Piepsysteem bij klachten welstand Terneuzen Kermis Beschermd wonen in 't Binnenhofje ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Kaakchirurgie in zorgcentrum De Beet Terneuzen Binnenstad Hulst wordt weer een grote catwalk Onderzoek: Ontpoldering binnen twintig jaar tenietgedaan door sneller stromende Westerschelde. CDA-raadslid Jaap Scheele heeft er een hard hoofd in. Hij noemt twee voorbeelden: het geel schil deren van het schoolgebouw van het ROC Scalda aan de Vlietstraat in Terneuzen en de 'geel-blauwe golf aan chalets op Marina Beach (voorheen Vakantieland De Braak man). Omwonenden van de ROC- school schrokken zich een hoedje. De 'geel-blauwe golf op Marina Beach wekte ook op z'n minst ver wondering. „Hoe kunnen mensen straks hun recht halen?", vraagt Scheele zich af. „Het zal niet zo gemakkelijk zijn om bijvoorbeeld de ROC- school weer in betonkleur terug te krijgen." Het CDA-raadslid is niet tegen regelvrij bouwen. De welstandscommissie was soms wel erg pietluttig bezig, wat bij vergunningaanvragers weerstand opriep. Zelfs de grootte van een dakkapel werd op de centimeter nauwkeurig bekeken, bij wijze van spreken. Scheele: „We moe ten echter ook niet doorschieten naar de andere kant. Dat is niet in het belang van de bewoners, maar ook niet van ondernemers. Zij wil len weten waar ze aan toe zijn. Zo kun je zaken als bij Marina Beach voorkomen." Het zal volgens wethouder Frank van Hulle allemaal zo'n vaart niet lopen. Een flink deel van Terneu zen is al langere tijd welstandsvrij en dat heeft nauwelijks klachten opgeleverd. Mensen moeten wel zelf bij de gemeente aan de bel trekken. Voor welstand gaat een piepsysteem gelden. Wie niet piept, wordt zeker niet gehoord. Controle door de gemeente wordt sterk beperkt. Wellicht komen er wel meer beeldkwaliteitsplannen ter bewaking van stads- en dorps gezichten. Andere kritiek dan van Scheele is er ook te horen. Rian de Feijter (TOP/GB) vindt dat te strenge re gels zijn opgesteld voor histori sche boerderijen, waardoor de be drijfsvoering in gevaar komt en uiteindelijk de oude boerderijen zelf. Wethouder Van Hulle heeft daar oren naar. Hij is bereid met de Boerderijen Stichting Zeeland te praten om duidelijk te krijgen of Terneuzen op de goede weg is. NIEUW-NAMEN - Nieuw-Namen viert vanaf vandaag tot en met dinsdag uitgebreid kermis met al lerlei randactiviteiten. In De Kauter is vanavond, vrijdag, om 20.00 uur een familiequiz. Fanfare De Scheldezonen maakt zaterdagavond en zondagmiddag een rondgang. Scholieren kunnen maandagmiddag meedoen aan een straattekenwedstrijd bij het sportveld. In café 't Rost Zand is ook maandag een schieting op de liggende wip. De kermisloop voor kinderen begint die dag om 18.45 uur. Ter afsluiting is dinsdag van af 18.00 uur een wielerwedstrijd voor trimmers en recreanten in de A-, B- en C-categorie. MIDDELBURG - „De Hedwigepolder zal binnen tien, vijftien of hoog uit twintig jaar weer zijn dichtge- slibt." Dat is nog sneller dan waar in het Rijksinpassingsplan voor de ontpoldering van wordt uitge gaan, zegt Hans Mieras, juridisch adviseur van poldereigenaar Gery De Cloedt. Hij is blij met de nieuwe knuppel die het Tweede Kamerlid Elbert Dijkgraaf (SGP) in het Haagse hoenderhok heeft gegooid. Dijk graaf heeft staatssecretaris Sharon Dijksma opheldering gevraagd over het verwachte 'opslibben' van de Hedwige. Daardoor ont staan op termijn schorren en juist dat was niet de bedoeling, voert het Kamerlid aan in zijn schrifte lijke vragen. Om toch aan de na tuurdoelen van ontpoldering te kunnen voldoen, moet het slib re gelmatig worden afgegraven (daar hangt een stevig prijskaartje aan) óf er moet een nieuwe polder wor den opgeofferd, aldus Dijkgraaf in zijn toelichting. De Cloedt laat zelf ook onderzoek doen naar de verwachte ontwikke ling van de ontpoldering. De eer ste resultaten wijzen op een ver snelde aanslibbing, zegt Mieras. „Zoals het er nu uitziet, is het een kwestie van tien tot twintig jaar totdat de boel volledig is dichtge- slibt. Dan wordt het schor met riet, een tweede Sieperdaschor. Dus allesbehalve een dynamisch slik en herstel van de estuariene natuur. Waarom doen we dit dan allemaal? In dit dossier komen steeds meer lijken uit de kast." Mieras verwacht dat de dichtslib- bing een sterk punt kan worden in de juridische procedure tegen de ontpoldering. „De Raad van State zal duidelijk gemotiveerd willen zien waarom er moet wor den ontpolderd en als het ge beurt, dat dit deugdelijk gebeurt. Nou, tel uit je winst!" Er waren vooral loftuitingen voor het project, waarin mensen met psychiatrische problemen onder begeleiding kunnen wonen. Over dag en 's avonds is er woonbege leiding aanwezig in 't Binnenhof je. Het gros van de cliënten dat zich nu in huurwoningen van woning corporatie Clavis aan de Jozi- nastraat en Donze Visserstraat vestigt, woont al langer in de bin nenstad. Hun onderkomen aan de Grenulaan was te krap. Zo was er onder meer gebrek aan een ge meenschappelijke ruimte. Clavis en Zeeuwse Gronden vonden el kaar. Nieuwbouw bleek geen op tie, maar de verbouwing van twee woonblokken tot zestien wonin gen wel. De voormalige achtertui nen vormen nu een pittoresk bin nenhofje. Zittende huurders moesten daar voor verkassen. Een van die bewo ners tekende bij de Raad van Sta te bezwaar aan, maar hij ving be gin dit jaar bot. TERNEUZEN - De maatschap Kaak chirurgie Zeeland heeft gisteren een verwijspraktijk voor implan- tologie geopend in mondzorgcen- trum De Beet aan de Beethoven- hof in Terneuzen. De maatschap functioneert van uit van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes en Vlissingen en is daarnaast ook al actief in de zelfstandige behandelcentra Me disch Wellness Centrum Zeeland in Goes en Victoriakliniek in Zie- rikzee. In De Beet wil de maat schap kleinschalige planbare zorg aanbieden met korte wachttijden voor de patiënten en ook op basis van korte lijnen. Wandeltochten Wandelsportvereniging Zelden- rust houdt morgen, zaterdag, de Vliegende Hollander wan deltocht over 6,12,18,25 of 31 ki lometer. De starttijden zijn vanaf 8.00 tot 15.00 uur bij scholengemeenschap De Rede aan de Oude Vaart in Terneu zen. Tüin Singelhof open Het Singelhof aan de Singel in Biervliet houdt dit weekeinde voor de laatste keer dit jaar een open-tuinweekend. De tuin is zaterdag en zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Appelplukdag Landwinkel Oude Stoof aan de Zuiddijk in Hengstdijk houdt morgen een appelplukdag voor de soort Delcorf, een appel met een zoetzure smaak. Tussen 10.00 en 14.00 uur kan steeds op het hele uur gestart worden met plukken. De prijs per kilo wordt vooraf be kend gemaakt. Bloeiende Borderdagen Kwekerij Ferdinandushof aan de Rode Sluisweg bij Overslag houdt zaterdag en zondag de Bloeiende Borderdagen. De toegang tot deze open-tuinda gen is gratis. De kwekerij en de tuinen zijn ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Happy Band in kerk De Happy Band geeft zaterdag een optreden in de SOW-kerk aan de Dorpsstraat in Breskens. De groep bestaat uit mensen met een beperking die het leuk vinden om met muziek bezig te zijn. De band staat onder lei ding van Marleen Scheele. Aanvang om 16.00 uur. Rommelmarkt Na het succes van vorig jaar wordt in de Fooreestraat en Leeghwaterstraat in Hulst mor gen weer een rommelmarkt ge houden. De toegang is gratis. Iedereen kan een kijkje komen nemen tussen 7.30 tot 15.00 uur. HULST - De binnenstad van Hulst wordt in het weekend van 14 en 15 september weer omgetoverd tot een grote catwalk. Zo'n dertig modezaken werken mee aan een grote openluchtmo deshow. Op beide dagen wordt het publiek een afwisselende show voorgeschoteld, op zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur en op zondag tussen 13.30 en 17.30 uur. De stoet van mannequins wordt voorafgegaan door een auto met DJ. In de deelnemende winkels is de nieuwe collectie te zien en in veel zaken zijn er ook extra activi teiten, zoals een hapje of een drankje. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 'oor Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het roer gaat om in de gemeente Terneuzen wat be treft welstand. De welstandscom missie wordt opgeheven. In princi pe mag er straks regelvrij worden gebouwd, wat hier en daar wel eens tot scheve gezichten zal kun nen leiden. 'Hedwige slibt dicht' door Marcel Modde door Raymond de Frel TERNEUZEN - Over de leefbaarheid in de Temeuzense binnenstad is de afgelopen jaren al heel wat gezegd. De sluiting van de basisschool en plannen voor zorgwoningen doen volgens veel bewoners het cen trum geen goed. Daar werd gister middag tijdens de officiële opening van woonproject 't Binnenhofje van zorginstelling Zeeuwse Gron den niet al te lang meer bij stil te staan. Zeeuwse Gronden biedt mensen met psychiatrische problemen een woning in 't Binnenhofje in de Temeuzense binnenstad. Daar kunnen zij zich in een beschermde omgeving verder ontwikkelen, foto Mark Neelemans TERNEUZEN BIERVLIET www.singelhof.com HENGSTDIJK OVERSLAG BRESKENS HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67