1,2 room broodje 0.75 BEVELANDEN en THOLEN 25 Mogelijke ingrepen zijn hogere toeristenbijdrage, korting op budget dorpshuizen of schrappen bibliobus. Workshop begroting Goes succes AAA Menu 34,50 Bergse Asperges Ansjovis Aardbeien Restaurant De Panhoeve voor 3,7 ton geveild Rommelmarkt bij ruilwinkel in Goes Kerkje Ellesdiek presenteert programma 3 IJ §&iten9ru?al HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele heeft op 7 november voldoende opties om de bezuini gingsopdracht van 1,2 miljoen eu ro in 2017 te halen. Die staan in de bezuinigingsnota 2013 die gistera vond aan de gemeenteraad is ge presenteerd. Het is aan de gemeenteraad op 7 november tijdens de vaststelling van de meerjarenbegroting 2014-2017 de noodzakelijke keu zes te maken om de bezuiniging-* sopdracht te halen. Feit is wel dat zowel onderne mers als inwoners van Borsele de last gaan voelen van de besparin gen, ingegeven door een lagere uitkering uit het gemeentefonds. Het gaat dan om zaken als verho ging van de toeristenbijdrage van recreatieondernemers, een jaarlijk se stijging met vijf procent van de huurtarieven van buitensportac commodaties, besparen op de gladheidsbestrijding, het doorbe rekenen van de medische advies- kosten bij een aanvraag voor een gehandicaptenparkeerkaart, het schrappen van de bibliobussen en hiervoor vervangende leespunten bij scholen in te richten en kortin gen op de budgetten van de dorps huizen, het jeugdwerk en de maat schappelijke zorg. De betrokken organisaties die in het rijtje van bezuinigingen staan, hoeven nog niet met span doeken voor het gemeentehuis te staan. De nota is het resultaat van een aantal sessies van vier werk groepen. De werkgroepen zijn met een reeks mogelijkheden (schrappen van alle wettelijke ta ken) en uiteindelijk adviezen ge komen. Het is aan de raad knopen door te hakken. De adviezen vertegenwoordigen een bezuiniging van 1.322.000 eu ro. Meer dus dan de bezuinigings- opgave van 1.171.500 euro voor 2017, maar het college houdt serieus rekening met nieuwe bezuinigingen. „De bezuiniging- sopgave kan bij de septembercir culaire na Prinsjesdag nog hoger uitvallen", stelt het college in de nota. Belangrijke ingrediënten zijn ook de maar liefst 117 suggesties van inwoners, adviesraden en onder nemers, die onder het motto 'Wat moet de gemeente niet meer doen voor een 1 miljoen?' ge vraagd zijn mee te denken. De meesten zullen niet in het uit eindelijke bezuinigingsrijtje voor komen maar het college is blij met dit aantal, met de inhoud er van en met de betrokkenheid. „Lang niet alle suggesties zijn di rect bruikbaar of uitvoerbaar. Dat betekent echter niet dat de sugges tie geen waarde heeft. Ze kan wor den betrokken bij het uitstippe len van beleid voor de toekomst." De suggesties zijn legio: van de in voering van betaald parkeren en het toepassen van led-techniek in de straatverlichting tot de aanleg van een moestuin bij het gemeen tehuis om de ambtenaren zelf hun lunch te laten verbouwen. Ruim twintig Goesenaren had den zich aangemeld voor de bij eenkomst, waarbij ze een inkijkje kregen in hoe de begroting tot stand komt en wat daar bij komt kijken. Op 3 oktober is er weer een bijeenkomst, aanmelden kan via m.vande.vreugde@goes.nl. Re9taurant tSpuihuis GOES - Restaurant De Panhoeve in 's-Heer Arendskerke is gisteren geveild in Hotel Van der Valk in Goes. Het restaurant/woonhuis en de bijbehorende kavels boom gaard en landbouwgrond aan de overzijde van de Arendstraat brachten 377.000 euro op. De ko per, de Goese makelaar Hans Schrijver, riep mijn in opdracht van een groep investeerders. Ver wacht wordt dat er. een nieuwe horeca-uitbater in het restaurant trekt. De oprichters van de Panhoeve, Jan en Kees Van Buuren Ter Smit- te,' verbouwden de afgelopen 23 jaar de ooit onderkomen schuur tot een woonverblijf met restau rantkeuken en diverse gastenka mers waar zij eters een menu ser veerden op basis van wat zij zelf aan vlees, vruchten en groenten produceerden. Door de economische recessie raakte het paar achter met de hy potheekbetalingen. Hun verzoek om uitstel werd niet gehonoreerd, waarna de executieveiling volgde. Er blijft een restschuld achter van ruim vier ton. De Van Buuren Ter Smittes ver trekken dezer dagen naar Zuid-Frankrijk, waar zij eerder ook woonden. Daar gaan zij bij be kenden een boerderij opknappen en gewassen verbouwen op het bijbehorende land. Kees: „De bij envolken en het laatste halfwas Bressekippen gaan mee. En de her innering aan de Panhoeve." GOES - Op het terrein van de ruil winkel in Goes is morgen een rommelmarkt. De vlooienmarkt begint om 10.00 en sluit om 16.00. De ruilwinkel zelf is ook open. Tot 15.30 kunt u daar spul len naartoe brengen. Met de pun ten die in de ruilwinkel verza meld worden kan niet betaald worden op de rommelmarkt. Naast boeken, serviezen en antiek zijn.er dit keer ook platte compu terschermen en merkkleding. huil en snik maar niet wij' regelen alles ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van El lesdiek in Ellewoutsdijk opent het seizoen dit weekeinde met twee open middagen. Met een keur aan activiteiten laat de stich ting zien wat het publiek kan ver wachten in de komende maan den. Tijdens de open dagen, zater dag en zondag van 13.30-16.30 uur, is er van alles te beleven op het ge bied van kunst, muziek en litera tuur. Verder zijn er stands met Zeeuwse boeken en enkele tafels met brocante. Het programma voor het komende halfjaar ligt voor iedere bezoeker klaar. utoschadeteam Jt&mek dat cm w&id a&icfë6aa& is VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 Heel Borsele voelt de bezuinigingen door Frank van Cooten De gemeente Borsele moet de bezuiniging van 1,2 miljoen euro in 2017 hebben afge dekt. GEDWONGEN ONTSLAGEN BORSELE BLIJVEN UIT De vier werkgroepen 'Gelok', 'Miermans', 'Schenk' en 'Zandee' kwamen van april tot augustus vijf keer bij elkaar om te kijken naar bezuinigingsmogelijkheden. De werkgroepen kregen elk meerdere beleidsprogramma's toebedeeld. Ze waren samengesteld uit een vertegenwoordiging van de raad, een collegelid als voorzitter, een lid van het managementteam, een vertegenwoordiger van de OR, een afdelingshoofd, financiële on dersteuning en een extern begelei der. Er waren drie uitgangspunten: een taakstelling van minimaal een mil joen, alles is bespreekbaar en geen gedwongen ontslagen. GOES - De eerste workshop van de gemeente Goes waarbij inwoners kunnen meepraten over de begro ting voor volgend jaar, was deze week een succes. Bent u op zoek naar een top locatie voor een gezellig feestje? Dan bent u bij strandpaviljoen de Zilvermeeuw op de juiste locatie. Voor bruiloften, vergaderingen of bedrijfsfeesten, alles is mogelijk op ons mooie zuiderstrand in Dishoek bij Vlissingen. Feest met uitzicht op zee! 0118 551 734 of 1 0164-233196ofSpulhuls.nl WEEKENDAANBIEDING www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1883 www.ellesdiek.nl tltin 6 selekto yerteke middelburg lisslngen autoschadeteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57