PZC i - 2 3 OPEN HUIS Je komt dit huis binnen en het klikt 5 - 6 7 OOGSTEN Lust voor tong én oog De karakters van Disney zijn vaak gebruikt voor leuke nachtlampjes op kinderkamers. Mickey Mouse gaat met zijn tijd mee; Philips koppelt de beroemde muis en zijn vrienden aan de vooruitstrevende Hue-technologie en brengt zo de kinderkamer tot leven. De ietwat betweterige muis met zijn hoge stem metje legt het in Neder land af tegen Donald Duck. Toch maakte Mickey Mouse de broers Walt en Roy Disney in 1928 wereldberoemd. Hoewel moderne re karakters uit nieuwere films als Cars en Toy Story tegenwoordig veel meer worden gebruikt voor merchandising, blijft Mickey Mouse hét symbool van Disney. Het zijn dan ook vooral die karakteristie ke oren die al honderden, waarschijnlijk zelfs duizenden, producten voor in huis hebben opgesierd. Veel werd door Dis ney zelf geproduceerd en uitgebracht, maar er is ook vaak samengewerkt met anderen. En niet de minsten. Zo bracht de toonaangevende Italiaanse meubelmaker Cappellini in 2010 vijf geli miteerde Disneymeubels uit. Het lever de zonder uitzondering herinterpreta ties van de overbekende oren op. Zoals de Ribbon Chair, ontworpen door de we reldberoemde Japanse ontwerpstudio Nendo. Nu gaat Philips aan de zwier met Dis ney. Eind dit jaar brengen beide bedrij ven de Imaginative Lighting portfolio op de markt, waarin naar eigen zeggen 'de meest geavanceerde led-technologie is verwerkt om in de kinderkamer een vei lige en geborgen sfeer te creëren'. Meest opvallende product uit die collec tie is de StoryLight Starter Kit. Deze lichtgevende Mickey Mouse is wat ze bij Philips een 'Friend van Hue' noemen. Hue is het nieuwe lichtsysteem, dat met behulp van een smartphone of een iPad kan worden bediend. Hierdoor is het mogelijk de lamp mee te laten kleuren met de sfeer van het ver haal dat wordt voorgelezen. Dat krijg je niet simpelweg met de aanschaf van de lamp alleen voor elkaar. En het voorle zen gebeurt ook niet vanuit een wille keurig sprookjesboek. Om het allemaal werkend te krijgen, moet je op zijn minst beschikken over een Huestartpakket - bridge en drie lam pen - dat 200 euro kost. Daarna moet een speciaal e-book op de iPad voorgele zen worden, zodat bij het omslaan van de digitale pagina's het licht van de Mickey Mouse verandert. Minder ingewikkeld zijn de lampen Mickey en Minnie Mouse Sleeptime. De ze lampen zijn bedoeld om te helpen bij het vinden van een vaste routine bij het naar bed brengen. Eigenlijk is het niets anders dan een kin dervariant van de langer bekende Wake Up Lights, die je zo in kunt stellen, dat ze langzaam aan- en uitgaan. Verder hel pen maan- en zonsymbolen de kleintjes bij het bepalen van het moment van sla pen of opstaan. De nieuwe serie producten is volgens Philips slechts een begin. Het bedrijf denkt dat de manier waarop licht wordt ervaren belangrijker is dan de vraag of het armatuur mooi gevonden wordt. „Innovatie en inspiratie zijn de pijlers van deze samenwerking. Samen gaan we een reeks geavanceerde en interactieve verlichtingsinnovaties ontwikkelen, waar het hele gezin van kan genieten", zegt Eric Rondolat, chief executive offi cer van Philips Lighting. Hoewel het nog even duurt voordat de nu gepresenteer de technologieën gemeengoed worden, zijn de eerste stappen gezet. r- -m W 'Mb A Wo n «w sg, »- fc, T'T W? 382»2K3i Toveren met licht Philips brengt in samenwerking met Disney een complete collectie interactieve lampen voor op de kinderkamer op de markt, foto's DesignPress door Cor-Peter Pasma V reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41