Gemeente werkt mee aan nieuwe plek Plus Het HatuursteenHuis 24 SCHOUWEN-DUIVELAND AMBACHTELIJK DESTILLEREN Workshop begroting Goes succes Muziekclubs laken korting van 30 procent Het college geeft aan 'in beginsel bereid te zijn medewerking te ver lenen aan de locatie Boutlaan' als nieuwe stek voor de supermarkt die nu nog aan de Dorpsstraat is gevestigd. Over de spelregels die aan deze ommezwaai zijn verbon den, moet nog verder worden ge sproken. Daarnaast geeft het colle ge aan dat er risico's aan de loca tie Boutlaan kleven: de plannen van ondernemer Michel Fennet lijken te botsen met provinciaal beleid. De provincie is geen voor stander van het zogenaamde Fran se concept, waarbij alle detailhan del naar de rand van de kern ver plaatst wordt. Ook is de provincie volgens de gemeente strikt in haar voorkeur voor inbreiding bo ven uitbreiding. Het college wil maandag 9 september met de commissie openbare ruimte pra ten over de voorwaarden die de gemeente aan een verhuizing naar de Boutlaan wil stellen. Dat gaat onder meer over de vraag of aan verplaatsing van de aangren zende drogisterij ook medewer king moet worden verleend en of (en hoe) de verplaatsing gekop peld moet worden aan herontwik keling van de Dorpsstraat. Die spelregels zouden ook worden op gesteld als het om verhuizing naar de - door het college gewens te - Dijkstraat zou gaan, zegt wet houder Ad Verseput. Dat het colle ge het eerdere principebesluit los laat wil niet zeggen dat de plan nen voor de Boutlaan dan opeens 'met één hamerklap' rond zijn, legt hij uit. Er moet goed gespro ken worden over bijvoorbeeld de toekomst van Dorpsstraat. Onmo gelijk zijn daarmee de plannen volgens hem echter niet. Michel Fennet van de supermarkt onthoudt zich in afwachting van nadere uitleg door de wethouder van commentaar. Ruim twintig Goesenaren had den zich aangemeld voor de bij eenkomst, waarbij ze een inkijkje kregen in hoe de begroting tot stand komt en wat daar bij komt kijken. Op 3 oktober is er weer een bijeenkomst. Aanmelden kan via m.vande.vreugde@goes.nl. THOLEN - De vijf Thoolse muziek verenigingen zijn boos over het feit dat ze in vier jaar tijd dertig procent worden gekort op hun subsidie. Dat liet een vertegen woordiger weten tijdens de verga dering van de commissie ruimte. Volgens Jacco Goedegebuure ging het eerst om een bezuiniging van twintig procent. Na onderling overleg besloten de gezelschap pen daarmee akkoord te gaan. Ze snappen immers dat de gemeente moet bezuinigen. Toen de vereni gingen een paar dagen later weer op het gemeentehuis moesten ver schijnen, was ineens sprake van een korting van dertig procent. informatie van het waterschap door Esme Soesman SCHARENDIJKE - Burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland wijzen niet langer de locatie Dijkstraat aan als dé plaats waar de Scharendijkse Plus-supermarkt zich moet vesti gen. Eylandt Legend gaat I Meinderd Kampen bij het vat Zeeuwse whisky 'Eylandt Legend' in de loods aan de Bruse haven waarin Kampen destillateurs is gevestigd. Met zout water alom. foto Ronald den Dekker GOES - De eerste workshop van de gemeente Goes waarbij inwoners kunnen meepraten over de begro ting voor volgend jaar, was deze week een succes. - VXKMANSCIMr SINDS 1771 werkbladen moutwerk Hot NatiuirstiieiiHut» BV Slaiiloywog 18 4462 ON Goes www .natuursteenhuis. nl vkieren Tol (611J) 216655 Het waterschap heeft op 28 augustus 2013 een water vergunning verleend voor het onttrekken van grondwater met een kwelbuis in de Klein Beijerenpolder bij Ouwerkerk. De komende veertien dagen ligt het ontwerp van de 2e wijziging van de programma begroting 2013 ter inzage in beide waterschapskantoren. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/waterschapsblad. Scheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50