Raad wil extra debat regels College Borsele bezorgt een dag warme maaltijd [cLï- Het UatuursteenHuis '4Ê 24 BEVELANDEN en THOLEN BEZUINIGINGSNOTA BORSELE Zomeravondconcert in Kortgene Trekpaarden en tractoren in Wilhelminadorp Scheldeoord Tijdens de vergadering van gister avond bleek dat de fracties nog te veel vragen hebben om al een be sluit te kunnen nemen. Vanwege een wijziging in de Drank- en Ho- recawet zijn alle gemeenten ver plicht een regeling paracommer- cie vast te stellen, maar in Goes leidt dat tot verdeeldheid. De rege ling beoogt enerzijds overmatig drankgebruik door jongeren te gen te gaan en anderzijds oneerlij ke concurrentie aan banden te leg gen. Voor Podium 't Beest pakken de regels rampzalig uit, liet voorzit ter Peter Strating doorschemeren. Hij sprak gisteravond in, net als vertegenwoordigers van de Agri- markt en de Goese horeca. De ho reca en-'t Beest hebben allebei an dere belangen: de cafés zeggen nu inkomsten mis te lopen, 't Beest zegt dat dat gebeurt als de veror dening ongewijzigd doorgaat. De Agrimarkt vindt een verbod op prijsacties volstrekt onzinnig, evenals overigens een meerder heid van de fracties. Die hebben bovendien hun twijfels bij de handhaving van de regels, die voor het eind van het jaar moeten zijn vastgesteld. Burgemeester René Verhulst liet blijken het liefst niet te veel te willen tornen aan het collegevoorstel, maar hij gaf wel aan nog bij zijn colle ga-eerste burgers te zullen na gaan hoe die met bepaalde onder delen zullen omgaan. De kwestie komt nu nog een keer in de com missie alvorens er een definitief besluit zal worden genomen. Podium 't Beest is inmiddels via Facebook een actie begonnen om mensen te mobiliseren. HEINKENSZAND - Erik van Wijn gaarden, beheerder van dorpshuis Cameronian in Baarland, heeft de prijsvraag 'Wat moet de gemeen te niet meer doen voor 1 miljoen?' gewonnen. Hij won met zijn suggestie de Bor- selse overheidsgebouwen, met na me de dorpshuizen, te voorzien van zonnepanelen om op termijn aan de gestelde bezuiniging per jaar te komen. Uit de programma begroting 2013-2016 blijkt dat voor de dorpshuizen jaarlijks van af 2012 zó'n dertig- tot veertigdui zend euro meer wordt gereser veerd om de exploitatie rond te krijgen. Dat komt met name door de toename van de jaarlijkse 'vas te' lasten voor deze dorpshuizen zoals energiekosten. Door de plaatsing van zonnepane len kunnen deze lasten omlaag, vindt Van Wijngaarden. Met na me zijn dorpshuis in Baarland lijkt volgens Van Wijngaarden ui termate geschikt voor dit idee. Een groot deel van het dak ligt meestal op de zonzijde. Het Borselse college vindt het plaatsen van zonnepanelen op dorpshuizen zeker een optie om te bezuinigen. Er zijn het afgelo pen jaar zelfs al berekeningen ge maakt. „Wij hebben er voor geko zen deze nog niet verder uit te werken omdat we eerst de scho len van panelen wilden voor zien." De prijswinnaar mag een goed doel bepalen waar het college zich een dag voor in gaat zetten. Het lijkt Van Wijngaarden een passend goed doel als het college zich een dag beschikbaar stelt als bezorger van de warme maaltij den. Het is immers lastig vrijwilli gers te werven voor het bezorgen van warme maaltijden voor oude ren. „Bijkomend voordeel is dat het college ook eens direct in con tact komt met ouderen die het niet altijd even makkelijk heb ben." KORTGENE - In de tuin van de Kaai- hoeve in Kortgene wordt morgen het jaarlijkse zomeravondconcert gehouden. De avond wordt ver zorgd door samenwerkingsorkest EMM-Advendo, het grootste fanfa re-orkest van de Bevelanden. Het orkest wordt geleid door dirigent Mathieu van Duiven. Er worden verschillende soorten muziek ge speeld. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Nikolaaskerk in Kortgene. WILHELMINADORP - Aan de Lange- weg in Wilhelminadorp zijn zater dag de Zeeuwse ploegkampioen- schappen 2013. Er wordt geploegd met trekpaarden, antieke tracto ren en ploegen met moderne com binaties. Er zijn achttien antieke tractoren, tien moderne tractoren en vijf tien spannen paarden te bewonde ren. De dag begint om 10.00 uur met instructie en oefenmogelijk heid voor de ploegers. De ope ning van de wedstrijd is om 12.15 uur door wethouder Jo-Annes de Bat. De prijsuitreiking wordt rond 17.00 uur verwacht. De toe gang is gratis. informatie van het waterschap gem. Borsele ZONt door Luc Oggel GOES - De Goese raadscommissie wil nog een keer extra praten over de concept-verordening met be trekking tot het schenken van alco hol door zogeheten paracommer- ciële organisaties als dorpshuizen sportclubs en podium 't Beest. Verhoging van de toeristenbijdrage van recreatieondernemers is een van de mogelijkheden, foto Marcelle Davidse door Frank van Cooten VAKMANSCHAP SINDS 1771 mm werkbladen maatwerk vloeren Het NatuursteenHuis BV m Stanleyweg 16 4462 GN Goes e Tel. (0113| 216555 wwwnat uurstee nhuis. nl Het waterschap heeft op 28 augustus 2013 een water vergunning verleend voor het onttrekken van grondwater met een kwelbuis in de Klein Beijerenpolder bij Ouwerkerk. De komende veertien dagen ligt het ontwerp van de 2e wijziging van de programma begroting 2013 ter inzage in beide waterschapskantoren. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/waterschapsblad. Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56