Koninklijke Harmonie Hulst komt in de klas 66 De Panoramaweg hoeft tijdens de werkzaamheden maar af en toe te worden afgesloten. c#saii ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Wandelaars vergapen zich tussen 't Killetje en de vuurtoren aan diverse kustversterking Breskens. Uw visie Nieuw rioolgemaal in Terneuzen Rommelmarkt wij utoschadeteam keuken Y/TT^ Mr. F.J. Haarmanweg 20 Tel.: (0115>620851 4538 AR Terneuzen www.keukenvlBle.nl geven w// BRESKENS - Een vijftien meter hoge, roestige stalen damwand torent boven het strand uit vóór het duin bij 't Killetje. De dam wand zit nog eens tien meter on der de grond om muurvast veran kerd te zijn. De dam garandeert dat de polders niet overstromen als waterschap Scheldestromen komend voorjaar de bestaande duiker vervangt door een getijden- duiker. De getijdenduiker wordt veel bre der en groter dan de huidige dui ker. Er komen vier sluiskokers in, drie om zout water het nieuwe Waterdunen in en uit te laten stromen en één om overtollig zoet water te spuien als de water stand in het kanaal daarachter te hoog wordt. „We gaan er op voor uit met de aparte koker voor zoet water. Want vroeger moesten we accepteren dat de polder soms overstroomde, omdat we overtol lig water niet konden spuien als het risico bestond dat er zout wa ter zou binnenstromen", meldt woordvoerder Adrie Provoost van waterschap Scheldestromen. Drie kokers laten bij eb en vloed zout water het gebied in en uit. Ze regelen een 'gedempt getij' van ruim een meter verschil, zo dat de waterstand altijd op het ge wenste niveau is in het toekomsti ge natuur- en recreatiegebied Wa terdunen. Bij storm op springtij gaan de schuiven natuurlijk dicht. De dijken en duinen worden tus sen 't Killetje tot voorbij het Zan- dertje ook opgehoogd tot het ni veau van de eerder aangepakte vakken richting Breskens en Nieuwvliet. Bij 't Killetje kan de kustversterking niet de kant van de zee op. Daarom komt er op de plaats van de vroegere camping Napoleonhoeve een nieuw duin te liggen. Dat duin kan voor een groot deel worden gemaakt van vrijkomende grond en klei uit het aangrenzende nieuwe natuur- en recreatiegebied Waterdunen. Daaroverheen komt een laag zand dat wordt gewonnen uit de Noordzee. Provoost: „We halen zo'n anderhalf miljoen kuub zand uit het toekomstige Waterdunen en we halen nog eens een half miljoen kuub uit de Noordzee voor zandsuppleties." De kustversterkingswerkzaamhe- den concentreren zich momen teel niet alleen op 't Killetje. Ook bij de vuurtoren aan de Panorama- weg wordt druk gewerkt aan dijk- en duinprofielen. De vogel- telpost van 't Duumpje is tijdelijk verdwenen. Voor het eind van het jaar staat er een nieuwe telpost, dichter bij het strand, belooft Pro voost. Het waterschap - dat overigens nauw samenwerkt met vertegen woordigers van gemeente, provin cie, Rijkswaterstaat én de uitvoer ders - hanteert een strakke plan ning. Die is, met meer informatie over Zwakke Schakels, te vinden op www.kustversterking.nl Het begint al bij de kleuters. Van af groep 3/4 ligt de nadruk op Al gemene Muzikale Vorming en in groep 5/6 gaan de kinderen aan de slag met echte instrumenten. Ze maken kennis met koperbla zers (trompetten), klarinet en saxofoon en slagwerk. Dit onder leiding van leerkrachten van de muziekschool. De harmonie bege leidt het project en zorgt voor de instrumenten. Vanaf groep 7 zijn de kinderen rijp voor individuele lessen en is het mogelijk om via de harmonie die lessen te volgen. Het project past in de doelstelling van de muziekschool om basis schoolkinderen op een leuke ma nier kennis te laten maken met muziek en de harmonie hoopt er wat nieuwe leden aan over te hou den. Het project komt er met fi nanciële steun van Woonstich- ting Hulst, het Stimuleringsfonds van de Rabobank en onderwijs groep Perspecto en start vrijdag 13 september met het overhandigen van de instrumenten. Om het gemaal weer aan de eisen van deze tijd te laten voldoen, is de mechanische, elektrische en ci viele installatie aangepast. Die operatie kostte zo'n 800.000 euro. Het rioolgemaal stuwt het afval water uit onder meer Sluiskil, Axel en Sas van Gent voort naar de rioolwaterzuivering in Terneu zen. De bestaande installatie was zeven weken uit bedrijf. Een noodinstallatie nam het werk over. De drie bestaande pompen zijn vervangen door pompen met een grotere capaciteit. Ook een schakelkast, leidingen en putten zijn vervangen. terneuzen - De protestantse ge meente Terneuzen houdt van daag (13.30 uur tot 17.00 uur) en morgen (9.00 tot 13.00) uur een rommelmarkt in de Goede Her derkerk aan de Koninginnelaan. huil en snik maar niet regelen alles ook voor vervang/ngsapparaluur! VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 weert zee a/OWjaar een vertrouwd aar&a f*. Ook voor renovatie van uw bestaande keuken! Door enkel de fronten of bet werkblad te vernieuwen, kan uw keuken weer jaren mee. door René Hoonhorst De damwand voor 't Killetje staat overeind. Grote hoeveelheden 'zee zand' liggen klaar voor nieuw duin én - nadat de dijkbekleding is ver stevigd - voor verhoging van de nieuwe zeewering, foto Peter Nicolai Adrie Provoost, waterschap HULST - In samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool geeft de Ko ninklijke Stedelijke Harmonie Hulst met ingang van dit schooljaar mu ziekles op basisschool De Reynaert in Hulst. In klasverband maken de leerlingen kennis met muziek. TERNEUZEN - Waterschap Schelde stromen heeft aan de Lange Blik- straat in Terneuzen het rioolge maal vernieuwd. fi^muynck bomele eschotech ort zlerikzee el/ers ijzendllke kta b seleklo teketee yenekc turm middelburg autoschadetcam.nl Dan bent u bij strandpaviljoen de Zilvermeeuw op de juiste locatie. Voor bruiloften, vergaderingen of bedrijfsfeesten, alles is mogelijk op ons mooie zuiderstrand in Dishoek bij Vlissingen. Feest met uitzicht op zee! 0118 551 734 of Bent u op zoek naar een top locatie voor een gezellig feestje?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65