film.? THEsea FILMOVERZICHT VAN t A 1 Kor 2013 Vlissinge" 13-22 September 20" m EPtSOOE M THE LIFE OF AH IRON PICKER, An Programma Care and Cure; avant-première Regie: Danis Tanovic Land: Bosnië-Herzegovina, Frank rijk, Slovenië Italië. Jaar: 2013. Lengte: 75 min. Genre: drama. Taal: Bosnisch. Ondertiteling: Nederlands. Cast NazifMujic, Senada Alimanovic, Semsa Mujic Het verhaal van een zigeunerfamilie die buiten de grote steden van Bosnië-Herzegovina probeert te overleven. Vader Nazif verwijdert metaal van oude auto's en verkoopt dit door. Moeder Senada zorgt voor het huishouden en de opvoeding van hun twee dochters. Op een dag krijgt Senada verschrikkelijke buikpijn en snelt naar een kliniek. In de kliniek krijgt ze te ho ren dat haar ongeboren baby dood is en dat haar ge zondheid daardoor in gevaar komt. Er moet meteen geopereerd worden, maar de familie heeft geen geld. Het wordt een race tegen de klok om Seneda's leven te kunnen redden. zo 15/9 10.00 u zaal 2; vr 20/9 16.00 u zaal 3; zo 22/9 10.00 u zaal 6. ESTAFETTE D'AMOUR Special - Pegie: Hugo Metsers. Land: Nederland. Jaar: 2013. Leng te: 70 min. Taal: Ned. Cast David Wiegel, Hinda Ferjani, Kai Brasdorp, Jianni Elsenhout Boris Itzkovich Escobar, Linda Meester, Jackie van Parijs, Leroy Smeenk, Carlijn van Zijtveld, Fleur de Lisle. Tien ontmoetingen van tien personages. Tien jonge individuen in de 24-uurs-economie van de 21e eeuw die op zoek gaan naar hun volwassen identiteit. Elk personage is anders, afkomstig uit een ander mi lieu, andere normen en waarden, maar toch hebben ze één ding gemeen: niemand ontkomt aan het naja gen van zijn of haar driften en verlangens. Liefde en seks verenigen is het hoogste doel. Hoe verschil- 'end ook, iedereen is in essentie op zoek naar liefde en begrip, maar dat zomaar toegeven is gemakkelij ker gezegd dan gedaan. Gebaseerd op de karakterstudie Reigen van de Ween- se schrijver Arthur Schnitzler. Za 14/9 15.15 u zaal 7, na afloop gesprek met Hu- go Metsers en cast FITZCARRALDO Special import; literaire lunch Regie: Werner Herzog. Land: Duitsland, Peru. Jaar: 1982. Lengte: 158 min. Genre: avontuur, biografie, drama. Taal: Duits, Spaans, Italiaans Ondertiteling: Engels Cast Klaus Kinski, Claudia Cardinale, José Lewgoy De film vertelt het verhaal van Fitzcarraldo, een man die geobsedeerd is door opera. Hij wil zijn passie voor deze muziekstijl delen door een operahuis in het midden van de jungle te laten bouwen. Om zijn plan uit te voeren moet Fitzcarraldo eerst een for tuin verdienen in de rubber industrie. Om geld te verdienen binnen deze industrie moet Fitzcarraldo een niet opgeëist perceel zien te veroveren. In een nieuwe digitale kopie. ma 16/9 14.00 u zaal 3, voorafgaand vanaf 12.00 u literaire lunch met Tommy Wieringa, die ook de film inleidt; za 21/9 10.30 u zaal 3. FLEUR DE L AGE, La Programma Care and Cure; dingt mee naar La Gre- nouilleprijs; prermière (special import) Pegie: Nick Quinn. Land: Frankrijk. Jaar: 2013. Lengte: 83 min. Genre: drama. Taal: Frans Ondertiteling: Engels. Cast: Pierre Arditi, Jean-Pierre Marielle, Julie Ferrier, Audrey Fleurot Artus de Penguern. Gaspard Dassonville is 63 jaar oud maar leeft als een jonge vrijgezel. Hij heeft vriendinnetjes van de helft zijn leeftijd, is een beroemde televisieproducer en negeert het feit dat ook hij ouder wordt. Maar als zijn vader niet langer alleen kan wonen moet hij toch aan het ouder worden toegeven. Zijn onhandelbare vader Hubert verstoort de illusie van zijn jeugd. Wanneer Zana, een verzorgster met een dubieus CV en een wilde fantasie, voor Hubert komt zorgen krijgen beide mannen een andere kijk op het leven. zo 15/9 17.15 u zaal 6; ma 16/9 21.15 u zaal 5; do 19/9 14.45 u zaal 5. FORGET ME NOT Programma Care and Cure; avant-première Regie. David Sieveking. Land: Duitsland. Jaar. 2012. Leng te: 88 min. Genre: drama. Taal: Duits. Ondertiteling: Ne derlands. Cast: Gretel Sieveking, Malte Sieveking. Gretel lijdt aan Alzheimer. Haar zoon David keert voor enkele weken terug naar zijn ouderlijk huis om zijn vader bij te staan bij haar verzorging en maakt een portret van zijn moeder. Hij documenteert haar gestage verval, maar vertelt ook het verhaal van haar 'turbulente verleden als activiste voor vrouwenrech ten en vrije liefde in de woelige jaren '60. ma 16/9 21.00 u zaal 3; di 17/9 16.00 u zaal 4; do 19/9 18.45 u zaal 3; za 21/9 16.00u u zaal 2, met inleiding door dr. Diana Nijholt, wetenschapper van Alzheimer onderzoek. FOR THOSE IN PERIL Première (special import) Regie: Paul Wright Land: Verenigd Koninkrijk. Jaar: 2013. Lengte: 90 min. Genre: drama. Taal: Engels. Onder titeling: Engels Cast Kate Dickie, Michael Smiley, George MacKay. De jonge Aaron wordt na een ongeluk op zee als eni ge overlevende terug gevonden. De andere vijf leden van de bemanning, onder wie zijn geliefde oudere broer, worden verondersteld te zijn verdronken. Het afgelegen Schotse vissersdorp waar Aaron woont geeft hem de schuld van de tragedie, aangewakkerd door het lokale bijgeloof. Hierdoor wordt Aaron uit de samenleving van het dorp gezet. Regisseur Paul Wright boekte met zijn korte films al grote successen. Voor zijn korte film Photos of God werd hij genomineerd voor een Gouden Beer op het Filmfestival van Berlijn 2010. In 2011 won hij een BAFTA Award voor zijn korte film Until the River Runs Red. For Those in Peril is zijn eerste speelfilm, za 14/9 14.15 u zaal 6; di 17/9 21.15 u zaal 6; zo 22/9 13.30 u zaal 6. GAB8IELLE Openingsfilm; programma Care and Cure; dingt mee naar La Grenouilleprijs; avant-première Regie: Louise Archambault Land: Canada. Jaar: 2013. Lengte: 104 min. Genre: drama. Taal: Frans. Ondertite ling: Nederlands Cast: Gabrielle Marion-Rivard, Alexandre Landry, Vincent-Guillaume Otis, Mélissa Désor- meaux-Poulin. Gabrielle is een jonge vrouw met een verstandelijke beperking. Ze geniet van het leven en heeft een uit zonderlijke gave voor muziek. Martin, de liefde van haar leven, heeft ze leren kennen bij het koor waar mee ze oefent voor een groot optreden op een mu ziekfestival. Gabrielle en Martin zijn onafscheidelijk. Toch kunnen zij vanwege hun verstandelijke handi cap de liefde voor elkaar niet beleven zoals ze het liefst zouden willen; de families en maatschappelijk werkers stellen grenzen aan hun verlangens. Gabrielle beleeft haar Nederlandse première tijdens de feestelijke galaopening van Film by the Sea 2013. Verleden maand won de film de publieksprijs op het Filmfestival van Locarno. vr 13/9 20.30 u zaal 1 - 7; za 14/9 11.30 u zaal 1; zo 15/9 13.30 u zaal 2; do 19/9 14.30 u zaal 1; vr 20/9 15.30 u zaal 1; zo 22/9 12.45 u zaal 1. GLORIA Programma Beaux Jours Regie: Sebastian Lelio. Land: Chili, Spanje. Jaar. 2012. Lengte: 110 min. Genre: drama. Taal: Spaans. Ondertite ling: Nederlands. Cast: Paulina Garcia, Sergio Hernandez, Diego Fontecilla. Gloria is 58 jaar en nog steeds op zoek naar haar wa re liefde. Ze bezoekt feesten voor vrijgezellen in de hoop hem daar te treffen. Wanneer ze Rodolfo ont moet, lijkt de zoektocht eindelijk voorbij te zijn. De film werd in Berlijn genomineerd voor de Gou den Beer. Regisseur Sebastiian Lelio won daar ook de Prize of the Ecumenical Jury en de Prize of the Guild of German Art House Cinema. Hoofdrolspeel ster Paulina Garcia ontving de Zilveren Beer voor Beste Actrice. zo 15/9 19.00 u zaal 2; di 17/9 16.30 u zaal 2; do 19/9 15.15 u zaal 3; zo 22/9 12.45 u zaal 2. GOEDEMORGEN TOEKOMST - OUD IN DE DELTA Programma's Care and Cure, Beaux Jours en Zeeuws Luik; wereldpPremière Regie: Kees Hin. Land: Nederland. Jaar: 2013. Lengte: 42 min. Genre: documentaire. Taal: Nederlands. Zeeland kent een groot aantal honderdjarigen. Hoe verloopt hun leven? Welke uitdaging gaan ze aan en op welke wijze geven ze hun leven vorm? Welke kant gaan we op in deze nieuwe tijd, waarin de maat schappij sterk verandert onder invloed van andere fi nanciële kaders, een terugtredende overheid en een zich razendsnel ontwikkelende technologie. Gaat de- ze technologie ons redden? Is burgerkracht realiseer baar en wordt dit straks tastbaar? Kees Hin (1936) begon zijn carrière in 1962 als assis tent van de filmmaker Bert Haanstra. In 1965 maak te hij zijn regiedebuut met de documentaire Onder aards, die ook het begin inluidde van een levenslan ge scenario-samenwerking met de Nederlandse schrijver K. Schippers. Hij regisseerde meer dan 95 films. Voor zijn gehele oeuvre ontving hij in 1985 de L.J. Jordaanprijs. Hin maakte deze documentaire in opdracht van de GGD Zeeland met steun van Delta, ma 16/9 18.45u zaal 2; wo 18/9 18.45 u zaal 3; vr 20/9 19.30 u zaal 4; za 21/9 11.00 u zaal 7 en 14.30u zaal 5; zo 22/9 11.30 u zaal 4. GRANDE BELLE2ZA, La Avant-première Regie: Paolo Sorrentino. Land: Italië, Frankrijk. Jaar: 2013. Lengte: 142 min. Genre: komedie, drama. Taal: Ita liaans, Japans, Spaans, Chinees Ondertiteling: Neder lands. Cast Toni Servillo, Carlo Verdorie, Sabrina Ferilli. Het verhaal van een oude schrijver die zijn passione le en verloren jeugd herbeleefd. Een portret van het hedendaagse Rome. La Grande Bellezza is de nieuwste speelfilm van Paolo Sorrentino, die met zijn vorige speelfilms This Must Be The Place en II Divo hoge ogen gooide. De film werd genomineerd voor meerdere Italiaanse Golden Globes, waarbij het beeldje voor Beste Cinematogra fie werd binnengehaald. Ook was de film genomi neerd voor een Gouden Palm tijdens Cannes 2013. zo 15/9 10.30 u zaal 1; zo 22/9 10.00 u CC2. GREETINGS FROM TIM BUCKLEY Avant-première Regie: Daniel A/grant Land: VS. Jaar: 2012. Lengte: 99 min. Genre: drama. Taal: Engels. Ondert: Nederlands Cast: Imogen Poots, Penn Badgley, Norbert Leo Butz. In de St. Ann's Church bracht Jeff Buckley (Penn Bad gley) in 1991 een eerbetoon aan de vader die hem verlaten had. Deze film kijkt naar de gebeurtenissen die daartoe leidden. Bijna alle muziek in de film is van Tim Buckley. Penn Badgley moest zich behoor lijk voorbereiden op deze rol. Hij moest dunner en bleker worden en nam ook zang- en gitaarlessen: al le nummers die Jeff Buckley uitvoert in de film zijn echt door Badgley live gezongen. Bovendien oefen de hij veel van de nummers samen met Gary Lucas, die vroeger veel samenwerkte met Jeff Buckley. Greetings from Tim Buckley is de eerste film sinds tien jaar van regisseur Algrant. za 14/9 11.00 u zaal 3; zo 15/9 21.00 u zaal 5; za 21/9 18.45 u zaal 4; zo 22/9 17.15 u zaal 5. HAL IMA "S PATH Première (special import) Regie: Arsen A Ostojic Land: Kroatië, Slovenië, Bosnië-Herzegovina. Jaar: 2012. Lengte: 93 min. Genre: drama. Taal: Bosnisch, Kroatisch. Ondertiteling: Engels Cast: Alma Prica, Olga Pakalovic, Mijo Jurisic. Halima is een godvrezende, islamitische vrouw die woont in een afgelegen dorp in het noorden van Bosnië. De film start in 1977, toen Moslims en Chris tenen nog in relatieve vrede samenleefden. Spannin gen hangen echter wel al in de lucht. Het verhaal gaat door in de huidige eeuw, als Halima op zoek gaat naar de stoffelijke resten van haar man en zoon, die zijn omgekomen in de Bosnische oorlog. Vermis ten worden opgegraven uit massagraven en worden met behulp van DNA geïdentificeerd. Halima's man wordt gevonden, maar haar zoon blijft vermist, za 14/9 12.30u zaal 2; di 17/9 19.00 u zaal 5; vr 20/9 19.00 u zaal 5. HAWKING Programma Care and Cure; première (special im port) Regie: Stephen Finnigan. Land: Verenigd Koninkrijk. Jaar: 2013. Lengte: 86 min. Genre: documentaire. Taal: En gels. Ondertiteling: geen. «Tegs rum De film vertelt het bijzondere verhaal van de be roemdste wetenschapper ter wereld. In zijn eigen woorden en de woorden van vrienden en familie, krijgt men een kijkje achter de schermen van het le ven van de wereldberoemde natuurkundige, kosmo- loog en wiskundige Stephen Hawking (1942). Een in spirerend portret van het leven van een icoon, die zijn leven beschrijft van zijn jeugd tot het horen van de diagnose dat hij Motor Neuron Disease (ALS) had en nog maar twee jaar zou leven, za 21/9 13.30 u zaal 1, in samenwerking met Stichting Als. HENRI Programma Care and Cure; dingt mee naar La Gre nouilleprijs; avant-première Regie: Yolande Moreau. Land: Frankrijk. Jaar: 2013. Leng te: 107 min. Genre: drama. Taal: Frans. Ondert: Engels. Cast Pippo Delbono, Miss Ming, Jackie Berroyer. Wanneer zijn vrouw plotseling overlijdt aan een ziek te, weet caféhouder Henri niet zo goed wat hij moet doen. Als de zaak dan ook begint af te glijden, advi seert zijn dochter om een 'white butterfly', een werk nemer met een verstandelijke beperking, in te hu ren. Zo ontmoet Henri Rosette, een openhartige en vriendelijke jonge vrouw. De film is de debuutfilm van de Belgische actrice Yo lande Moreau. zo 15/9 10.00 u zaal 4; do 19/9 16.30 u zaal 2; zo 22/9 15.15 u zaal 6. HERSENSCHIMMEN Programma Care and Cure Regie: Heddy Honigmann. Land: Nederland. Jaar: 1988. Lengte: 115 min. Genre: drama. Taal: Nederlands Cast: Joop Admiraal, Marja Kok. Klassieke boekverfilming van de gelijknamige roman van J. Bernlef over de aftakeling van Maarten Klein door Alzheimer en de keuzes waar zijn vrouw voor staat als thuisverzorging niet meer kan. di 17/9 16.30 u zaal 7. HONEYMOON Première (special import) Regie: Jan Hrebejk. Land: Tsjechië, Slowakije. Jaar 2013. Lengte: 92 min. Genre: drama. Taal: Tsjechisch. Ondertite ling: Engels. Cast: Anna Geislerova, Stanislav Majer. Spe cial import Tijdens Teresa's huwelijk komen geheimen uit het verleden aan het licht, wanneer een ongenode gast met een ongewoon huwelijkscadeau verschijnt. De gast schijnt een oude schoolvriend te zijn van de bruidegom. Honeymoon is het laatste deel uit een trilogie; voor gangers waren de films Kawasaki's Rose en Innocence, waarbij het terugkijken op een schuldgevoel en de mogelijkheden tot vergeving centraal staan. De films zijn afzonderlijk te bekijken. Voor Honeymoon won Hrebejk de Award voor Beste Regisseur tijdens het festival van Karlovy Vary dit jaar. zo 15/9 12.15 u zaal 6; ma 16/9 21.00 u zaal 6. I AM BREATHING Programma Care and Cure; special import Regie: Emma Davie Morag Mc Kinnon. Land: Verenigd Koninkrijk, Denemarken. Jaar. 2013. Lengte: 72 min. Genre: documentaire, biografie. Taal: Engels. Ondertite ling: Engels Binnen een jaar is Neil Platt veranderd van een nor male, grappige Britse dertiger in een doodzieke pa tiënt die dagelijkse verzorging nodig heeft. De ziekte ALS heeft hem compleet verlamd en hij weet dat hij binnen enkele maanden zal overlijden. Hij plant zijn eigen begrafenis. Zijn belangrijkste bezigheid is het vastleggen van zijn leven voor zijn babyzoontje Os car. zo 15/9 11.45 u zaal 4; za 21/9 10.30 u zaal 2. IL Y A LONGTEMPS QUE JE TAIME Programma Care and Cure; gekozen in de canon van de beste Care and Cure films Regie: Philippe Claudel. Land: Frankrijk, Duitsland. Jaar: 2008. Lengte: 115 min. Genre: drama Taal: Frans. On dertiteling: Nederlands Cast Kristen Scott Thomas, Elsa Zylberstein, Serge Hazanavicius, Laurent Grévill, Frédéric Pierrot Juliette en Léa zijn twee zussen die in het verleden op bruuske wijze van elkaar werden gescheiden. Juliette verlaat na vijftien jaren de gevangenis, een periode waarin ze nauwelijks contact had met haar familie. Haar jongere zus Léa vangt haar op bij haar thuis, samen met haar man en twee dochtertjes. Maar kennen we werkelijk degenen met wie we ooit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 104