arrêté (2005). Hij won eerder dit jaar met Un Prophéte de grote prijs van het filmfestival Cannes, vr 20/9 14.00 u zaal 7, voorafgaand vanaf 12.00 uur Literaire Lunch met Adriaan van Dis, die de film ook inleidt PURGE Dioraphte Film- en Literatuurcompetitie; premiè re (special import) Regie: Antti Jokinen. Land: Finland, Estland. Jaar 2012. Lengte: 125 min. Genre: drama, historie. Taal: Fins. On dertiteling: Engels. Cast: Laura Birn, Liisi Tandefelt, Aman da Pilke Zara is een jong meisje op de vlucht voor de Russi sche maffia. Ze is verwikkeld geraakt in de mensen handel tussen Finland en Estland en probeert te vluchten voor haar belagers. Zo arriveert Zara bij het verlaten huis van de communistische oude vrouw Aliide, die haar onderdak geeft. Purge is de Finse inzending voor de Oscars en is ge baseerd op de roman Zuivering van de Finse schrijf ster Sofi Oksanen, waarmee ze de Finlandiaprijs en de European Book Prize won. ma 16/9 10.00 u zaal 3; wo 18/9 20.45 u zaal 5, na afloop gesprek met regisseur Antti Jokinen; do 19/9 18.45 u zaal 5, na afloop gesprek met regis seur Antti Jokinen; zo 22/9 09.45 u zaal 5. RED OBSESSION Programma Film St Food; Special import Regie: David Roach, Warwick Ross. Land: Australië, Chi na, Frankrijk Verenigd Koninkrijk Hong Kong. Jaar: 2013. Lengte: 75 min. Genre: documentaire, geschiede nis. Taal: Engels. Ondertiteling: geen. Jarenlang heeft Bordeaux een mythische status in de wijnwereld. Maar de recente wispelturige markt zorgt ervoor dat de prijzen van rode wijn omhoog vliegen. Verandering zit in de lucht voor Bordeaux, de traditionele vragers stappen nu over naar China. Wijnkenner Andrew Caillard duikt in het fenomeen Bordeaux. Hoe goed is goede wijn? Waarom betalen we honderden euro's voor een fles wijn? Is smaak, prestige of geld de drijvende kracht achter de vraag naar wijn uit Bordeaux? ma 16/9 16.00 u zaal 6 (na afloop wijnproeverij); vr 20/9 16.45 u zaal 7. SARAH PRÉFÈRE LA COURSE Competitie Jongerenjury; dingt mee naar La Gren- ouilleprijs; première (speciale import) Regie: Chloé Robichaud. Land: Canada. Jaar. 2013. Leng te: 96 min. Genre: drama. Taal: Frans. Ondertiteling: En gels. Cast: Sophie Desmarais, Jean-Sébastien Courchesnel. Sarah is een jonge, ambitieuze hardloopster. Ze krijgt een aanbod om mee te doen aan het beste at- letiekprogramma in Montréal. Ondanks geldgebrek en gezondheidsproblemen besluit ze met haar vriend Antoine naar Montréal af te reizen. Om in aanmerking te komen voor de beste studiebeurzen en leningen besluiten Sarah en Antoine te trouwen. Sarah préfère la course was genomineerd voor de Un Certain Regard Award in Cannes 2013. di 17/9 13.30 u zaal 1; wo 18/9 19.00 u zaal 7; zo 22/9 12.15 u zaal 7. SEA, The Dioraphte Film- en Literatuurcompetitie; premiè re (speciale import) Regie: Stephen Brown. Land: Ierland, Verenigd Koninkrijk Jaar. 2013. Lengte: 86 min. Genre: drama. Taal: Engels. Ondertiteling: geen. Cast: Ciaran Hinds, Bonnie Wright, Charlotte Rampling, Natascha McElhone. Na het verlies van zijn vrouw keert kunsthistoricus Max Morden terug naar de kustplaats waar hij in zijn jeugd vele zomers heeft doorgebracht. Hier pro beert hij zowel de gebeurtenissen uit zijn jeugd als het verlies van zijn vrouw te verwerken. The Sea is het regiedebuut van Stephen Brown, geba seerd op de gelijknamige roman van John Banville. Nederlandse versie 2006 onder de titel 'De Zee'. In 2005 won Banville met dit werk de Booker Prize, zo 15/9 15.30 u zaal 2; ma 16/9 10.00 u zaal 7; do 19/9 21.00 u zaal 6; zo 22/9 12.15 u zaal 3. SECRET LIFE OF WORDS, The Programma Care and Cure; gekozen in de canon van de beste Care and Cure films Regie: Isabel Coixet Land: Spanje. Jaar 2005. Lengte: 115 min. Genre: drama, tomantiek Taal: Eng els, Deens. Ondertiteling: Nederlands. Cast Sarah Polley, Tim Rob- bins, Sverre Anker Ousdal. Een van de meest geïsoleerde plaatsen op aarde, een olieplatform, is getroffen door een brand. De in troverte Hanna (Sarah Polley) gaat erheen om een van de slachtoffers te verzorgen. Haar patiënt, Josef (Tim Robbins), is door het ongeval tijdelijk blind ge worden. Tussen de zwijgzame vrouw en de bescha digde man groeit langzaam een bijzondere band. De film heeft vele internationale prijzen gewonnen, waaronder de Lina Mangiacapre Award in Venetië, ma 16/9 10.00 u zaal 5 SIMPLE LIFE, A Programma's Beaux Jours en Care and Cure; geko zen in canon beste Care and Cure films Regie: Ann Hui. Land: Hong Kong. Jaar: 2011. Lengte: 118 min. Genre: Drama. Taal: Kantonees. Ondert: Neder lands. Cast: Andy Lau, Deannie Yip, Lawrence Ah Mon. In A Simple Life vertelt Ann Hui, het vrouwelijk boeg beeld van de Aziatische cinema, het verhaal van een vrijgezelle jonge filmproducent (gespeeld door de Hongkongse superster Andy Lau) en zijn oudere huis houdster Zhong Chun-Tao, die al generaties lang voor zijn familie werkt. Wanneer zij ziek wordt, be sluit hij de rollen om te draaien. Winnaar Zilveren Leeuw (Beste Actrice) Venetië, do 19/9 16.00 u zaal 7, inleiding door Ad van Hoek, communicatie adviseur Scalda Zeeland, en Monica Roose van sTimul. - srsëé rum SONG FOR MARION Programma's Beaux Jours en Care and Cure Regie: Paul Andrew Williams. Land: Verenigd Koninkrijk Duitsland. Jaar 2012. Lengte: 93 min. Genre: komedie, drama, muziek Taal: Engels. Ondert: Nederlands. Cast: Gemma Arterton, Christopher Eccleston, Terence Stamp. Na het overlijden van zijn vrouw Marion neemt de chagrijnige Arthur haar plek hij het lokale zangkoor in. Met hulp van de koorleidster vindt Arthur uitein delijk zijn draai binnen de groep, di 17/9 16.00 u zaal 6; vr. 20/9 10.30 u zaal 5. SPECTACULAR NOW, The Competitie Jongerenjury; avant-première Regie: James Ponsoldt Land: VS. Jaar: 2013. Lengte: 95 min. Genre: komedie, drama. Taal: Engels. Ondertiteling: geen. Cast: Miles Teller, Shailene Woodley, Kyle Chandler. Sutter Keely leeft in het nu en dat is de perfecte plek. Hij is een eindexamenstudent, charmant en zelfbewust, hij leeft voor een feestje, houdt van zijn baan in een mannenkledingzaak en heeft nog geen plannen voor de toekomst. Maar nadat zijn vriendim netje hem dumpt, wordt Sutter dronken en belandt in de voortuin van Aimee Finecky. Ze is het lieve meisje dat science-fiction leest en geen vriendje heeft. Terwijl Amy droomt over de toekomst, leeft Sutter in de illusie van 'the spectacular now'. Voor hun rollen in The Spectacular Now wonnen de hoofdrolspelers Miles Teller en Shailene Woodley de Special Jury Prize van Sundance 2013. Regisseur Ja mes Ponsoldt was op dit festival genomineerd voor de Grand Jury Prize. zo 15/9 19.00 u zaal 3; di 17/9 21.00 u zaal 3; vr 20/9 19.00 u zaal 7; zo 22/9 15.45 u zaal 7. STAAL Competitie Jongerenjury; première Regie: Stefano Mordini. Land: Italië. Jaar: 2012. Lengte: 95 min. Genre: drama. Taal: Italiaans. Ondert: Neder lands. Cast: Michele Riondino, Vittoria Puccini. De vriendinnen Anna en Francesca wonen in hetzelf de appartementencomplex in Piombino, een klein in dustriestadje aan de Italiaanse kust met uitzicht op het rijke eiland Elba. In hun troosteloze arbeiders wijk proberen Anna en Francesca hun ontluikende seksualiteit uit te buiten om de bedrukte sfeer thuis te ontvluchten. Dan komt op een dag de liefde uit een onverwachte hoek, waardoor hun vriendschap op losse schroeven komt te staan. De film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Silvia Avallone, die ook naar het Nederlands ver taald is. Regisseur Stefano Mordini staat bekend om zijn documentaires. Staal is zijn tweede speelfilm, ma 16/9 16.00 u zaal 1; za 21/9 11.45 u zaal 1; zo 22/9 19.30 u zaal 7. STAND CLEAR OF THE CLOSING DOORS Progr. Care and Cure; première (spec, import) Regie: Sam Fleischner. Land: VS. Jaar: 2011. Lengte: 102 min. Genre: drama. Taal: Engels. Ondert: Geen. Cast: Andrea Suarez Paz, Jesus Sanchez Velez, Azul Zorrilla. Ricky, een 13-jarige jongen met autisme, raakt ver dwaald in het metrostelsel van New York City. Ter wijl een orkaan de stad nadert, doet zijn familie er al les aan om hem weer veilig thuis te krijgen, za 14/9 12.00 u zaal 4; ma 16/9 14.30 u zaal 7; do 19/9 21.30 u zaal 7. STILL MINE Programma's Beaux Jours en Care and Cure; avant-première Regie: Michael McGowan. Land: Canada. Jaar: 2012. Lengte: 102 min. Genre: drama. Taal: Engels. Ondertite ling: Nederlands. Cast: James Cromwell, Geneviève Bu- jold, Campbell Scott. Craig en Irene zijn al meer dan zestig jaar getrouwd en houden nog veel van elkaar. Ze wonen al heel lang in hetzelfde huis aan de kust van New Bruns wick (Canada). De laatste jaren wordt dat wel wat on gemakkelijk, vooral tijdens de koude winterperiodes, ook omdat Irene tekenen van Alzheimer begint te vertonen. De hoofdrolspelers James Cromwell en Ge neviève Bujold werden voor een Oscar genomi neerd. De film werd vorig jaar geselecteerd voor het filmfestival van Toronto, James Cromwell won de Best Actor 2013 - Canadian Screen Award, ma 16/9 14.15 u zaal 2; di 17/9 10.00 en 14.15u zaal 2; do 19/9 14.15 u zaal 2; za 21/9 14.00 u zaal 2, met inleiding medewerker Alzheimer Ne derland; zo 22/9 18.45 u zaal 4. i i TANGO LIBRE Dingt mee naar Grenouilleprijs; avant-première Regie: Frédéric Fonteyne. Land: Frankrijk België, Luxem-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106