Veere raakt bouwgrond nog kwijt Vlissingse afdeling Fietsersbond controleert hinderlijke paaltjes mflMECff WALCHEREN 25 Aanleg van randweg is begonnen en bouw in Zeeduinse Poort Oostkapelle begint dit jaar nog. OOSTKAPELLE - Park Duinweg Vof jubelt op haar website Zeeduinse Poort dat de eerste auto's begin november al over de nieuwe rand weg langs het Oostkapelse nieuw bouwproject kunnen rijden. En voor de veiligheid van voetganger en fietser wordt een parallelweg aangelegd aldus de Vof, een sa menwerkingsverband tussen Heij- mans en Bouwfonds. Oostkapelle moet toch wel een zucht van verlichting slaken nu er daadwerkelijk wat gebeurt in en om de nieuwbouwwijk tussen Noordweg en Duinweg in. 'Een historisch moment voor Oostka pelle', roept wethouder ruimtelijk ontwikkeling Jaap Melse dan ook enthousiast. 'Een vliegende start' doet projectontwikkelaar Timon van der Horst van Park Duinweg er nog een schepje bovenop. Van de achttien woningen van de Vof in de eerste fase van het plan zijn er al vijftien verkocht. In Oostka pelle is al vele jaren geen bouw grond uitgegeven, laat staan dat er iets nieuws is gebouwd. Melse luidde gisterenmiddag de officiële start in van de aanleg van de randweg. Volgens Van der Horst kan de bouw van de acht tien woningen in de eerste fase van de Zeeduinse Poort nog voor het einde van dit jaar beginnen. „We hadden niet verwacht dat we direct zo veel woningen zou den verkopen. Dit is een zeer posi tief begin. Zeker in deze tijd." Projectontwikkelaar Park Duin weg zet er in totaal 55 woningen neer. De gemeente Veere heeft zelf tien vrijstaande kavels, waar van er inmiddels zes zijn toegewe zen. Opvallend is dat die zes gega digden een binding met het dorp hebben. Vorig jaar besloten ge meente en projectontwikkelaar om juist die zogenoemde binding- seis uit de samenwerkingsover eenkomst te schrappen om de ver koop van de woningen te bespoe digen. Daarmee kon de ontwikke laar zijn woningen in één keer te koop aanbieden en niet eerst al leen aan Oostkapellenaars. Van der Horst heeft toch het gevoel dat de de meeste kopers uit Oost kapelle komen. „Mensen hebben hier blijkbaar op gewacht. De be langstelling vanuit het dorp blijkt groot te zijn." Melse leidt uit de laatste informa tieavond van de projectontwikke laar af dat die belangstelling nog groeit: „Oostkapelle wordt nu echt enthousiast. Ziet nu dat er eindelijk iets gebeurt. Het geloof was een beetje verdwenen en dat komt nu gelukkig terug." Het dorp heeft dan ook jaren moe ten wachten. De eerste plannen voor de nieuwbouw stammen al uitten vorig college van B en W. Er is in die tijd heel wat gescho ven en gedaan met plannen. De VOF is ook verantwoordelijk voor de infrastructuur voor de nieuwe wijk. De aanleg en finan ciering van de randweg door de projectontwikkelaar was een strik te voorwaarde van de gemeente. Eerder mocht er geen paal gesla gen worden. De randweg van de Noordweg naar de Duinweg ont sluit niet alleen de nieuw wijk, maar moet ook de dorpskern ont lasten van het (recreatie)verkeer van en naar de stranden en par ken. Een rotonde hoort ook bij de nieuwe weg. Die weg moet eind van het jaar gereed zijn volgens Van der Horst. In de eerste fase bouwt project ontwikkelaar Park Duinweg acht rij- en hoekwoningen, vier twee-onder-eenkapwoningen, vijf levensloopstendige woningen en één vrijstaande woning. DOMBURG - De gemeente Veere hoeft nog geen grote inspannin gen te verrichten om bouwgrond kwijt te raken. De verkoop van de kavels loopt gestaag. Zo is de helft van de veertien ka vels in de eerste fase van de uit breiding van wijk Sandenburg in Zanddijk toegewezen. In dat plan is ook al rekening gehouden met bouwen via Collectief Particulier Opdrachtgeverschap Zeeland (CPOZ). Daarvoor is een speciale kavel gereserveerd van ongeveer 1300 vierkante meter voor acht woningen. CPOZ is inmiddels sa men met een groep van vijf of zes belangstellenden bezig een Pro gramma van Eisen op te stellen waarin onder meer de woonwen sen en voorkeuren voor woningty pen worden opgenomen. De ge meente Veere is begonnen met het bouwrijp maken en de aanleg van de infrastructuur in Zand dijk. Het bouwrijp maken van nieuw- bouwplan De Tienden II in Zoute- lande is afgelopen voorjaar afge rond. Ook daar speelt het CPOZ een rol. Binnenkort wordt de eer ste paal geslagen voor de bouw van acht CPOZ-woningen. Van de in totaal vijftig bouwka- vels in de Tienden II heeft de ge meente er nu nog zestien over. Die moeten in een periode van ne gen a tien jaar verkocht zijn. In de Tienden II zijn rond de zestig wo ningen gepland. Aan de tanden vrijstaande huizen en binnenin een meer flexibele invulling met een aantal starterswoningen. Gemeente en Fietsersbond stre ven naar zo min mogelijk paaltjes op de doorgaande fietsroutes. Le den van de fietsersbond gaan zul len paaltjes fotograferen en ook kijken of er andere mogelijkhe den zijn om de functie ervan over te nemen. Die paaltjes staan er meestal om te voorkomen dat au tomobilisten ook gebruik maken van fietspaden. Maar soms ook bij een gevaarlijke weg om te voorko men dat fietsers in botsing ko men met ander verkeer. Als blijkt dat een paaltje absoluut noodzakelijk is, wordt wel geke ken of de gekozen plaats optimaal is, zo blijkt uit de nieuwsbrief van de lokale afdeling van de Fiet sersbond. Die afdeling is wel enigszins teleurgesteld in het be leid van het gemeentebestuur. Vooral omdat het Verkeers Circu latie Plan niet dat geworden is waarop de leden van de Fietsers bond hadden gehoopt. De bond vindt het vooral heel jammer dat de boulevards niet vaker worden afgesloten voor auto's. In het oor spronkelijke plan stond dat nog. In het nieuwe staat dat alleen zo merse zondagmiddagen de auto's geweerd worden. Hans Minderhoud stelt teleurge steld vast dat het nu niet mogelijk is om een mooie zondagse dag in maart die route langs de Wester- schelde af te sluiten voor auto's. Ook vindt hij dat de politie meer tijd moet steken in het meten van snelheid van auto's op de boule vards. Rommelmarkt schietvereniging Schietvereniging Meliskerke houdt op zaterdag 7 september haar twee-jaarlijkse rommel markt aan de Rapenburgweg. Er zijn tal van activiteiten voor jong en oud zoals schminken, schiettent, luchtkussen, rad van fortuin en verkoop van lo ten. Aanvang 10.00 uur; de ver loting is om 15.30 uur. Kruitmolenrit voor het hele gezin Motor- en autoclub de Zeeuw en houdt zaterdag 7 september een puzzelgezelligheidsrit voor het hele gezin. Voor beginnen de deelnemers is een eenvoudi ge route uitgezet. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur aan de Kruitmolenlaan 129. Iedere deelnemer gaat met een prijs naar huis. Hagenpreek Het Land van Vader Aarde De ZLTO en de PKN houden op zondag 8 september om 14,30 uur een hagenpreek op de minicamping Wielenmaker aan de Zwaanweg 9 te Koude- kerke. Het thema is: Het Land van Vader Aarde. Mondharmo nicaclub De Krekels zorgt voor de muzikale begeleiding. Time2Sing on Tour in Protestantse Kerk Time2Sing on Tour werkt zon dag mee aan de startdienst van de Protestantse kerk aan de Noordweg in Sint Laurens. Het thema luidt: Heb je even tijd? Time2Sing werkt mee aan kerk diensten en bijeenkomsten. Aanvang 10.00 uur. Activiteitenseizoen SWM van start Stichting Welzijn Middelburg opent deze maand het activitei tenseizoen. Jongeren van 10 tot 16 jaar kunnen wekelijks te recht in de Poort (Veerse- poort), de Basement (Dauwen- daele) en de Branding (Stro- menwijk). Cruiseschip Artania doet Vlissingen aan Het cruiseschip Artania van Phoenix Reizen doet vrijdag 6 september Vlissingen aan. Het schip zal van 07.30 -16.00 uur in de haven liggen en heeft zo'n 1050 passagiers en 530 be manningsleden aan boord. Op de kade worden diverse activi teiten georganiseerd. Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 Plafonds - Sierlijsten - Verlichting DONDERDAG 5 SEPTEMBER 2013 krijgt vorm door Annemarie Zevenbergen door Annemarie Zevenbergen door Emile Calon VLISSINGEN - Leden van de Fietsers bond zullen de komende weken de Vlissingse fietspaden inspecteren. Daarbij letten ze vooral op de paal tjes die her en der staan. Het doel is te onderzoeken welke paaltjes weg kunnen omdat zulke hindernis sen toch vooral een gevaar vormen voor fietsers. MELISKERKE MIDDELBURG KOUDEKERKE SINT LAURENS www.time2sing.info MIDDELBURG www.welzijnmiddelburg.nl. VLISSINGEN Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f-, Columbusweg 3,4462 HA GOES www.piameco.m sksStM PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25