College Goes komt met reeks Bijstandsuitkeringen in maatregelen voor parkeerperikelen Goes blijven afnemen 'Vermijd contact met water' in De Mirakel 26 BEVELANDEN en THOLEN Taptoe in Oud-Vossemeer gaat niet door Muziekclubs laken korting dertig procent Gemeenteraad neigt naar uitstel van besluit door twijfel bij scholen en kritiek van voetbalvereniging. wmmm THOLEN - Het is zeer de vraag of de gemeenteraad van Tholen vol gende week instemt met de aan koop van het gebouw van het Westerpoort College in Tho- len-stad. Veel fracties vinden dat er nog te veel onzekerheden in het plan zitten. Het gebouw komt leeg, omdat het ROC West-Brabant heeft beslo ten de vmbo-opleidingen die nu nog worden aangeboden op het Westerpoort te verplaatsen naar Halsteren. Het college wil van de nood een deugd maken door de vijf Thoolse basisscholen naar het leegkomende pand te verplaatsen. Met het ROC is overeenstem ming bereikt over de aankoop van het gebouw. De ruimte die vrijkomt op de hui dige plek van de basisscholen wil het college benutten voor de aan leg van een derde voetbalveld voor de Tholense Boys. Op die ma nier worden volgens B en W meerdere knelpunten opgelost. Tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken bleek deze week echter dat de voetbalve reniging helemaal niet tevreden is over de uitwerking van het plan. Ze vindt dat het derde veld straks geïsoleerd komt te liggen, maar is vooral boos over het feit dat ze geen veld met kunstgras krijgt. Op zo'n veld kan veel meer uren per jaar worden gespeeld en getraind. Het huidige plan - waar in overigens wel één veld wordt opgewaardeerd tot een zogeheten wetraveld (om te trainen én te spelen) - biedt volgens voorzitter Piet van der Vlies niet de moge lijkheden die de club zou willen. Er zouden te weinig trainings uren gemaakt kunnen worden. Een vertegenwoordiger van de ba sisscholen bracht de raadsleden nog meer aan het twijfelen. Hij stelde dat de scholen nog geen de finitief 'ja' kunnen zeggen tegen een verhuizing naar het pand van het Westerpoort College. Ze wil len eerst meer duidelijkheid over onder meer de exacte invulling van het pand en de exploitatielas ten die ze straks krijgen. De scho len denken nog drie tot zes maan- den nodig te hebben om een defi nitieve keuze te kunnen maken. Door deze ontwikkelingen twij felt een meerderheid van de raad of nu al wel besloten moet wor den tot aankoop van het gebouw van het Westerpoort. Ze neigen ernaar om het besluit uit te stel len en vinden dat het college eerst de details moet uitwerken met de scholen. Ook zou nog eens overlegd moeten worden met de voetbalvereniging. Wethouder Hoek vroeg de raads leden politieke moed te tonen door het Westerpoort te kopen. De details kunnen daarna worden ingevuld. Hoek is ervan overtuigd dat de scholen 'ja' zullen zeggen tegen een verhuizing. „Als we een half jaar wachten, heeft het ROC het gebouw misschien al aan een ander verkocht." „Het blijft lastig om voldoende sponsors te vinden", aldus Jaap van der Jagt, lid van de taptoecom missie. Het evenement kost de Oud-Vossemeerse Muziekvereni ging (OVM) ieder jaar zo'n tien tot vijfduizend euro. Als het finan cieel lukt, is het plan om de festi viteit om de twee jaar te organise ren. De volgende taptoe zou dan in 2014 zijn. Van der Jagt: „Ik word regelmatig gebeld door korpsen. Dat het eve nement dit jaar niet doorgaat is voor veel korpsen een teleurstel ling. Vooral voor de kleine korp sen, die niet zo vaak de kans krij gen om op te treden." De taptoe werd ieder jaar gehou den op de tweede zaterdag in ok tober. Op die dag geeft de O.V.M. dit jaar, als alternatief voor de tap toe, een klein pleinoptreden. WATERKWALITEIT 1 waterkwaliteit contact met het water vermijden WT&* 7 V' THOLEN - De vijf Thoolse muziek verenigingen zijn boos over het feit dat ze in vier jaar tijd dertig procent worden gekort op hun subsidie. Dat liet een vertegen woordiger weten tijdens de verga dering van de commissie ruimte. Volgens Jacco Goedegebuure was eerst tegen de verenigingen ge zegd dat ze twintig procent zou den worden gekort. Na onderling overleg besloten de gezelschap pen daarmee akkoord te gaan. Ze snappen immers dat de gemeente moet bezuinigen. Toen de vereni gingen een paar dagen later weer op het gemeentehuis moesten ver schijnen, was ineens sprake van een korting van dertig procent. „Dat is zuur", aldus Goedegebuu re. „Het is niet goed gevallen bij de verenigingen." Hij deed een be roep op de gemeenteraad om het bij twintig procent te laten. Ook dat is al een flinke aderlating. De verenigingen zullen volgens Goedegebuure minder vaak een bijdrage kunnen leveren aan festi viteiten. „Onze bijdrage aan de sa menleving zal kleiner worden." De raad beslist volgende week over de bezuinigingen. Het is één van de maatregelen die het college wil invoeren om de parkeerperikelen het hoofd te bie den, blijkt uit een voorstel dat la ter deze maand zal worden be sproken door de gemeenteraad. Die vroeg vorige maand om zo'n voorstel naar aanleiding van het voornemen om het betaald parke ren in de Marconistraat bij wijze van proef een jaar lang af te schaf fen. De raad wil dat veel breder naar parkeren in Goes wordt geke ken en dat zal als het aan het colle ge ligt ook gebeuren. Onder meer met een 'uitgebreid, onafhankelijk parkeeronderzoek', deze maand te beginnen. Daaruit moet informatie over zaken als be zettingsgraad en betalingbereid heid naar voren komen. Ook wil het college een maximale parkeer tijd van twee uur invoeren op de Dam en de Koepoort, zodat er een betere 'spreiding' van parkeerders ontstaat. Die maatregel moet ook een betere bezetting van de par keergarage bewerkstelligen. Om die aantrekkelijker te maken, wor den het derde en vierde parkeer- uur daar gratis; dat betekent dat er vier uur geparkeerd kan wor den, waarvan er twee moeten worden betaald. Ook wordt de naam per 2014 veranderd in Cen trum en komt er eind dit jaar, be gin volgend jaar een Parkeer Rou te Informatie Systeem. De proef met gratis parkeren in de Marco nistraat (het deel westelijk van Mikro Elektro) gaat nu in per 1 ok tober. De raad praat op 19 septem ber over de voorstellen. En die lijn zal zich voortzetten, hoopt wethouder Jan de Pooter. „We hebben een doorrekening ge maakt tot aan het einde van het jaar en als de situatie niet wijzigt hebben we een overschot v^ji een klein miljoen." Hij is trots op het Goese resultaat. „Ik denk wel eens: wanneer komt de klap." Dat de Goese situatie in vergelij king met gemeenten van dezelfde grootte zo 'positief is, heeft een aantal oorzaken. Goes heeft een zeer maatgericht re-integratiebe- leid en ook heeft het Rijk toch meer geld beschikbaar gesteld voor bijstandsuitkeringen. Goes kan dit jaar bovendien zo'n 25 uit keringsgerechtigden plaatsen in het nieuwe distributiecentrum van PostNL op bedrijventerrein De Poel. „Hun inkomen zal welis waar nog steeds onder de norm van de Wet werk en bijstand lig gen, dus we zullen er nog wel wat op moeten toeleggen. Maar de uit keringslasten voor de gemeente gaan wel naar beneden." over koop Westerpoort IWijfel door Rob Paardekam 5 Vijf Thoolse basisscholen moeten naar het pand van het Westerpoort verhui zen. Ze hebben daar echter nog niet definitief 'ja' tegen gezegd. Dat doet de gemeenteraad twijfelen. door Janneke Koster OUD-VOSSEMEER - De taptoe, hét evenement van de Oud-Vossemeer- se muziekvereniging, gaat dit jaar niet door. De vereniging krijgt de fi nanciering voor het evenement niet rond. t - *K»e-N GOES - De gemeente Goes heeft uit voorzorg waarschuwingsborden geplaatst bij de waterplassen in recreatiegebied De Mirakel aan de Oranjeweg. Daarop staat de tekst 'vermijd contact met water in verband met de waterkwaliteit'. De borden zijn geplaatst omdat de - zoute - plassen stinken en omdat er een 'witachtig vliesje' op ligt. Ook zijn er een paar dode garnaaltjes aangetroffen. Er is geen sprake van giftigheid, zegt een woordvoerster van de gemeente. „Een re genbui en het is weer over." In andere plaatsen is wel sprake van giftigheid, zoals bijvoorbeeld in Kapelle waar gewaar schuwd wordt voor botulisme. Ook in Sint-Maartensdijk zijn al dode eenden aangetroffen, foto Marcelle Davidse door Luc Oggel GOES - De parkeergarage aan de Westwal in Goes moet een grotere 'spil' worden in het parkeeraanbod. Daarom willen burgemeester en wethouders het derde en vierde uur gratis maken en de naam van de garage veranderen van 'West- wal' in 'Centrum'. door Luc Oggel GOES - Het aantal bijstandsuitkerin gen in Goes blijft - zij het mondjes maat - afnemen. Werden er op 1 ja nuari dit jaar 647 verstrekt, op 1 juli waren dat er 644.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58