Les Beaux Jours is plezierig weerzien met Fanny Ardant UIT 7 Een sterk staaltje van excorcisme 27 SEPTEMBER t/m 19 OKTOBER Australisch regisseur James Wan weet hoe hij ons de stuipen op het lijf moet jagen. Na het nu al klassieke Saw en de onverwachte horrorhit uit 2011 Insidious, is het opnieuw tijd voor grieze len met The Conjuring. De titel betekent zo veel als 'goochelarij' of 'hocus-pocus'. Geen seriemoordenaar dus maar bovenna tuurlijk kwaad. De film is gebaseerd op echtgebeurde belevenissen van paranorma le detectives Ed en Lorraine Warren. Als een gezin met vijf dochters een oud landhuis betrekt, gebeuren er rare dingen. Om te beginnen weigert de hond het huis binnen te gaan. Een omineus voorteken maar de familie moet eerst nog deuren van zelf zien opengaan en veel suïcidale vogels opruimen alvorens te concluderen dat er iets niet klopt. Ze roepen de hulp in van demonologen Ed en Lorraine Warren. Die hebben meteen door dat er een sterke, don kere kracht rondwaart die het op de kinde ren heeft gemunt. Door te beginnen met een doodenge pop zet Wan direct de bibbertoon. Eenmaal op gewarmd neemt hij ons mee naar het be hekste huis waar elke klok 's nachts stil blijft staan om 3:07 uur. Het verhaal is snel duidelijk maar met beproefde en goed uit gevoerde bangmakers als vanzelf bewe gend kinderspeelgoed en meisjes in lange nachtponnen, blijft het lang spannend. En net voordat een overkill van horrorelemen ten dreigt, trakteert Wan ons op het beste staaltje exorcisme van de afgelopen jaren. Bezoek onze website, maak uw keuze en... r* Kaartverkoop 0900 33 000 33 www.festival-zvl.nl met hallucinerende middelen, bedriegt zijn vriendin, belazert zijn beste vriend en kan niet dealen met autoriteit. Joshua Michael Stern waakt er voor Steve Jobs te idealiseren. Hij laat ook de minder leuke kanten zien, uitgebreid zelfs. De keerzijde van Jobs geniali teit en ambitie is een weinig in voelend karakter. Alles is zwart-wit. Ben je niet vóór hem, dan ben je tegen hem. Mensen die zijn visie niet de len of de realisatie ervan in de weg staan, worden aan de kant geschoven. Als zijn vriendin zwanger wordt, ontkent hij dat het zijn kind is (dit werd wel gedramatiseerd voor de film). Vrienden met wie hij zijn com puterzaak begon vanuit de ga rage maar bij de beursgang niet meer van pas komen, kun nen fluiten naar aandelen. He laas worden achterliggende re denen van zijn asociale gedrag niet uitgewerkt. Ashton Kutcher zet een goeie, serieuze imitatie neer. Hij per fectioneert Jobs' rare loopje met vooroverhangende schou ders, slungelig verende tred en het hoofd naar beneden, ver zonken in gedachten. Oudere mannen met een uitgeblust huwelijk die zin krijgen in een fris, jong blaadje is een overbekend ge geven. Niet meer dan rechtvaar dig dus om dat eens om te draaien, al is dat nog geen garan tie voor een tot de verbeelding sprekend verhaal. Les Beaux Jours betekent een plezierig weerzien met Fanny Ardant. Zij maakte in de jaren tachtig naam als een van de grote sterren van de Franse film. Hier speelt ze Caroline, een tandarts die op haar zestigste met pensioen gaat en nu in een winde rig plaatsje aan de kust haar draai niet kan vinden. Tot ze zich onver hoeds laat versieren door een ruim twintig jaar jongere docent bij de plaatselijke seniorenclub. Tot haar eigen verbazing kan ze geen weerstand bieden aan het stoeien tussen de lakens, wat re gisseur Marion Vernoux overi gens zeer decent in beeld brengt. Als u meent dat dit wat simpel klinkt, dan heeft u gelijk. Zo raak en precies als Vernoux het over spel tussen ongelijke partners neerzette in Rien a faire (1999), zo gemakkelijk maakt ze zich er hier van af. Het is een weinig boeien de affaire. Dat de lichte toets uit eindelijk plaatsmaakt voor een se rieuzere wending, is voorspel baar. Pas tegen het eind, wanneer de echtgenoot van Caroline achter de affaire komt, krijgt de zaak meer scherpte. De prachtige slot scène stuurt ons goedgehumeurd naar huis. Maar hoe sfeervol en sympathiek Les Beaux Jours ook is, als portret van een vrouw op zoek blijft het te mager. DNDERDAG 5 SEPTEMBER 2013 door Tisha Eetgerink The Conjuring Regie: James Wan Met: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Lili Taylor. Te zien in Antwerpen Zeeuwsch-Vlaanderen »--v. JUBILEUMEDITIE MET BUZONDERE CONCERTEN Jobs Regie: Joshua Michael Stern Met: Ashton Kutcher, Josh Cad, Mat thew Modine. Te zien in Vlissingen en Antwerpen imitatie neer door Leo Bankersen Les Beaux Jours Regie: Marion Vernoux. Met: Fanny Ar dant, Laurent Lafitte, Patrick Chesnais. Te zien in Middelburg Caroline (Fanny Ardant, midden) staat op het punt een nieuw leven te beginnen in Les Beaux Jours.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47