II 'Sneijder is op dit moment de beste keus' Mentale opsteker voor Cancellara SPORT 33 ffWfl ;'sv V$.- m i noordwijk - Vorige maand was zijn analyse over het dossier-We sley Sneijder nog vrij genadeloos, maar Louis van Gaal toonde zich woendag alweer van een andere kant. Halverwege zijn persconferentie in Noordwijk presenteerde hij in klas sieke Van Gaal-stijl een euforische kreet. Daarmee bootste hij zijn ge juich na dat deze week over het trai ningsveld van Oranje galmde toen Sneijder voor het eerst een bal van een tegenstander had afgepakt. De boodschap was duidelijk: Van Gaal wil een Wesley Sneijder die fysiek niet alleen in staat is om het spel van Oranje te regisseren, maar ook om verdedigende arbeid te leve ren. Hij sprak er met Sneijder onder vier ogen over in een gesprek waar in de plooien tussen beiden wer den gladgestreken. Van Gaal: „Het was een goed gesprek. Tenminste, zo heb ik dat ervaren." De bonds coach had nogal wat woorden no dig om uit te leggen waarom hij Sneijder aanvankelijk niet voor de WK-kwalificatieduels tegen Est land en Andorra had geselecteerd en nu toch - als vervanger van Wijnaldum - had opgeroepen. Vol gens Van Gaal kreeg de speler van Galatasaray de voorkeur boven Adam Maher en Marco van Ginkel omdat 'vorm in dit geval prevaleert boven fitheid'. „Van Ginkel heeft weinig gespeeld en Maher is niet in zijn beste vorm. Sneijder is op dit moment de beste keus." De 41-jarige Amerikaan, tot woensdag de verrassende leider in deze Vuelta, botste in de 38,8 lange tijdrit van Tarazona naar Ta- razona dan toch een keer op zijn limieten. Horner reed pas de 20e tijd en verloor ruim een minuut op zijn naaste concurrenten in het klassement. De rode leider strui kwam in handen van Vin- cenzo Nibali. De Italiaan van Asta- na finishte als vierde op 1.25 mi nuut van winnaar Cancellara. Van de klassementsrenners ein digde alleen Domenico Pozzovivo (AG2R) nog voor Nibali. Het Itali aanse klimmertje werd verras send derde op ruime afstand van Cancellara en Toni Martin, die en kele weken voor het WK een on derlinge prestigestrijd uitvochten. Voor het eerst sinds lange tijd trok viervoudig wereldkampioen Cancellara daarin nog eens aan het langste eind. Dat de Zwitser 37 seconden sneller reed dan zijn Duitse rivaal ervoer hij als een op luchting. Voerde hij als tijdrijder jarenlang een schrikbewind, de voorbije jaren werd Cancellara in zijn specialiteit vaker dan hem lief was van zijn troon gestoten. Op het WK in Kopenhagen in 2011 moest 'Spartacus' genoegen hemen met brons achter Bradley Wiggins en Toni Martin. Ook de Olympische Spelen in Londen verliepen voor Cancellera desastreus. Na een valpartij in de wegrit kwam hij in de race tegen de klok niet verder dan de zeven de plaats. De teleurstelling was zo groot dat de renner het WK in Valkenburg liet schieten. Voor de 32-jarige Cancellara is 2013 het jaar van de revanche. Dit voorjaar sloeg de kasseienspecia list zowel toe in de E3-prijs, de Ronde van Vlaanderen als Pa- rijs-Roubaix. Om zich optimaal te kunnen voorbereiden op het WK in Florence liet Cancellara de Tour de France links liggen. Om het heuvelachtige parkoers in Flo rence beter te kunnen verteren, ging hij zelfs op dieet. Een strate gie die zijn vruchten lijkt af te werpen. Op de negen kilometer lange Alto del Moncayo, de zwaar ste hindernis op weg naar Tarazo na, hield Cancellara goed stand te gen klimmers als Nibali en Nico las Roche. „Dit was geen parkoers voor specialisten, maar ik had me zelf ingeprent dat ik mijn eigen ra ce moest rijden. Ik ben erg blij met mijn prestatie." Voor een aantal klassementsren ners zou de enige tijdrit in deze Vuelta op het einde van de rit wel eens het struikelblok kunnen be tekenen. Behalve Horner, deelden ook Ivan Basso, Javier Moreno en Joaquim Rodriguez in de klappen. Alejandro Valverde en de verras send sterke Nicolas Roche daaren tegen hielden de schade beperkt. De Ier van Saxo Bank is in het klassement zelfs opgeklommen naar de tweede plaats op 33 secon den van Nibali. Beste Nederlander was Stef Cle ment. De Belkin-renner klokte de twaalfde tijd op 2.24 minuten van Cancellara. Voor ploegmaats Lau rens ten Dam (36e) en Bauke Mol- lema (106e). viel er niet veel meer te winnen. Sauber gaat niet verder met Frijns Het formule 1 team van Sau ber gaat in 2014 niet verder met Robin Frijns als testrij der. De 22-jarige Limburgse autocoureur heeft te horen gekregen dat de optie in zijn contract voor nog een sei zoen niet wordt gelicht. „Ik weet niet wat er nu gaat ge beuren", liet hij op de site Autosport.com weten. „Ik neem het Sauber niet kwa lijk. Zij moeten zien te over leven als team." Bouwmeester op medaillekoers Zeilster Marit Bouwmeester ligt ook na de eerste twee ra ces van de gouden vloot in het EK Laser Radial nog op medaillekoers. De Friezin fi nishte woensdag voor de kust van Dublin als vierde en derde. In het algemeen klassement is ze voorlopig derde, met 24 punten. Bouwmeester weet Alison Young vlak voor zich. De Ier se Annalise Murphy is voor alsnog een klasse apart. Lesley Kerkhove in kwartfinale Lesley Kerkhove heeft zich woensdag geplaatst voor de kwartfinales van het tennis toernooi in Alphen aan den Rijn. De uit Zierikzee afkom stige tennisster versloeg in de tweede ronde de Chileen se Daniela Seguel met 6-1 en 7-6- Het toernooi in Alphen aan den Rijn is gedoteerd met een prijzengeld van 25.000 dollar. Usain Bolt stopt na Spelen van Rio De Jamaicaanse topspr inter Usain Bolt beëindigt na de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 zijn car rière. Dat zei hij woensdag in Brussel, waar hij vrijdag de 100 meter loopt in de Me morial Van Damme. In Rio is wel het doel om evenals in Peking 2008 en Londen 2012 drie keer goud te vero veren. „Het is dan denk ik een mooi moment om te stoppen, op een hoogte punt." Messi schikt met Spaanse fiscus Lionel Messi is samen met zijn vader een schikking overeengekomen met de Spaanse belastingdienst. Het duo heeft voor een bedrag van iets meer dan vijf mil joen euro een regeling ge troffen. Messi en zijn vader werden van belastingontdui king verdacht De beste voet baller van de wereld was en is zich echter van geen kwaad bewust. „Ik houd me niet met dat soort financiële zaken bezig en mijn vader evenmin." DONDERDAG 5 SEPTEMBER 2013 i Sfer v$?gjj "r *~Vv-,V v - - f.5»•- Wesley Sneijder moet fysiek en mentaal honderd procent zijn, misschien wel tweehonderd procent, wil hij de glans van vroeger terugwinnen. foto Evert-Jan Daniels/ANP door Roel Wiche door Patrick Delait TARAZONA/SITTARD - De Radio- Shack-Leopard-ploeg zat woensdag avond na de elfde etappe in de Vuelta met een tweeslachtig ge voel aan de avonddis. De champag ne die werd geschonken ter ere van de tijdritzege van Fabian Can cellara had voor ploegmaat Chris Horner een bittere nasmaak. RIJSWIJK DUBLIN ALPHEN AAN DEN RIJN BRUSSEL MADRID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33