Groei in belangstelling voor tweede woning Samenwonen en overlijden Dorpsstraat 82-84, Gapinge VAN DONGEN De Second Home Beurzen in Bel gië en Nederland merken weinig van de crisis. Sterker nog: de beur zen constateren een groeiend aan tal bezoekers. Onderzoek van de organisatie wijst uit dat een kwart van de bezoekers wil emi greren en daarom een huis zoekt. De ligging en de nieuwe woon- en leefomgeving is dan belangrij ker dan de prijs. De overige potentiële kopers zoe ken een vakantiewoning of een tweede huis om er wat langer te verblijven. Veel bezoekers geven ook aan 'iets verstandigs' te wil len doen met hun spaargeld. Be leggen op de beurs vinden zij ris kant en het geld maar laten staan tegen de huidige lage spaarrentes, is ook geen optie. In de praktijk komt het erop neer dat mensen hun tweede woning gebruiken voor (lange) vakanties, maar ook voor de verhuur. Een deel van de kopers koopt zelfs specifiek voor het huurrende- ment. Zij hebben weinig emotio nele binding met hun bezit. Zij zien de vakantiewoning als een soort obligatie, een alternatief voor aandelen. VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 WONEN 3 (advertentie) Als je gaat samenwonen, ben je vooral bezig met het inrichten van de woning en denk je misschien niet zo gauw aan nare gebeurtenis sen zoals het overlijden van één van beiden. Toch is het goed om jezelf af te vragen wat de gevolgen daarvan zouden zijn; zelfs als je geen eigen woning hebt maar een huurwoning. NOTARISPRAKTIJK Komt de familie de spullen ophalen? Waar gaat het geld naar toe? Wie regelt de uitvaart? Dat kan worden voorkomen door een goed testament op te stellen. Wij adviseren u graag in een per soonlijk gesprek over de mogelijk heden. Dam 37, Middelburg Tel. 0118 629 155 www. notaris-vandongennl Vraagprijs: 299.000 euro kosten koper. Bouwjaar: 1930. Object: Dubbel woonhuis met werkruimte en achtergelegen atelier/loods. Woonoppervlakte: 165 m Perceeloppervlakte: 825 m Aantal kamers: 5. Makelaar: Dingemanse Makelaars, Seisdam 8-10, Middelburg, 0118-650575. Voordelen: goed onderhouden; in vijf minuten via de N57 op de A58; gelegen in vrije, landelijke omgeving; combinatie wonen en werken goed uitvoerbaar (Keiser: „En met twee huisnummers; dat is fiscaal ook nog aantrekkelijk.") Nadelen: geen vrije achterom; net iets te ver van Middelburg om spon taan de stad in te gaan. Hond Kwibus in de keuken. Het achterste deel van de woonkamer, met openslaande tuindeuren naar de sfeervolle binnenplaats. Bewoonster Berith Keiser is interieurontwerpster en heeft kantoor op de begane grond in het rechterdeel van het huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43