'We hebben naam hoog te houden' Meerten Dallinga man of the match De Bruijn in hoofdtoernooi SPORT 35 Oud-NAC speelt tegen Krabbendijke Villas-Boas pleit voor kortere transferperiode Autocross in Eindewege ZK golf bij de Woeste Kop in Axel Oud-winnaars van start in Kustloop Kruitmolenrit in Middelburg De voetbalvereniging Krabbendijke viert dit weekeinde het 75-jarig bestaan. De club houdt tal van activiteiten. Vrijdagavond (19.30 uur) wordt er een duel gespeeld tussen oud-NAC en het kampioenselftal van Krabbendijke uit 2006. Zaterdagmorgen is er een programma voor de jeugd, terwijl 's middags een jubileumreceptie wordt gehouden. Die is bestemd voor (oud-)le- den en genodigden. Hierna spelen de oud-profs van Feyenord een wedstrijd tegen een selectie die samengesteld is uit vier seniorenelftallen van de club. De ontmoe ting begint om 19.00 uur. VLISSINGEN - Dankzij een samen werking met Sport2000 en kle dingmerk Joma lopen de spelers van Groene Ster er dit seizoen piekfijn bij. „Het ziet er gelikt uit", heeft Yous- sef Afkir al gezien. „Daar zal het niet aan liggen." De voorzitter zegt er meteen achteraan dat de echte harde centen nog steeds ont breken bij de Vlissingse zaalvoet balclub. „De gemeente kon ons helaas niet financieel ondersteu nen en grote sponsors hebben we ook niet gevonden." De licentie is veiliggesteld door dat het bedrag dat de KNVB daar- Driebander )ean Paul de Bruijn uit Hulst heeft zich in het we reldbekertoernooi in Zuid-Ko- rea geplaatst voor het hoofdtoer nooi. In zijn eerste pouleduel won hij van teamgenoot bij Dallinga/ Frans Bevers Glenn Hofman met 40-36 in 27 beur ten. Tegen de Turk Birol Uymaz ging het moeizamer. De start Tweede divisie. Polka Print-BV Sprundel/QHite 4-4: Een goed be gin van de thuisploeg tegen de zeer sterke formatie uit Brabant. Winst was er voor Jean Paul de Kraker en Meerten Dallinga, waar bij aangetekend moet worden dat Dallinga met 1.093 gemiddeld man van de match werd. Dirk Vle- rick en Louis Dallinga verloren. Derde divisie. Hoondert/de voor wil zien al in een eerder sta dium naar de voetbalbond is over gemaakt. Maar kan Groene Ster het seizoen ook gewoon afmaken? Afkir kan er nu geen antwoord op geven. „We gaan er wel van uit. Veel zal ook afhangen van het aan tal bezoekers bij onze thuiswed strijden. We hebben de toegangs prijs met drie euro bewust laag ge houden. Op die manier hopen we Baskensburg vol te krijgen. Men sen hoeven dan ook geen verstop pertje te spelen. Als je vijf euro vraagt wachten sommige toe schouwers tot het rust is en slui pen dan naar binnen." De thuiswedstrijden starten om 21.30 uur. Afkir: „We kunnen pas van De Bruijn was prima met vijftien punten in vier beurten, maar daarna werd het scharre len voor elk punt. Bij 40-22 na 37 beurten kwam het verlossende einde. De Hulstenaar stuit in het hoofdtoernooi op de Koreaan Sung-Won Choi, derde op het WK in Sluiskil in 2010 en twee de op het WK in Porto 2012. Waard-Machielsen FA/ Press- plate 4-4: Bij de thuisploeg moest de winst komen van de borden drie en vier. Jaap Hameling, net te rug van een heftige oorontste king, won overtuigend net als Bram de Waard. De beide kop mannen Frans de Koek en Piet Koek verloren. Kader. Wellse Vaert-Kaderteam 's Lands Welvaren 2 4-4: Ook de kaderspelers van het Kaderteam 's Lands Welvaren 2 speelden gelijk en dat dan tegen het hoog aange slagen Wellse Vaert. Op bezoek in Steenbergen wonnen de gebroe ders Sjoerd en los Breas hun par tij, ging Pierre van den Berg er kansloos af en verloor Phuc Nguyen met gering verschil. vanaf 20.45 uur over de zaal be schikken. De KNVB eist dat teams een half uur de tijd hebben voor hun warming-up. Dan is het dus al 21.15 uur. Rekening hou dend met een beetje uitloop; trap pen we daarom om 21.30 uur af." In een sfeervolle zaal, als het aan hem ligt. Groene Ster wil de huid duur verkopen. „Er is een magazi ne uitgegeven over de eredivisie, waarin de aanvoerders aan het woord komen. Een aantal geeft aan dat ze veel van Groene Ster verwachten. Ook omdat het in Vlissingen altijd volle bak is, zeg gen ze. Dat weten ze door de be kerduels. We hebben met z'n allen een naam hoog te houden." BC Vlissingen rondt oefencampagne af De basketballers van BC Vlis singen ronden hun oefencam pagne af met twee thuiswed strijden in sporthal Baskens burg. Zaterdag zijn de beloftes van SPM Shoeters de tegenstan der (19.00). Dinsdag ontvangt BC Vlissingen eredivisionist Rotterdam Basketball (20.30). NYON - Als het aan de coaches ligt in het topvoetbal wordt de perio de waarin transfers zijn toege staan danig ingekort. Dat is in te genspraak met wat de clubs wil len. „Zij vinden de huidige situa tie goed, maar de coaches zijn van mening dat de transferperiode eerder- moet worden gesloten", zei André Villas-Boas, trainer van Tottenham Hotspur, na een bij eenkomst bij de Europese voetbal unie Uefa in Nyon. „Coaches hebben tijd nodig om hun ploeg klaar te stomen voor het seizoen", vindt Villas-Boas. „De meesten van ons willen een kortere transferperiode die veel eerder sluit. We zullen hierover moeten praten." De golfvereniging De Woeste Kop in Axel heeft dit jaar de organisatie van de Zeeuwse stroke- play kampioenschappen voor vrouwen en man nen in handen. Er komen zaterdag 22 vrouwen en 22 mannen op het complex aan de Justaas- weg in Axel in actie. Bij de vrouwen verdedigt Britt Leening (Grevelingenhout) haar titel, bi| de mannen is de kampioen van vorig jaar (Bas Post Grevelingenhout) ook weer van de partij. De deelnemende clubs zijn golfvereniging de Brugse Vaart, Domburgsche Golf Club, BurgGolf Middelburg, golfvere niging Reymerswael, golfvereniging de Woeste Kop, golfclub Grevelin genhout, Goese Golf Club. De aanvang is 8.30 uur. In Eindewege staat zaterdag wederom een auto cross op het programma. Op een 700 meter lan ge baan wordt er in verschillende klassen gestre den voor de Zeelandbokaal. De organisatie is in handen van SAME. Naast deelnemers uit Zee-* land worden er ook veel rijders uit andere pro vincies verwacht. De inschrijving is vanaf 8.00 uur, keuring van de auto's gebeurt tot 10.15. De aanvang van de wedstrijden is om 12.00 uur. Rondom Eindewe ge staan borden die het terrein aan de Vlaamseweg aangegeven. De vol gende wedstrijd voor de Zeelandbokaal is op 21 september in Wolp- haartsdijk. Voor de zevende keer wordt zaterdag de Kust loop in Vrouwenpolder gehouden. Deze halve marathon heeft bijna zeshonderd inschrijvers getrokken. De start is om 12.00 uur. De win naars van 2011 (Michel Schrier) en 2010 (Remy Vasseur) behoren tot de favorieten, evenals Tim Pleijte. De winnaar van vorig jaar, Neals Strik, staat niet op de deelnemerslijst. Om 11.00 uur gaan de wandelaars van start voor hun halve marathon. Bijna vijfhonderd lopers hebben zich daarvoor in» geschreven. Om 10.00 uur wordt een jeugdloop gehouden over 800 me ter, twintig minuten later wordt gestart voor de dubbele afstand. De Motor- en Autoclub De Zeeuwen houdt za terdag een puzzel-gezelligheidsrit voor het hele gezin. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur in bowlingcentrum de Kruitmolen aan de Kruit- molenlaan 129 in Middelburg. Voor de beginnende deelnemers, die starten in de C-klasse, is een eenvoudige puzzelrit uitge zet met gemakkelijke opdrachten. Iedere deelne mer is verzekerd van een prijs. Na deze wed strijd volgen in oktober nog de herfstrit en in december de kerstrit. Kijk voor meer informatie op de website van organisator MAC De Zeeuwen: www.macdezeeuwen.nl VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 VRIJDAG 6 EN ZATERDAG 7 SEPTEMBER Groene Ster heeft in meerdere opzichten baat bij een goedgevulde sporthal Baskensburg. foto Lex de Meester door Barry van der Hooft door joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Zowel de Zeeuwse driebanden als de kaderspelers die in de verschillende landelijke divi sies uitkomen zijn begonnen aan hun competitie. Vooralsnog vielen er alleen gelijke spelen te noteren. VLISSINGEN GURI Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 7 SEPTEMBER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35