Kiespijn ZEELAND almanak Tropische toegift u Keukens PIM 2014 Ontpoldering volgens onderzoek binnen hooguit twintig jaar weer tenietgedaan door sneller stromende Westerschelde. WARME SEPTEMBERDAG Alles over o Ga verder op Gejuich klonk er toen de collega van die Vlissinger zag dat woningbouw vereniging l'Escaut haar huurwo ningen goedkoop in de verkoop doet voor starters. Het gejuich werkte aanstekelijk. Met een grote glimlach vroeg hij daarom aan zijn collega wat er te juichen viel. „Ik kan einde lijk een betaalbare woning kopen", klonk het. Zijn lachen veranderde langzaam in lachen als een boer met kiespijn toen hij erachter kwam dat het om de woningen bij hem in de straat ging. Hij zei: „Gelukkig blijven we dan nog wel even buren, want met een grote restschuld zit verhuizen er voorlopig niet in." Daarop klonk het: „Gezellig buur, dan gaan we veel barbecuen!" Koopzondag 8 september 12.00 uur - 17.00 uur Heren Dames Brunello Cucinelli Shop in Shop MA/ www.pzc.nl/zeelandgeboekt Blog: Zeeuwen en hun werk door de eeuwen heen Erftrofee 2013 stimulans voor aantrekkelijk landschap MIDDELBURG - „De Hedwigepolder zal binnen tien, vijftien of hoog uit twintig jaar weer zijn dichtge slibd" Dat is nog sneller dan waar in het Rijksinpassingsplan voor de ontpoldering van-wordt uitge gaan, zegt Hans Mieras, juridisch adviseur van poldereigenaar Gery De Cloedt. Hij is blij met de nieuwe knuppel die het Tweede Kamerlid Elbert Dijkgraaf (SGP) in het Haagse hoenderhok heeft gegooid. Dijk graaf heeft staatssecretaris Sharon Dijksma opheldering gevraagd over het verwachte 'opslibben' van de Hedwige. Daardoor ont staan op termijn schorren en juist dat was niet de bedoeling, voert het Kamerlid aan in zijn schrifte lijke vragen. Om toch aan de na tuurdoelen van ontpoldering te kunnen voldoen, moet het slib re gelmatig worden afgegraven (daar hangt een stevig prijskaartje aan) óf er moet een nieuwe polder wor den opgeofferd, aldus Dijkgraaf in zijn toelichting. De Cloedt laat zelf ook onderzoek doen naar de verwachte ontwikke ling van de ontpoldering. De eer ste resultaten wijzen op een ver snelde aanslibbing, zegt Mieras. „In dat onderzoek wordt rekening gehouden met verschillende mo dellen, zoals een verdere verdie ping van de Westerschelde, nieu we ontwikkelingen in de haven van Antwerpen, maar ook de zee spiegelstijging. Zoals het er nu uit ziet, is het een kwestie van tien tot twintig jaar totdat de boel vol ledig is dichtgeslibt. Dan wordt het schor met riet, een tweede Sie- perdaschor. Dus allesbehalve een dynamisch slik en herstel van de estuariene natuur. Waarom doen we dit dan allemaal? In dit dossier komen steeds meer lijken uit de kast." Mieras verwacht dat de dichtslibbing een sterk punt kan worden in de juridische procedu re tegen de ontpoldering. „De Raad van State zal duidelijk gemo tiveerd willen zien waarom er moet worden ontpolderd en als het gebeurt, dat dit deugdelijk ge beurt. Nou, tel uit je winst!" De grootste tegenstander van ont poldering in het provinciebe stuur, Johan Robesin (PvZ), is ver baasd over de actie vanuit de SGP. Hij voert aan dat het probleem van geleidelijke opslibbing al va ker is aangekaart. Robesin neemt het de SGP kwalijk dat de partij zich eerder heeft neergelegd bij het ontpolderingsplan 'en nu doet alsof er een nieuwe eyeope- ner is opgedoken'. „Dit schept val se verwachtingen. De politiek is uitgespeeld." DAMES Brunello Cucinolli - Etro -Twin Set- Moncler - MarcCein - Uli Schnelder- AmbreBabzoe - D'Extortor - Fay - Coaat+Weber+Ahaua - Repeat-GiorgioArmani Paige Premium - Cambio - Wolford Schoenen en taeaen: Tod's-Hogan-Brunollo Cuclnelll HEREN Moncler-Brunello Cuclnelli-Caruso-Canali-Borrelli-Cornelian-PaulSmith Etro-Ralph Lauren - Watervllle - PRPS - Fay - Incotex - Orlebar Brown -McAlson Hlltl-Hydrogen-Stone leland-Artu Napol-Boglloli-Jacob Cohën-7 For All Mankind Nero Perta-Tombolini-Gran Sasso Schoenen: Tod's -Santoni-Brunello Cuclnelli Jan Gielenplcin 6 - Oudenbosch - 0165 330620 - www.PaulPim.nl ZEELAND VRIJDAG 6 september 2013 Tip? redactie@pzc.nl 'Hedwige slibt dicht1 door Marcel Modde BOUDEWIJNSKERKE - Na gedane arbeid in hoogzomerse temperaturen is het goed rusten. Vader en twee zonen De Visser komen na het opladen van hooi balen in Boudewijnskerke bij van hun werk op een tropische donderdag in sep tember. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21