f LPM: Waarom verbod start motorrit op Markt? n alles toch nog goed gemaakt Aanpassingen gemalen Veerse Meer voltooid 4± WALCHEREN 25 Doop sleepboten Restaurant De Panhoeve voor 3,7 ton geveild 1 wij regelen alles m De motorrit voor de Molukken zou dit jaar op 17 augustus worden verreden, met als gebrui kelijk vertrekpunt de Markt in Middelburg. Maar burgemeester Bergmann zag deze startlocatie niet zitten. Volgens hem zou de lange stoet motorrijders een gevaar vormen voor het publiek in de binnenstad. Bergmann wees het Molenwater aan als alter- TERNEUZEN - In de oude Veerha ven van Terneuzen zijn donder dagmiddag twee nieuwe sleepbo ten van Multraship gedoopt, de Multratug 26 en 27. De slepers zijn bij Damen Shipyards ge bouwd in het Roemeense Galati. Ze zijn uitgerust met speciale brandbestrijdingsapparatuur om op te treden bij calamiteiten. natief. Uiteindelijk is de rit ge start in de Rijnstraat in Middel burg. De LPM vraagt het college/de bur gemeester onder meer naar de motivatie achter het besluit de start op de Markt niet toe te staan. De partij zegt naar aanlei ding van de beslissing 'onrust en onvrede in delen van de Middel burgse samenleving te hebben waargenomen'. „Gaat het college stappen ondernemen om deze on rust weg te nemen?,, De LPM vraagt zich af of er bij de beslissing meegenomen is 'dat bij verplaatsing van een dergelijk evenement de horeca en onder nemers in de binnenstad hier door omzet en bezoekers missen'. Ook wil de partij weten waarom er bij dergelijke ritten geen poli tiebegeleiding meer wordt inge zet. ;er er. en en de ier in ins dit we iet iet en an er- ?e- ar- :n- gd to- m- ïke en ie- nooij van strandpaviljoen Piet Hein bij Dishoek. „De maanden juli en augustus hebben alles goed gemaakt om toch nog terug te kunnen kijken op een goed jaar. Maar in de totaalbegroting merk je toch dat het de eerste maanden niet veel was." Strandpaviljoen Oase in Dom burg kijkt wel tevreden terug over het hele seizoen. „Het strand- gedeelte met ijs en friet liep dra matisch de eerste maanden", al dus eigenaar Jaco Duvekot. Geluk kig maakte het eetgedeelte het goed. „Doordat ons eetgedeelte overdekt is en ons paviljoen di rect aan een opgang ligt, schuiven de mensen sneller aan, ook met slecht weer." Het lijkt duidelijk: ondanks het slechte voorseizoen hebben de strandpaviljoens er toch nog een goed jaar van weten te maken. Dat bevestigt ook Rob Vernooij van strandpaviljoen Scheldezicht in Westkapelle. „Het voorseizoen was ronduit verschrikkelijk met bijna geen één goede dag, maar de maanden juli en augustus heb ben alles toch nog goed gemaakt." De gemalen moeten er voor zor gen dat het hogere waterpeil geen overlast veroorzaakt voor de om geving. De peilverhoging kan na melijk op een aantal plekken voor stijging van het grondwater zor gen. De gemalen pompen het overtollig water terug in het meer waardoor het grondwater gelijk moet blijven. Het waterpeil in het Veerse Meer wordt in de winter geleidelijk naar dertig centimeter hoger ge bracht. Dit is om het leefklimaat van planten en dieren onder en aan het water te verbeteren. Ook het recreatieseizoen wordt hier door verlengd. De renovatie aan de gemalen be stond voornamelijk uit het nakij ken van de pompen en het even tueel vergroten van de capaciteit daarvan. Het sluitstuk was de aan passing van gemaal De Piet in Wolphaartsdijk. Deze renovatie is in 2012 gestart. Daarbij is een die selaandrijving van een pomp ver vangen door een elektrische. GOES - Restaurant De Panhoeve in 's-Heer Arendskerke is gisteren geveild in Hotel Van der Valk in Goes. Het restaurant/woonhuis en de bijbehorende kavels boom gaard en landbouwgrond aan de overzijde van de Arendstraat brachten 377.000 euro op. De ko per, de Goese makelaar Hans Schrijver, riep 'mijn' in opdracht van een groep investeerders. Ver wacht wordt dat er een nieuwe horeca-uitbater in het restaurant trekt. De oprichters van de Pan hoeve, Jan en Kees Van Buuren Ter Smitte, vertrekken dezer da gen naar Zuid-Frankrijk, waar zij eerder ook woonden. huil eri snik maar niet utoschadeteam jawneA dat m weik iwadfóaai is am VRIJDAG 6 SEPTEMBER 2013 beste zomer door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Lokale Partij Middelburg verbaast zich erover dat burgemeester Harald Berg- mann vorige maand de start van de jaarlijkse motorrit voor een goed doel (op de Molukken) op de Markt in Middelburg heeft verbo den. De LPM stelt het college van Middelburg schriftelijke vragen hierover. Bent u op zoek naar een top locatie voor een gezellig feestje? Dan bent u bij strandpaviljoen de Zilvermeeuw op de juiste locatie. Voor bruiloften, vergaderingen of bedrijfsfeesten, alles is mogelijk op ons mooie zuiderstrand in Dishoek bij Vlissingen. Feest met uitzicht op zee! 0118 551 734 of www.deZilvermeeuw.com let ;id an )or De 00 ra- Zie voor alle afleveringen van Naar het strand: www.pzc.nl/strand. door Maarten Back VEERE - Waterschap Scheldestro- men heeft alle gemalen rondom het Veerse Meer aangepast. Dat was nodig door de verhoging van het winterpeil van het meer. Naar het strand oarendsgoes t muynck bomele achatech ort zierikzee r HHHTIIM.IIIM'I ■IIIIII.H..HV. AlH.iVl.'.l, »ll.l.-.« 11 I...1 I r 4 seleklo teketee ytneke turm middelburg ■'lissin 01§5 autoschadeteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25