Blauwe Golf Kanaal stopt week eerder I 1 1 Verenigingsman en politicus Alewijn Don (91) overleden CDA-initiatief voor schouwburg op ZEP 24 WALCHEREN NIEUWBOUWWIJK OOSTKAPELLE m V Ifck Die brug wordt op 23 september verwijderd en elders opgeknapt. De provincie begint maandag 16 september met het plaatsen van een noodbrug zodat voetgangers, fietsers en brommers nog steeds bij Souburg het kanaal over kun nen. De draaibrug wordt volgens een woordvoerder van de provin cie zeven weken later weer terug geplaatst. De provincie wilde in eerste in stantie dit voorjaar in één keer groot onderhoud te plegen aan de Keersluisbrug bij Vlissingen, de draaibrug Souburg en de Stations- brug bij Middelburg. Als gevolg daarvan zou het kanaal twee maanden lang niet gebruikt kun nen worden door de scheepvaart. Door de storm van protest die dat opriep, besloot de provincie de bruggen gefaseerd onderhanden te nemen. De draaibrug bij Sou burg is als eerste aan de beurt. Volgens de provincie heeft dat niets te maken met de staat van onderhoud van de brug of de sto ringen waarmee de brug de laat ste tijd, met name bij hoge tempe raturen, te kampen had. De Blauwe Golf is een project van de Provincie Zeeland om de water recreatie beter door het Kanaal door Walcheren te geleiden. Ver gelijkbaar met de groene golf voor auto's door verkeerslichten goed op elkaar af te stemmen. De analyses van de proef zijn nog in volle gang. De provincie kan daarom nog niets zeggen over de resultaten ervan. Naar verwach ting is die evaluatie voor eind dit jaar gereed. Wel is duidelijk dat de Blauwe Golf overdag regelmatig wordt ge bruikt. Als uit die evaluatie blijkt dat de proef geslaagd is, wordt het systeem in 2014 definitief inge voerd voor de maanden april tot en met september. •U Alewijn Don werd op 8 septem ber 1921 geboren in Vlaardingen, waar hij opgroeide. Het gezin 'Don' bestond uit vader en moe der, acht broers en twee zussen. Alewijn was de tweede in de rij. Vader werd dominee en daarom verhuisde hij samen met zijn ge zin in 1935 naar Oostkapelle. In het begin van 1946, na de droog legging van Walcheren, werd Don zelfstandig tuinder op een bedrijf aan de Oude Domburgse- weg in Oostkapelle. Naast zijn politieke inspannin gen, zette hij zich ook in voor de samenleving in Oostkapelle. Hij was zeer betrokken bij tal van za ken en bekleedde veel bestuurlij ke functies. Zo was hij onder an dere voorzitter van de plaatselijke muziekvereniging en ook vijfjaar de voorman van de voetbalvereni ging in Oostkapelle. Daarnaast was hij voorzitter van de Veiling Vereniging Walcheren in Middelburg en bekleedde hij bestuursfuncties bij de Sociale Werkplaatsen Walcheren en de Stichting Gemeenschapsbelangen Domburg. In 1995 bracht hij het boek Gewor teld in Zeeuwse bodem uit, waarin hij terugblikt op onder andere de beginperiode van zijn leven, de oorlogsjaren en zijn politieke loop baan in de gemeente Oostkapelle. Rond de eeuwwisseling droeg hij zijn idealen langzaam aan ande ren over. Dinsdag presenteerde het college van B en W het voorstel om de huidige schouwburg te verbou wen en af te zien van nieuw bouw. De raad had B en W ge vraagd deze twee opties te onder zoeken. Bij het voorstel stond de aantekening dat Middelburg forse bezuinigingen te wachten staat. Keuze voor een andere oplossing dan verbouwing zou de gemeente wellicht minder geld kosten. Het CDA wilde afgelopen voor jaar al dat de ZEP-variant bij het onderzoek zou worden betrok ken, maar kreeg hiervoor geen meerderheid. CDA-fractievoorzit- ter )an Zwemer ziet mede in de opmerking van B en W een aan sporing om de ZEP-variant op nieuw onder de aandacht te brengen en, wat hem betreft, ook te kiezen. De gemeenteraad moet op 7 okto ber een besluit nemen over het beschikbaar stellen van 100.000 euro om de verbouwing van de schouwburg voor te bereiden. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De Blauwe Golf in het Kanaal door Walcheren stopt zondag 15 september. De proef wordt een week eerder dan ge pland beëindigd omdat de provin cie ook eerder begint met de reno vatie van de draaibrug bij Souburg. Bouw Oostkapelle I Met de aanleg van de randweg van de Noordweg naar de Duinweg in Oostkapelle moet de langverwachte nieuwbouw in de Zeeduinse Poort ook langza merhand van start gaan. foto Ruben Oreel OOSTKAPELLE - Nog geen week voor zijn 92e verjaardag is oud-raadslid en -wethouder Ale wijn Don overleden. Hij ging op jon ge leeftijd in de voormalige ge meente Oostkapelle als raadslid aan de slag. Ook na de samenvoe ging met Domburg ging hij als raadslid door in de nieuwe gemeen te Domburg. Hij was 28 jaar lang raadslid en tussen 1970 en 1974 wethouder in de gemeente Dom burg. door Theo Giele MIDDELBURG - De CDA-fractie in de Middelburgse gemeenteraad komt met een initiatief om de schouw burg in de evenementenhal op het ZEP te vestigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24