Castaignos begint voor tweede keer SPORT 33 Arantxa Rus ook naar kwartfinale Arantxa Rus heeft zich als derde Nederlandse gekwali ficeerd voor de kwartfinales van het TEAN International in Alphen aan den Rijn. De tennisster uit Monster reken de gedecideerd af met land genote Indy de Vroome, de 17-jarige uit Cromvoirt: 6-1 6-2. Woensdag bereikten Ri chel Hogenkamp en Lesley Kerkhove al de kwartfina les. Kerkhove treft vandaag de Fran^aise Irena Pavlovic. Teun Mulder wisselt van baan Teun Mulder stopt als indivi dueel baanrenner. De 32-jari- ge renner uit Zuuk kiest voor een carrière als piloot op de tandem bij de top sportselectie van het aange past wielrennen, waar hij gaat werken met visueel be perkte renners. Mulder was naar eigen zeggen na deelna me aan drie Olympische Spe len, vorig jaar won hij keirin-brons in Londen, toe aan een nieuwe uitdaging. Rentree Boëtius in 'geheim' oefenduel Jean-Paul Boëtius heeft don derdag bij Feyenoord in de beslotenheid van een 'ge heim' oefenduel met RKC Waalwijk zijn rentree ge maakt. De negentienjarige vleugelspits was sinds half april bij de Rotterdammers uit de roulatie door een knie blessure. De ploeg van trai ner Ronald Koeman verloor de wedstrijd tegen het teanm van broer Erwin in Waalwijk met 2-0. T\veede ritzege Wild in Ladies Tour Kirsten Wild heeft donder dag de derde etappe van de Holland Ladies Tour gewon nen. De Nederlandse renster van Argos-Shimano was na 121 kilometer in Leerdam de snelste in de massasprint ten koste van de Amerikaan se Shelley Olds (tweede) en de Britse Lizzie Armitstead. Het was voor Wild de twee de zege in deze ronde, dins dag won ze de openingsrit in Roden. De Duitse Trixi Worrack blijft leidster. Eerste voetbalduels zijn al afgelast Een aantal Zeeuwse voetbal clubs moet zijn start van de competitie voorlopig uitstel len. Het duel tussen RCS en Jeka in de tweede klasse van het zondagvoetbal is afgelast vanwege de droogte van de voetbalvelden in Oost-Sou burg. In de derde klasse van het zaterdagvoetbal is de Wal- cherse derby tussen VCK en De Noormannen om dezelf de reden afgelast. Voor Castaignos markeerde het duel in De Goffert de start van zijn tweede periode bij Jong Oran je. Cor Pot liet hem op 10 augus tus 2011 debuteren in en tegen Zweden, waar John Guidetti des tijds de plaaggeest van Jong Oran je was. Op dat moment was nog niet duidelijk dat de Zweed bij Feyenoord de vervanger van Cas taignos zou worden. De Neder landse spits vertrok naar Interna- zionale, maar brak daar nooit door. Het kostte hem zijn plek in Jong Oranje. Maar toen Castaignos vorig sei zoen bij FC TWente weer voldoen de speeltijd kreeg en ook regelma tig scoorde, bleef Pot hem maar negeren. Het boterde niet tussen de twee. „Ik wil daar geen woor den meer aan vuil maken", zei Castaignos donderdagavond. „Er zijn dingen gebeurd die binnens kamers moeten blijven. Natuur lijk baal ik ervan. Ik had ook wel mee gewild naar het EK." Het is duidelijk: Castaignos heeft ook rond Jong Oranje wat teleurstel lingen moeten slikken. „Uiteinde lijk ben ik er alleen maar sterker van geworden." In Nijmegen bewoog hij zich on verstoorbaar over het veld. Voor rust viel Castaignos niet op, maar dat was vooral te wijten aan het -spel van zijn ploeggenoten. „Ze vonden hem veel te weinig", had bondscoach Albert Stuivenberg gezien. „Als dat wel lukte, was Luc ook meteen dreigend. Ik was ook heel blij dat hij scoorde. Dat hangt toch een beetje aan hem, ook bij FC Twente, dat hij veel kansen mist. Nou, deze zat er aar dig in dacht ik." Castaignos besliste het duel na 69 minuten met een droge knal in het dak van het doel. „Die zat er lekker in, ja", liet de nummer ne gen een zeldzame glimlach zien. Bij de openingstreffer was hij ook betrokken. De spits waande zich even in een flipperkast, waarbij al leen Tonny Vilhena controle over de bal kreeg. De Feyenoorder (18) legde 'm voor zijn linker en liet doelman Jordan Archer met een gevoelig lobje kansloos (1-0). Mi ke van der Hoorn kopte uit een corner de derde treffer binnen, Castaignos was de aangever bij de 4-0 van debutant Jesper Drost (PEC Zwolle). Het resultaat, de ruime score en de eerste drie punten stemden tot tevredenheid. Het spel deed dat niet. Stuivenberg zal de komende dagen, voorafgaand aan het duel van maandag in en tegen Luxem burg, veel beelden aan zijn spe lers laten zien. De blunder van Ky le Ebecilio, het onrustige spel van Mike van der Hoorn, de zwakke beurt van Memphis Depay en het vele balverlies van zijn middenvel ders zullen ongetwijfeld ter spra ke komen. „Maandag staan we te genover een ploeg die ons met elf man op eigen helft opvangt", keek Stuivenberg vooruit. „Het is meteen een mooie gelegenheid om te laten zien hoe het wel moet." VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 ALPHEN AAN DEN RIJN NIEUWEGEIN WAALWIJK LEERDAM MIDDELBURG door Barry van der Hooft NIJMEGEN - Hij debuteerde ruim twee jaar geleden al, als jongen van achttien die net aan een avontuur in Italië was begonnen. Toch speel de Luc Castaignos donderdaga vond in Nijmegen pas zijn vijfde jeugdinterland. De spits van FC Twente scoorde een ruime voldoen de, maakte tegen Schotland (4-0) zijn eerste doelpunt en kreeg ook een assist achter zijn naam. „Die eerste drie punten zijn belangrijk", zei de aanvaller. Kevin Strootman (midden) is het baken van Oranje, links op het middenveld. Bondscoach Louis van Gaal merkte onlangs op dat Strootman een van de drie zekerheden is: naast Van Persie en Robben. Tegen Portugal zorgde hij vorige maand voor de openingstreffer, foto Francisco Leong/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33