Start voetbalcompetitie verstoord door droogte 4.. kpn mm-m Speciaal voorc" Zeeland Nu Alles-in-1 Thuis met 1 jaar gratis Interactieve TV SPORT 35 IVveede overwinning op rij opsteker voor Boterenbrood Arnemuiden Belspeec "V. - DUINï \t\YAR R FINCIOEN KNOKKE-HEIST - Danne Boteren brood schreef woensdagmiddag voor de tweede keer op rij de Generali Zwintriatlon op haar naam. De topsportster uit Sittard finishte in Knokke-Heist in 2.02.58 uur en zette de voorname lijk Belgische concurrentie op meer dan een minuut achter stand. Na het eerste onderdeel - 1 kilo meter zwemmen in de Damse Vaart in Sluis - lag Boterenbrood nog op achterstand. Maar bij het fietsen - 45 kilometer door de polders naar Knokke - kwam ze op kop te liggen. En bij het hard lopen - 10 kilometer op de Zee dijk - breidde ze haar voorsprong alleen maar uit. Voor de 28-jarige Limburgse was de overwinning een opsteker. In de voorgaande maanden was ze meermaals ziek (voorhoofdsholte ontsteking en stevige koorts) en het herstel duurde langer dan ver wacht. Ze moest daardoor een aantal fraaie wedstrijden laten schieten. Pas half augustus begon ze weer volop te trainen en voor de Zwintriatlon was ze precies op tijd fit. Boterenbrood, die de Olympische MIDDELBURG - De voetbalcompeti tie staat op het punt van beginnen, maar een aantal teams in Zeeland komt dit weekeinde niet in actie. Door de aanhoudende droogte lig gen de wedstrijdvelden er slecht bij en moeten duels worden ge schrapt of verplaatst. Vooral op Schouwen-Duiveland en Walche ren is de situatie nijpend. „We hebben een flinke periode re gen nodig. Het liefst twee weken achter elkaar", zegt voorzitter Ruud Maartense van het Middel burgse MZVC. „Wij moeten dit weekeinde op kunstgras voetbal len. Al onze velden zijn afge keurd, zelfs het trainingsveld." De gemeente Middelburg, die verantwoordelijk is voor het on derhoud, beregent de velden niet. Dat heeft voor een belangrijk ge deelte met de kosten te maken. „We praten over transportkosten van tienduizend tot vijftiendui zend euro voor één beregenings- beurt van vijf van de veertien sportvelden in Middelburg", zegt woordvoerster Christine Reule. Een ander probleem voor de ge meente is dat het water in de slo ten te zout is en dat is dus niet goed voor de velden. In Goes heeft men de beschik king over kunstgras en daar zul len dit weekeinde tal van clubs naar moeten uitwijken. In Kloe- tinge en Wolphaartsdijk kan wel van de grasvelden gebruikt wor den gemaakt dankzij sproei-instal- laties en vrijwilligers. Binnen de gemeente Veere is er druk overleg geweest tussen de wethouder en de clubs. Conclusie was dat de voetbalverenigingen zelf mogen beslissen of ze spelen. De gemeente raadt het overigens wel af. De gemeente Schouwen-Duive land heeft geen algeheel verbod af gekondigd. De jeugd komt daar om wel in actie. Dat levert min der belasting voor het veld op, is de gedachte. Verder kan er door de senioren wel gespeeld worden bij Duiveland, Bruse Boys en SKNWK. In de gemeente Vlissingen gaat niet gevoetbald worden op natuur- gras. De terreinen liggen er slecht bij en het beregenen van de afge lopen weken heeft niet veel gehol- In Arnemuiden, dat onder de ge meente Middelburg valt, kan dit weekeinde wel gevoetbald wor den. Vrijwilligers zijn de gehele zomer bezig geweest om de terrei nen te besproeien. Dit alles met ei gen kraanwater. Voorzitter van Arnemuiden Jacco Schroevers: „Het is jammer dat de gemeente niks doet, maar we we ten niet beter." De club is onge veer duizend euro kwijt aan al leen al het water. „Gelukkig heb ben wij goede vrijwilligers die ons helpen, dat kost ons niks. Daardoor kan er bij ons gewoon worden gevoetbald." pen. De gemeente houdt ze daar om gesloten. Het is aan de vereni gingen zelf of ze op kunstgras wil len voetballen. Bij de gemeenten Borsele en Tholen zijn de clubs zelf verant woordelijk voor het beregenen van de velden. Het voetbal gaat in principe door in beide gemeen ten, al is het in Borsele alleen het noodzakelijke voetbal. Er worden geen vriendschappelijke duels af gewerkt, wel competitiewedstrij den. Niet overal in de provincie zijn er problemen met de grasvelden. In Zeeuws-Vlaanderen lijkt alles prima in orde. „Alle clubs in Zeeuws-Vlaanderen beregenen zelf hun velden, maar zelfs bij de clubs die niet hebben gesproeid ziet het veld er aardig uit", zegt re gioconsul Rinus Wilhelm. De ge meenten Terneuzen, Sluis en Hulst beamen dat. Dit heeft ook te maken met het feit dat tachtig procent van de verenigingen in de gemeente Terneuzen geprivati seerd is en zelf in het onderhoud voorziet. De gemeenten Kapelle en Rei- merswaal behoren ook niet tot de probleemgevallen. De verenigin gen beschikken over berege- ningsinstallaties. Hierdoor liggen de sportvelden er in perfecte staat bij. De KNVB is op de hoogte van de situatie in Zeeland. Districtsmana ger Mark van Berkum: „In Schou wen-Duiveland zijn er behoorlijk wat clubs die niet kunnen voetbal len dit weekeinde. Die wedstrij den komen in de inhaalrondes te recht." Spelen van 2012 mede door ziekte misliep, heeft dit seizoen nog twee topwedstrijden voor de boeg. Over anderhalve week doet ze mee aan de World Cup Finals in Londen. Drie weken later staat de Ironman 70.3 op Lanzarote op het programma. Naar die twee oorden wil ze haar goede vorm meenemen. Met haar overwinning aan de Bel gische kust én haar snelle tijd deed Boterenbrood het financieel ook goed. Ze streek 2500 euro op omdat ze de eerste vrouw was en verdiende nog eens 1000 euro om dat ze als eerste overall de meet passeerde. De eerste man, de Belg Pieter Heemeryck, zat net achter haar. In de Zwintriatlon maken de mannen altijd jacht op de vrou wen. Ze startten dit jaar dertien minuten later. Bijna had Hee meryck, die zeer sterk was bij het hardlopen, Boterenbrood nog bij gehaald. Maar met 1.50.19 kwam de 23-jarige triatleet 21 tellen te kort. Zijn landgenoot Marten van Riel en de Braziliaan Marcus Vinicius werden respectievelijk tweede en derde. Interactieve TV, Internet, Bellen en o.a.: 2HD tv-ontvangers Gratis Opnemen Pakket Gratis Spotify Premium kpn winkel kpn.com/zeeland 0800 0776 AUes-in-l Thuis Standaard spot» /mnd* doet 't gewoon DONDERDAG 5 SEPTEMBER 2013 OFFICIAL PARTNER OF ZWlNTRlATHlOf van publiek door jordy van de Brug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35