Te voet door Schouwen voor BAS-stichting Kans op legalisatie Husky Event SCHOUWEN-DUIVELAND 27 weekenddiensten „We hebben net een flink stuk in de volle zon gelopen", vertelt Jo- landa van der Linde terwijl ze in de schaduw bijkomt van de onge veer twaalf kilometer die ze er al op heeft zitten. Samen met Jolan- da Bolle en Els van Schouwen is ze organisator van de vierdaagse wandeltocht die voor de tweede keer wordt gehouden. Elke dag lo pen de wandelaars een andere route van ongeveer 25 kilometer lang. Gisteren was dat de water route die voor een groot gedeelte langs de Oosterschelde liep. Dit jaar zijn er verdeeld over vier dagen meer dan twintig deelne mers. Vorig jaar waren dat er der tien. Sommige wandelaars lopen één dagje mee, anderen trekken alle dagen hun wandelschoenen aan. Het inschrijfgeld bedraagt in alle gevallen 25 euro. De opbrengst van de loop gaat naar de BAS-stichting, die geljd in zamelt voor onderzoek naar juve niele dermatomyositis; de ziekte waaraan Zierikzeeënaar Bas van den Ouden in 2010 op negenjari ge leeftijd overleed. Tijdens de route op zaterdag, die ook over de Zeelandbrug gaat, wordt in Zierik zee een groet aan hem gebracht bij zijn herdenkingsboom. De warmte maakt het lopen zwaarder, maar de wandelaars kla gen niet. „Het is goed te doen, want er staat een lekker windje", reageren ze. Toch zijn de omstan digheden niet ideaal. Met warm weer ontwikkel je immers sneller blaren. „Gisteren liep er iemand mee waarvan een gedeelte van de voetzool loskwam. Ze heeft de tocht uitgelopen, maar het was voor haar niet verantwoord om de verder te lopen", vertelt Van der Linde die zelf ook behandeld moet worden voor een blaar on der haar voet. De sfeer is volgens haar heel erg goed te noemen. „Zodra we begin nen te lopen is er een onderlinge band. We zien samen af en het feit dat het voor het goede doel is geeft het geheel nog iets extra's." Odd Fellows houden open huis Mannen vanaf 35 jaar zijn dinsdagavond welkom tij dens de openbare bijeen komst van de Odd Fellows aan de St. Domusstraat 51 in Zierikzee. De Odd Fellows denken na over vriend schap, liefde en waarheid. De open avond begint om 20.00 uur. Aanmelden via 06-16245211 of de website www.oddfellow.nl/zierikzee. Ploegen om Zeeuws kampioenschap Aan de Langeweg in Wilhel- minadorp zijn morgen de Zeeuwse ploegkampioen- schappen 2013. Er wordt geploegd met trek paarden, antieke en moder ne tractoren. Er zijn acht tien antieke tractoren, tien moderne tractoren en vijf tien spannen paarden te be wonderen. Het evenement begint om 10.00 uur. Aanhouding voor bezit drugs Een man (21) en vrouw (22) uit Vlissingen zijn in de nacht van woensdag op don derdag aangehouden in Oost-Souburg, aldus de poli tie. Bij controle bleken de twee een kleine hoeveel heid drugs en enkele slagwa pens bij zich te hebben. Een Rotterdamse (21), die met hen had afgesproken, had een steekwapen bij zich. Derde eilandcross Zeelandbokaal Op een 700 meter lange baan in Eindewege strijden morgen verschillende cross bolides om de Zeelandbo kaal. Er zijn verschillende klassen waarin gestreden kan worden. De eerste wedstrijden begin nen om 12.00 uur. Inschrij ven voor de wedstrijd kan vanaf 8.00 uur. Entree is 5 euro inclusief par keren. Eigenaar Wouter Decaluwe had gisteren nog geen brief van de ge meente gezien. Hij gaat contact zoeken met deskundigen die een goed plan voor een economische drager op kunnen stellen. De ge meente Sluis wilde eind vorig jaar nog dat Husky Event de acti viteiten met trekhondenkarren staakte. De agrarische bestem ming van het perceel aan de Cats- weg was de belangrijkste reden. Ook had Sluis nooit een aanvraag gekregen om het bedrijf tot nieu we economische drager te benoe men. Decaluwe liet toen weten dat hij niet wist dat hij formeel een aanvraag moest indienen. Husky Event kwam zomer vorig jaar in het nieuws, omdat de uit baters hun dieren onnodig zou den kwellen. De Dierenpolitie maakte een proces-verbaal op om dat een span husky's bij te hoge temperaturen over oneffen wegge tjes moesten draven. Naast het ar gument dat een eigenaar van een sledehondenbedrijf zijn belang rijkste kapitaal - de husky's - nooit in de waagschaal zou stel len, voerde Decaluwe ook aan dat in de Nederlandse wet geen dui delijke regels te vinden zijn over hondenkarren. Een filmpje op YouTube ontketen de een digitale polemiek onder huskyliefhebbers uit de regio en ver daarbuiten over de vraag of de dieren van Husky Event nu wer den mishandeld of juist goed ver zorgd. Toen de Dienst Regelingen van het ministerie van Economi sche Zaken een boete van 40 mil le eiste, leken de kwaadsprekers gelijk te krijgen. Maar nadat de dienst van die boete afzag en de politierechter Husky Event dit voorjaar ook vrijsprak van 'dieren kwelling', bleek de gemeente Sluis al bereid het bedrijf een kans te gunnen. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 .,k - •••-•■ Kr JQre At. De wandelaars steken na de lunch de dijk over voor het laatste gedeelte van de wandeling terug naar Zierikzee. foto Ronald den Dekker door Wendy de Jong SEROOSKERKE - Het is uitpuffen als de wandelaars arriveren bij de Schelphoek om te lunchen. Een groep van zeven vrouwen en één man deed gisteren mee aan de tweede dag van de BAS-loop, een wandeltocht die vier dagen door het Schouwse landschap voert en waarvan de opbrengst naar de BAS-stichting gaat. De BAS-loop zamelt geld in voor onderzoek naar juve niele dermatomyositis, waar aan Bas (9) overleed. Mensen die zin hebben om zaterdag mee te lopen, kunnen zich nog opge ven via www.debasstichting.nl. De start is om 8.00 uur bij eetcafé de Banjaard aan de Nieuwe Haven in Zie rikzee, evenals de finish. ZIERIKZEE WILHELMINADORP OOST-SOUBURG EINDEWEGE Zaterdag 7 en zondag 8 september 2013 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00- 12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 06-53673432, Duiveland 06-22331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. door René Hoonhorst GROEDE - De gemeente Sluis geeft sledehondenbedrijf Husky Event in Groede de kans op legalisatie. Als Husky Event binnen een paar maan den met een goed onderbouwd plan op de proppen komt, kan het bedrijf als 'nieuwe economische drager' op een perceel met agrari sche bestemming blijven draaien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53