juli en augustus hebben a 1 Het UatuursteenHuis 4 24 WALCHEREN ONDERNEMEN MET MOOI WEER De zomer van 2013 gaat maar door. Ondernemers hoor je niet klagen. Het maakt een slecht voorjaar goed. Informatiedagen Vrijmetselaars Trekpaarden en tractoren in Wilhelminadorp p MIDDELBURG - Buiten is het nog 28 graden, in de etalages lonken de winterjassen al. Toch is een hoog- zomerse dag als gisteren op zich niet uitzonderlijk in september; de lange zomer van dit jaar is wel opvallend, zegt weerman Eric Chavanu van Weer op Walche ren. Het mooie weer lokt nog steeds veel toeristen naar Walcheren. Tot genoegen van de onderne mers in de detailhandel en hore ca. Zowel langs de stranden als in de steden en kernen heerst tevre denheid. „Het voorseizoen was slecht, deze zomer maakt veel goed", zegt Daniël van Blerkum van kledingzaak De Blauwe Win kel aan de Nieuwe Burg in Middel burg. „We hebben eigenlijk geen echt voorseizoen gehad, alleen een opruimingsseizoen." Door het slechte voorjaar hielden de JUNI, JULI EN AUGUSTUS kleding- en schoenenzaken al uit verkoop toen de klanten eindelijk hun winterkleding wilden verrui len voor iets nieuws. Toch is Van Blerkum tevreden. „We zijn van onze spullen af, al hebben we niet de marge gehaald die we wil den." Volgens Van Blerkum is de ze zomer voor zowel de toeristen als de binnenstad een prima zo mer. Mooi weer trekt toeristen naar Zeeland. „En die gaan niet ze ven dagen per week op het strand liggen. Die willen ook wel eens iets anders. Dan gaan ze naar de stad en kopen ze. Omdat ze iets nodig hebben en in de stemming zijn om iets te kopen. Dit is voor iedereen een beste zomer." Bij slecht weer zijn toeristen al veel geld kwijt aan uitstapjes en attrac ties en blijft er minder over om in winkels te besteden, zegt Van Blerkum. Ook Patricia van den Berge van Bos Men Shop in de Lange Delft zegt goed verkocht te hebben. Bij de entree van de winkel staan nog een paar rekken met uitver- koopjes; binnen is alles al win ters. „Er komen al mensen winter kleding kopen." Henny van Reeuwijk van ijs- en kofïïesalon Ciao aan de Korte Delft in Middelburg kijkt tevre den terug op de afgelopen maan den. In maart begon ze daar met haar nieuwe zaak. „Het voorsei zoen was slecht, maar dat was voor ons wel goed om op te star ten. Het is de hele zomer al druk. Wij hebben geen last van de cri sis. Voor 1,25 heb je al een heerlijk ijsje. We zijn heel tevreden over deze zomer. Dat horen we ook van andere ondernemers." Ook de terrassen in de stad draaien nog steeds goed door. Dennis Veldman van hotel-brasse rie De Huifkar aan de Markt kijkt terug op een goede zomer. „Nor maal begint het in mei, maar dat was nu niks. Pas in juli ging het lopen." Volgens weerman Eric Chavanu wordt het vandaag nog een war me dag en dan is de echte zomer hitte voorbij. Vanaf morgen wordt het normaal nazomerweer met temperaturen van rond de 20 graden. De zomer loopt langzaam op zijn eind en dat bete kent ook het einde van deze rubriek Naar het strand. Van daag in de laatste aflevering: Hoe hebben strandpaviljoens het er de ze zomer vanaf gebracht? Lange broek, trui of een jas ble ven dit voorjaar lang aan. Van zo merse temperaturen was dit jaar pas laat sprake. In juni bleef de thermometer gemiddeld steken op 15,2 graden. Dat zijn niet de temperaturen waar je op hoopt in de zomer. Maar daar kwam veran dering in: in juli sloeg het weer om en werd het eindelijk zomer. Er was in de week van 21 tot en met 27 juli zelfs sprake van een hittegolf. Zeven dagen kwam de temperatuur in De Bilt niet onder de 25 graden. Voor strandpaviljoen Strandgo in Domburg precies op tijd. „Ons strandpaviljoen opende juli dit jaar voor het eerste seizoen en we troffen het gelijk goed met het weer", aldus Wilbert de Witte. In de maand juli was de zon niet meer weg te denken en zochten veel mensen verkoeling op en aan het strand, merkte ook Mark Ver- noc Hei juli goe te jaar mei ma; Str; bur ove ged mal dus kig goe ove informatie van het waterschap MIDDELBURG - Op zaterdag 14 sep tember is het de Dag van de Vrij metselarij. Ook de Walcherse lo ges (afdelingen) houden die dag open huis. In Middelburg kunnen belangstellenden terecht bij de Lo ge la Compagnie Durable, Sta tionsstraat 16, van 11.30 tot 15.00 uur (lezing 'Wat is vrijmetselarij?' om 12.30 uur) en in Vlissingen bij Loge 'L'Astre de l'Orient, Paling straat 64, van 11.00 tot 16.00 uur. WILHELMINADORP - Aan de Lange- weg in Wilhelminadorp zijn mor gen de Zeeuwse ploegkampioen- schappen 2013. Er wordt geploegd met trekpaarden, antieke tracto ren en ploegen met moderne com binaties. Er zijn achttien antieke tractoren, tien moderne tractoren en vijftien spannen paarden te be wonderen. De dag begint om 10.00 uur met instructie en oefenmogelijkheid voor de ploegers. De opening van de wedstrijd is om 12.15 uur door wethouder Jo-Annes de Bat. De prijsuitreiking wordt rond 17.00 uur verwacht. De toegang is gra tis. De gen ove gev mei stijl gen ove 1 wai moi Dit is voor iedereen een door Carla van de Merbel De gemiddelde maandtempera- tuur in juni bedroeg 14,6 graden op Walcheren. Normaal ligt die hier op 15,6 graden. Het aantal zonuren op Walcheren bedroeg in juni 195. Normaal is dit ongeveer 216 uur. De gemiddelde temperatuur in juli bedroeg in Vlissingen 19,1 graden. Normaal ligt dit op 18 graden. Het aantal zonuren in juli kwam uit op 264. Dat zijn er 40 meer dan nor maal. De gemiddelde temperatuur in au gustus bedroeg 19,1 graden, dat is 1 graad hoger dan normaal. Het aantal zonuren bedroeg in Vlissin gen 242, ruim 35 meer dan nor maal. Bron: www.weeropwalcheren.nl I Het strand bij Domburg, foto's Ruben Oreel door Maarten Back I Henny van Reeuwijk (rechts) aan het werk in ijs- en koffiesalon Ciao aan de Korte Delft in Middelburg. Medewerker Esther (links) krijgt een ijsje. Het waterschap heeft op 28 augustus 2013 een water - vergunning verleend voor het onttrekken van grondwater met een kwelbuis in de Klein Beijerenpolder bij Ouwerkerk. De komende veertien dagen ligt het ontwerp van de 2e wijziging van de programma begroting 2013 ter inzage in beide waterschapskantoren. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/waterschapsblad. Scheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl -VAKMANSCHAP SINAS 1JM w efhblüdvn INMtWNfft VtoWWI Hol N»tuur*u»iiHuu BV SunMywAtf 16 *462 ON Gomt Tol. (01131 21655S wwwnaluurstoenhuis. nl doo VEE mei het was het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24