Zeeuws luik 1 A TOT EN MET E DIVING BELL AND THE BUTTERFLY, The Programma Care and Cure; gekozen in de canon van beste Care and Cure films Regie: Julian Schnabel. LandFrankrijk, VS. Jaar. 2007. Lengte: 112 min. Genre: biografie, Drama. Taal: Frans. Ondertiteling: Nederlands. Cast Mathieu Amalric, Em- manuelle Seigner, Marie-Josée Croze De 42-jarige Elle Magazine redacteur Jean-Domini- que Bauby wordt wakker niet wetend waar hij is. Hij blijkt in het Berck-sur-Mer ziekenhuis te zijn waar hij al een aantal weken is na een zware hartaanval. Al snel komt hij erachter dat hij het Locked-in Syn drome heeft waardoor hij bijna compleet verlamd is maar zijn hersenen nog goed werken. Een van de weinige lichaamsdelen die hij nog kan bewegen, is zijn linkeroog. zo 15/9 19.15 u zaal 4, inleiding door Henk Maas- sen, journalist/publicist bij Medisch Contact DOKTER PULDER ZAAIT PAPAVERS Programma Care and Cure; special Regie: Bert Haanstra. Land: Nederland. Jaar. 1975. Leng te: 105 min. Genre: drama, thriller. Taal: Nederlands. Cast: Kees Brusse, Ton Lensink, Henny Orri, Dora van der Groen, Karin Loeb. De bedaagde Kees Pulder (Kees Brusse), huisarts in een plattelandsdorp, krijgt onverwacht bezoek van een oude studievriend, de bekende neurochirurg Hans van Inge Liedaerd (Ton Lensink). Ze brengen een genoeglijke avond door, maar wanneer de vol gende ochtend blijkt dat de gast er met de voor raad morfine uit de medicijnkast vandoor is, be grijpt Pulder dat Hans niet voor hem gekomen is. Dokter Pulder zaait papavers is de eerste fictiefilm van Bert Haanstra uit 1975, gebaseerd op het boek De nagel achter het behang van Anton Koolhaas. Voorafgaand aan de film een selectie uit het poly goonarchief over het onderwerp 'zorg'. Daarnaast wordt er een aantal satirische fragmenten van Van Kooten en de Bie over dit thema gebracht, za 14/9 13.30u zaal 3 ELLE S'EN VA Programma Beaux Jours; de film dingt mee naar de La Grenouilleprijs; avant-première. Regie: Emmanuelle Bercot Land: Frankrijk. Jaar. 2013. Lengte: 1 f6 min. Genre: komedie, drama. Taal: Frans. Ondertiteling: Nederlands. Cast: Catherine Deneuve, Ne mo Schiffman, Gérard Garouste. Bettie (Oscargenomineerde Catherine Deneuve) is begin 60, woont samen met haar moeder en staat elke dag in haar restaurant dezelfde gerechten aan dezelfde gasten te serveren. Wanneer ze beseft dat zowel haar liefdesleven als haar carrière anders zijn gelopen dan gepland, stapt ze haar auto in en rijdt weg van het provinciale stadje waar ze woont. Tij dens haar road trip door Frankrijk beleeft ze avontu ren waar ze niet meer van durfde te dromen en brengt ze tijd door met haar kleinzoon die ze voor heen zelden zag. Ze voelt zich vrijer dan ooit te vo ren en ontdekt wat er werkelijk ontbreekt in haar le ven. Elle s'en va was op het filmfestival van Berlijn genomi neerd voor de Gouden Beer. za 14/9 14.00 u zaal 1; di 17/9 18.45 u zaal 4 en 21.00u zaal 4; wo 18/9 21.00 u zaal 2; vr 20/9 21.00 u zaal 3; zo 22/9 10.30 u zaal 1. EMMA'S CLUCK Jubileumfilm (15e editie Film by the Sea) Regie Sven Taddicken. Land Duitsland. Jaar 2006. Leng te 99 min. Taal: Duits, Engels. Ondertiteling: Nederlands; cast Jördis Triebei, Jürgen Vogel, Hinnerk Schönemann. Verfilming van het gelijknamige boek van Claudia Schreiber. Een dure wagen rijdt midden in de nacht bij een af gelegen boerderij tegen een boom. In het wrak vindt varkensfokster Emma een bewusteloze man en een plastic zak vol dollarbiljetten.Het is het be gin van een tragikomisch liefdesverhaal. Wo 18/9 19.00 u zaal 1 EPILOGUE Beaux Jours, Care and Cure; première (special im port) Regie: Amir Manor. LandIsraël. Jaar. 2012. Lengte: 90 min. Genre: drama. Taal: Hebreeuws. Ondertiteling: En gels. Cast: Yosef Carmon, Rivika Gur, Efrat Ben-Zur. Hayuta en Beri zijn een ouder stel dat zich maar niet kan aanpassen aan het huidige Israël. De veranderin gen in het land spreken hen niet aan. Na jaren van verzet tegen de huidige status van Is raël, geven Hayuta en Beri het op. Ze kunnen hun dromen en hun plannen voor een verzorgingsstaat in Israël niet verwezenlijken. Na een verwarrende nacht beginnenHayuta en Beri aan een laatste reis. di 17/9 14.45 u zaal 5; do 19/9 11.15 u zaal 5; zo 22/9 9.45 u zaal 4. De Afvalligen CLASS ENEMY Première (speciale import); competitie jongeren- jury. Regie: Rok Bicek. Land: Duitsland, Slovenië. Jaar: 2013. Lengte: 112 min. Genre: drama. Taal: Sloveens, Duits. Ondertiteling: Engels. Cast: Igor Samobor, Masa Der- ganx, Natasa Barbara Gracner, Robert Prebil, Tjasa Zele- znik, Voranc Bob. De nieuwe leraar Duits heeft een hele andere visie op het leven en lesgeven dan zijn leerlingen. Door dat de verschillen zo groot zijn, is de spanning in de klas haast ondraaglijk. Wanneer een leerlinge zelf moord pleegt, geven haar klasgenoten de leraar hier van de schuld. Regisseur Rob Bicek (1985) is recentelijk afgestu deerd aan de Universiteit van Ljubljana waar hij di verse prijzen met zijn studentenfilms heeft gewon nen. Class Enemy is zijn debuutfilm, zo 15/9 21.00 u zaal 7; wo 18/9 13.30 u zaal 1; zo 22/9 18.45 u zaal 6. CONTAGION Programma Care and Cure; gekozen in de canon van de beste Care and Cure films Regie: Steven Soderbergh. Land: VS. Jaar: 2011. Lengte: 106 min. Genre: Drama, thriller. Taal: Engels. Ondertite ling: Nederlands. Cast: Marion Cotillard, Matt Damon, Ju- de Law. Wanneer een dodelijke pandemie uitbreekt, pro beert de medische wereld in een race tegen de klok een vaccin te vinden en te vermijden dat er paniek uitbreekt. Deze thriller, met vele Oscarwinnaars, volgt het spoor van een dodelijk virus, vr 20/9 16.15 u zaal 5 DANSEN MET GEHOORNDE DAMES Programma Film Food; avant-première Regie: Onno Gerritse. Land: Nederland. Jaar: 2012. Leng te: 54 min. Genre: documentaire. Taal: Nederlands. Wat gebeurt er als je stopt met antibiotica? Als je zelfs de koeien helemaal niet meer vaccineert? Jan Dirk en Irene van de Voort vroegen zich dat als boe renstel ook af, want ze geloven niet meer in de tech nologische oplossingen. Voorfilm: In Boer Jansen probeert een traditionele landbouwer veel meer te produceren. Hij gaat steeds verder maar verliest het welzijn van zijn die ren uit het oog. Op het Nederlands Film Festival won Boer Jansen de Publiekslieveling Animatie, di 17/9 13.30 u zaal 6; inleiding boer Jan Dirk van de Voort en regisseur Onno Gerritse. Na af loop kaasproeverij. DARK BLOOD Special Regie: George Sluizer. Land: Nederland. Jaar 2012. Leng te: 90 min. Genre: drama. Taal: Engels. Ondertiteling: Ne derlands. Cast River Phoenix, Karen Black, Judy Davis, Jo nathan Pryce. De opnames in 1993 van Dark Blood waren verre van gemakkelijk. Natuurgeweld, acteurs die eikaars bloed wel konden drinken en tot overmaat van ramp het plotselinge overlijden van steracteur River Phoenix. Zo'n 80 procent van het script was ver filmd toen River Phoenix op jonge leeftijd overleed. Door middel van crowdfunding en creatieve oplos singen in de montagekamer, heeft Sluizer zijn film verleden jaar toch nog kunnen afronden. De thriller draait om een Hollywoodkoppel dat met een rond reis door de woestijn hun 'tweede huwelijksreis' wil vieren. Hun auto gaat kapot. George Sluizer ontving in 2009 de Lifetime Achievement Award van Film by the Sea. za 14/9 16.30 u zaal 2; na afloop gesprek met Ge orge Sluizer. DEAD IN TOMBSTONE Wereldpremière Regie: Roel Reiné Land: VS Jaar. 2013 Lengte: 100 Gen re: Fantasie, Western Taal: Engels Ondertiteling: Neder lands Cast Mickey Rourke, Danny Trejo, Anthony Mi chael Hall. De film gaat over een crimineel die na zijn dood zijn ziel aan de duivel verkoopt om wraak te nemen. Na actiefilms als The Scorpion King 3, Death Race 2 Si 3 en Pistol Whipped, is Dead in Tombstone de eerste western van Roel Reiné. In 1999, bij de eerste editie van Film by the Sea, was The Delivery de eerste film van Roel Reiné, de openingsfilm. Hij vertrok daarna naar Amerika om daar zijn filmcarrière voort te zet ten. Nu is hij terug in Vlissingen om zijn plannen voor een film over Michiel de Ruyter toe te lichten tijdens een speciale bijeenkomst georganiseerd door de Gemeente Vlissingen, vr 20/9 21.00 u zaal 1, na afloop gersprek met Roel Reiné. DEAD RINGERS Programma Care and Cure; gekozen in de canon van de beste Care en Cure films Regie: David Cronenberg. Land: Canada, VS. Jaar: 1988. Lengte: 116 min. Genre: drama, thriller. Taal: Engels. On dertiteling: geen. Cast: Jeremy Irons, Geneviève Bujold, Heidi von Pallesk. De identieke tweeling Elliot en Beverly Mantle zijn heel verschillende in karakter. Maar wat gebeurt er als ze beiden voor dezelfde vrouw vallen? Op maandag 16/09,18.45u in zaal 4 is er voor aan vang van de film een inleiding door Henk Maassen was lid van de commissie die de canon van de Care Cure films samenstelde ma 16/9 18.45 u zaal 4, inleiding Henk Maassen, journalist/publicist Medisch Contact DEATH OF MR LAZARESCU, The Programma Care and Cure; gekozen in de canon van de beste Care en Cure films Regie: Cristi Puiu. Land: Roemenië. Jaar: 2005. Lengte: 150 min. Genre: drama. Taal: Roemeens. Ondertiteling: Nederlands. Cast Doru Ana, Ion Fiscuteanu, Monica Bar- ladeanu. De bejaarde alcoholist Dante Remus Lazarescu wordt de hele nacht door dokters van het kastje naar de muur gestuurd, terwijl hij zienderogen ver slechtert. Een tocht langs overvolle ziekenhuizen en ijskoude artsen die niets te maken willen hebben met een ijlende, naar urine en kots stinkende ouwe man. In tegenstelling tot zijn naamgenoot Lazarus, wordt Lazarescu niet meer wakker. Regisseur Cristi Puiu maakte een veelbekroonde aan klacht tegen het Roemeense ziekenhuiswezen. On der andere met de hoofdprijs in de sectie Un Cer tain Regard op het filmfestival van Cannes 2005. ma 16/9 16.00 u zaal 4, met inleiding door Arko Oderwald, universitair hoofddocent verbonden aan de VU Medisch centrum. DECODING ANNIE PARKER Programma Care and Cure; première (special im port) Regie: Steven Bernstein. Land: VS. Jaar. 2013. Lengte: 91 min. Genre: drama. Taal: Engels. Ondertiteling: geen. Cast: Aaron Paul, Maggie Grace, Alice Eve. Patiënte Annie Parker zoekt naar een remedie tegen borstkanker. Tegelijkertijd probeert wetenschapster Mary-Claire King de medische wereld te veranderen met een onderzoek naar de oorzaken en de erfelijk heid van borstkanker. Decoding Annie Parker is het waargebeurde verhaal over twee vrouwen die bei den tegen de afschuwelijke gevolgen van kanker vochten en, ieder op hun eigen manier, wonnen, zo 15/9 10.15 u zaal 6, inleiding door Marlies Veldhuijzen van Zanten, voormalig staatssecreta ris Volksgezondheid, specialist ouderengenees- kunde en voormalig docent aan de Faculteit ge neeskunde van de Vrije Universiteit Amsterdam; wo 18/9 19.15 u zaal 6; zo 22/9 11.45 u zaal 6. DÉMANTÈLEMENT, Le Programma Beaux Jours; deelnemer La Grenouil leprijs; première (speciale import) Regie: Sébastien Pilote. Land: Canada. Jaar: 2013. Leng te: 111 min. Genre: drama. Taal: Frans. Ondertiteling: Engels. Cast: Gabriel Arcand, Pierre-Luc Brillant Nor mand Carrière. Gaby heeft een schapenboerderij, Bouchard Sons Farm. Alleen, hij heeft geen zonen. Hij heeft wel twee dochters maar deze heeft hij opgevoed als prinsesjes en bovendien wonen ze beiden ver weg in de grote stad. Op een dag staat zijn oudste doch ter voor de deur. Ze heeft financiële problemen. Voor Le Démantèlement won regisseur Sébastian Pilo te de SACD Award in Cannes 2013. ma 16/9 13.30 u zaal 6; do 19/9 9.45 u zaal 6; zo 22/9 12.45 u zaal 4. DEMENTIEENDAN Programma Care and Cure Regie: Ween van Ditshuyzen. Land: Nederland. Jaar: 2013. Lengte: 105 min. Genre: documentaire. Taal: Ne derlands. Ondertiteling: geen. DementieEnDan wil ons op een andere manier naar het leven met dementie laten kijken. Niet alléén naar de ziekte, maar ook juist naar de mogelijkhe den om meer kwaliteit van leven te bieden. Twee jaar lang werden vijf mensen met dementie van ver schillende leeftijd, achtergrond en vorm van demen tie gefilmd. wo 18/9 13.30 u zaal 4; vr 20/9 14.00 zaal 2, in leiding regisseuse Ireen van Ditshuyzen. ACHTER DE TOREN Regie: Ast rid Bussink. Land: Nederland. Jaar. 2012. Lengte: 15 min. Genre: Zeeuws Luik. Taal: Nederlands. Cast: Willem, Jurriaan, Ivan en Bas. Achter De Toren gaat over 4 stoere vrienden uit Westkapelle. De jongens zitten nog bij el kaar op de basisschool, maar na de zomerva kantie zal daar verandering in komen. PZC Dag 21/9 11.00 u zaal 7,14.30 u zaal 5. AFVALLIGEN, De Regie: Vincent van de Ouden. Land: Nederland. Jaar: 2013. Lengte: 25 min. Genre: Zeeuws. Taal: Nederlands. Cast: Rob Dollenkamp, Maaike van Tilborg, Nick Werné, Vincent van den Ouden. Hans en zijn vrienden zijn gevlucht uit een sa menleving die is opgegaan in het Sociaal Col lectief: één bewustzijn van samengesmolten gedachten dankzij de verbinding van mobiele telefoons. Ze proberen te leven zoals vroeger, toen alles nog simpel was. Zo 15/9 13.30 u zaal 5 (met inleiding); PZC Dag 21/9 12.30 u zaal 7,16.45 zaal 4. AHOY! Unsurpassed women of the world Regie: Roslin Prager. Land: Nederland. Jaar 2013. Lengte: 16 min. Genre: Zeeuws. Taal: Ne derlands. Cast: Wereldvrouwen. Een jonge vrouw raakt geïnspireerd door de le vens van heldinnen uit de wereldgeschiedenis. De korte film en een verjaardagskalender zijn de eindproducten van het jaarproject 'Heldin nen, wereldwijd' 2012/2013 van de Zeeuwse wereldvrouwen. PZC Dag 21/9 9.30 u en 13.00 u zaal 4. DE BIJBEL VAN BASTER Regie: Jeannette Parramore. Land: Nederland. Jaar: 2013. Lengte: 26 min. Genre: Zeeuws. Taal: Nederlands. Wereldpremière. In het Havenpark van Zierikzee staat een be scheiden beeldje van Job Baster, de huisarts die van 1711 tot 1775 in deze plaats woonde en werkte. Bijna niemand weet meer wie hij was. In de film wordt een reconstructie ge maakt van zijn leven en werk. Wereldpremière 15/9,16.00 u zaal 7 (inlei ding); PZC Dag 21/9 9.30 en 13.00 u zaal 4. CHICKEN DINNER DATE Regie: Levi Baldwin. Land: Nederland. Jaar: 2013. Lengte. 8 min. Genre: Zeeuws. Taal: Engels. On dertiteling: Nederlands. Cast: Wessel Leijten, Han nah van den Berge, Nitin Weezepoel. Een jongen maakt een afspraak met een meis je. Hij kookt voor haar: Chicken Dinner Date. PZC Dag 21/9 9.30 u zaal 7,16.00 u zaal 5 ATEM EVA Regie: Pim Folmer. Land: Nederland. Jaar. 2013. Lengte: 10 min. Genre: Zeeuws. Taal: Nederlands. Atem Eva is een gevoelsexperiment. Een vrouw is aan het sterven. We zien mensen in haar kamer. Bezoekers? Maar er is geen con tact. Wel tussen de bezoekers onderling? PZC Dag 21/9 09.30 u zaal 7; 16.00 u zaal 5. BOVEN IS HET STIL Regie: Nanouk Leopold. Jaar: 2012. Lengte: 94 min. Land: Nederland. Taal: Nederlands. Genre: drama. Cast: Jeroen Willems, Henri Garcin, Mar- tijn Lakemeier, Wim Opbrouck, Lies Visschedijk. Boven is het stil is de verfilming van de gelijk namige bestseller van Gerbrand Bakker. Hel- mer, een vrijgezelle boer van middelbare leef tijd, leidt een geïsoleerd leven met zijn oude en gebrekkige vader. Op een dag besluit Hel- mer het woonhuis op te gaan knappen. PZC-dag 21/9 9.30 u zaal 5,13.45 u zaal 7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 103