Borsele is op zoek naar vrijwilligers buurtbus PLflMECO Definitief akkoord over nieuwe winkel en parking in Heinkenszand 24 BEVELANDEN en THOLEN NOORD-BEVELANDSYMPOSIUM Woordvoerder Hans de Bel van streekvervoerder Connexxion denkt dat deze mensen te vinden zijn. „Er zijn best veel inwoners met hart voor hun dorp. Voor de dorpen is het belangrijk dat er goed openbaar vervoer is. Er blijft ieder uur een bus rijden." De drie buurtbussen vervangen de twee 'kleinbussen' op beide lij nen. Dit zijn bussen met profes sionele chauffeurs achter het stuur. Door bezuinigingen bij de provin cie moet het openbaar vervoer in Zeeland anders worden georgani seerd. Het streven is op bepaalde lijnen buurtbussen in te zetten met vrijwillige chauffeurs achter het stuur. Connexxion faciliteert het materi aal (zoals aanschaf bus en oplei dingstraject voor de chauffeurs). De provincie stelt jaarlijks 3950 euro per buurtbusvereniging be schikbaar. Aan iedere bus wordt zo'n vereniging gekoppeld. De gemeente Borsele nam in eer ste instantie een wat afwachten de houding aan rondom het buurtbusproject. Het was nog niet duidelijk wat er met overbo dige professionele chauffeurs ging gebeuren. Ook de communicatie vanuit het provinciehuis vond Borsele niet om over naar huis te schrijven. „De gemeente Borsele en de dorpsraden werden te weinig in de informatievoorziening betrok ken. Nadat we dit hebben aange kaart binnen het Provinciale Over leg Verkeer en Vervoer en via een gesprek met gedeputeerde Van Heukelom is de communicatie verbeterd", zegt wethouder )an Zandee. „Zo is het concept-pro gramma van eisen niet alleen aan de gemeente maar ook aan de dorpsraden voorgelegd. Half au gustus is er ambtelijk overleg ge weest over het plan van aanpak annex programma van eisen. Toen is besloten een streep onder het verleden te zetten en actief mee te werken aan het vinden van vrijwilligers voor de drie buurtbussen." De reiziger kan in de buurtbus met de ov-chipkaart betalen. Ook kan een tweestrippenkaart wor den gekocht voor 1,80 euro. Belangrijk voordeel van de buurt bussen is volgens wethouder Zan dee een betere aansluiting op an dere lijnen. Dat is bij voorbeeld het geval in Heinkenszand. Het geldt ook voor de bus naar Goes. Zodra voldoende vrijwilligers be schikbaar zijn en het opleidings traject is afgerond, kunnen de buurtbussen gaan rijden, zegt Hans de Bel. De voormalige bruidsmodezaak brandde in juli af. In verband met de voorbereiding van plan Riet zanger van R8cB Wonen had eige naresse Diana Wielemaker het pand al te koop aangeboden aan de gemeente Borsele. Het plan was het pand te slopen en een parkeerterrein te realise ren. De brand gooide echter roet in het eten. Met de eigenaar zijn nieuwe afspraken gemaakt over de aankoop van de locatie Dorps straat 82. Het raadsvoorstel waarin de raad wordt gevraagd een krediet van 242.000 euro beschikbaar te stel len voor de verwerving was al ge schreven voordat een definitief ak koord was bereikt. Als er deze week nog geen akkoord was, zou het raadsvoorstel worden terugge trokken. Het definitieve 'ja' van beide par tijen is afgelopen dinsdag gege ven. „Er is volledige overeenstem ming over het bouwplan en over de transactie", zegt wethouder lan Zandee. „Zo is met de eigena resse afgesproken dat zij alle res ten van het voormalige pand nog laat slopen." Op een deel van het terrein komt een nieuw winkelpand terug. Op de eerste verdieping komt een woonruimte. Dit pand blijft eigen dom van Diana Wielemaker. Het parkeerterrein wordt eigen dom van de gemeente. R&B Wo nen betaalt 195.000 euro. In ruil hiervoor krijgt de corporatie een aantal parkeerplaatsen voor bezoe kers en werknemers. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Voor de drie buurtbussen op de bestaande lij nen 21 en 51 in de gemeente Bor sele zijn twintig vrijwilligers nodig. De gemeente Borsele doet mee aan de wervingscampagne. Piameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl Zeeuwse school JR: ',7Avï y door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het spande er even om maar kort voor de raads vergadering vanavond in Heinkens zand is overeenstemming bereikt over de aanleg van een parkeerter rein en een nieuw winkelpand aan de Dorpsstraat 82 in Heinkens zand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60