Boer ziet op tegen vergroeningseis Brussel Op koers Een korte verklaring en Roep is burgemeester af □e mnmsfe commentaar ZEELAND 23 Madeleine kan reddende engel bij uitval veer zijn □nfdek 28 oktober 2012 val van één van de twee ferry's uren wachten voor de overtocht. Uiteindelijk werden bussen inge zet, maar die kwamen wel laat. Dat stelt onder andere ambtenaar Ian Maljaars van de provincie Zee land aan de kaak bij de commissie vergadering Groen en Ruimte. Vergroening (opgenomen in het nieuwe Europese Gemeenschap pelijk Landbouwbeleid, GLB) houdt in dat agrariërs 5 procent van hun areaal ter beschikking moeten stellen aan de natuur. Voor een boer met 168 hectare grond, is dat een vergroenings- plicht van 8,25 hectare. De boer uit dit voorbeeld voldoet nog maar aan 0,8 hectare vergroening. Een grote klus. De boeren krijgen als ze meedoen wel circa 400 eu ro per hectare. Volgens vertegenwoordigers van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw organisatie ZLTO en de provincie kan grond voor deze vergroening ook slim ingezet worden. Natuur organisaties, landbeheerders en overheden kunnen hun grond in een Groenbank onderbrengen. Boeren gaan grond uit die bank beheren. Die grond telt mee voor zijn vergroeningseis. In de commissievergadering rea geerde Marten Hemminga van Landschapsbeheer Zeeland dat de ze creatieve aanpak niet de bedoe ling was van deze vergroening seis. „Er zou nieuwe natuur bijko men. Ik vrees dat we zo geen kwa liteitsimpuls krijgen." Akkerbou wer Frank Kuijpers stelde dat hij vaak hoort dat landbeheerders moeite hebben hun terreinen goed te onderhouden. „Als ik dat doe, doe ik het goed. Ik mag vol gens de GLB ook rijen erwten in planten. Krijgt de natuur daar een kwaliteitsimpuls van?" Er is nog veel onduidelijk rond de GLB. Maljaars riep op om gezamenlijk te zoeken naar een oplossing. Vlissingen moet op zoek naar een nieu we burgemeester. Gisteren gooide René H. Roep - eindelijk - de handdoek in de ring. Niet om dat hij onrechtmatig heeft ge handeld, maar omwille van de bestuurbaarheid van de stad, zo luidt zijn verklaring. Wat nu? Commissaris van de koning Han Polman gaat in ge sprek met de partijen in Vlis singen. Wellicht kan een waar nemend burgemeester tijdelijk voor wat rust zorgen, maar uit eindelijk zal een nieuwe eerste burger samen met wethouders, raad en ambtenaren orde op za ken moeten stellen. Er is vast een stevige bestuurder te vin den die deze uitdaging aan wil gaan. Er liggen immers uitda gingen genoeg. Of de Vlissing se partijen er in slagen om vóór de verkiezingen een ster ke kandidatenlijst te presente ren, is echter de vraag. Toch is dat noodzakelijk, want de raad is de baas in de gemeente. Is (blijft) de raad zwak, dan komt Vlissingen niet op koers. begrip voor wil opbrengen, vraagt wethouder Rob van Dooren aan dezelfde journalisten die een week eerder op een muur van stil zwijgen stuitten. Roep had die donderdag de fractievoorzitters bij zich geroepen. Zij kregen toen de boodschap mee dat de burge meester zich in de raadsvergade ring van.5 september zou verdedi gen tegen alle verwijten en aantij gingen. Drie uur voordat een verdieping hoger de raad over zijn lot zou be slissen, gaat Roep achter een tafel zitten. Hij oogt gespannen, maar ook vastberaden, verbitterd. Ze ker niet als een geslagen man. Wethouder Marin de Zwart schenkt een glaasje water voor hem in. Roep voelt zich niet schul dig, maar wel bij voorbaat veroor deeld, is de essentie van zijn kor te verklaring. Hij gaat weg in het belang van de bestuurbaarheid van de stad. De vraag waarom hij dan toch de strijd met de raad uit de weg gaat, kan niet gesteld worden. Met de wethouders en de secretaris als lijfwachten om zich heen verlaat hij de zaal, achtervolgd door came- VLISSINGEN - Met een ernstig ge zicht komt René Roep gistermid dag stipt om half vijf de Govan Mbekizaal van het Vlissingse stad huis binnen, geflankeerd door de nog drie overgebleven wethou ders en de gemeentesecretaris. Kort tevoren is de pers uitgeno digd om kennis te nemen van een verklaring van de burgemeester. Gelegenheid tot het stellen van vragen is er niet. Alleen een kort woord, meer niet. Of de pers daar ra's en journalisten. Het vijftal gaat een kamertje in en laat zich niet meer zien. Roep had de slag niet meer kun nen winnen, moet hij uiteindelijk ook zelf hebben beseft. Terecht. Tijdens de raadsvergadering blijkt dat ook maar de kleinste kans op herstel van vertrouwen ijdel is. Het ging al lang niet meer om een wasmachine of etentjes. „Op een' bepaald moment gaat het om ge loofwaardigheid", zegt Alex Soplantila (GroenLinks). En die geloofwaardigheid was de finitief weg. MIDDELBURG - De provincie hoeft geen onderzoek te doen naar pas sagiersschip Lady Madeleine als al ternatief transport mocht het fietsvoetveer Vlissingen-Breskens uitvallen. Het schip, dat Middelburg als thuishaven heeft, voldoet aan alle veiligheidsvoorwaarden, meldt Marinus Dijkhuizen van rederij Dijkhuizen, de eigenaar van de La dy Madeleine. „We mogen overal in Nederland varen, ook op de Westerschelde." Gedeputeerde George van Heuke- lom zegde maandag in de commis sie economie en mobiliteit toe na te gaan of de Lady Madeleine de reddende engel kan zijn als de fast ferry uitvalt. Francois Babijn van de Partij voor Zeeland had om zo'n onderzoek gevraagd. De aanleiding vormt het tumult dat donderdagavond 22 augustus op het veerplein in Vlissingen ont stond tijdens Sail de Ruyter. Hon derden bezoekers moesten na uit- DRIEJAAR RENÉ ROEP VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 Bellamypark. 5 juni 2013 De Lokale Partij Vlissingen (LPV) stelt vragen over de declaraties van het dagelijks gemeentebestuur. De burgemeester praat met burgers over hun gevoel van onveiligheid. 8 mei 2013 Op last van Roep wordt het kunsthuis van Tinkebell op de Zeilmarkt afgebroken. 15 juni 2012 Roep: „We zijn keihard aan het werk om de criminaliteit te bestrijden." collegeleden. door Edith Ramakers MIDDELBURC - De eis van 'Brussel' om aan vergroening te doen op boerenbedrijven is moeilijk uitvoer baar. Zeker in een provincie als Zee land met veel akkerbouwbedrijven. 15 december 2010 René Roep zegt in zijn installatierede dat hufterig gedrag keihard wordt aangepakt. 4 april 2011 Initiatief van Roep voor een wekelijks spreekuur voor de ourgers. 25 mei 2011 Roep wil een hogere bijdrage van de 'verwende' Vlissingse horeca aan evenementen. 14 oktober 2011 Roep wil geen coffeeshop op het «sa*»*- infographic Rolant Quist foto's Lex de Meester en Ruben Oreel door Theo Giele 5 september 2013 Roep maakt zijn I aftreden bekend. Bijna drie jaar was René Roep burgemeester van Vlissingen. Een greep uit de gebeurtenissen tijdens zijn carrière.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55