molenaar Christusbeeld Bonte Koe komt eind oktober weer terug Proefrijden in uw eigen straat? ZEEUWS-VLAANDEREN 31 - 27 40 400 Bel gratis Bon voor een gratis brochure! Tel 0800-27 40 400 infoiSimo enaar.nl Caritassoos begint met toneelstuk Caritassoos Clinge opent morgen, donderdag, het nieuwe seizoen met het to neelstuk Opstand in de stad. Dit openluchtspel is met de vestingdagen door de Hul ster Transfiguratie. De soos in dorpshuis Malpertuus be gint om 14.00 uur. Entree en koffie/thee zijn gratis. Karl van de Vijver behaalt mastertitel Karl van de Vijver, afkom stig uit Sint Anna ter Mui den, heeft zijn mastertitel behaald aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam. Hij deed dat aan de afdeling fis caal recht. Van de Vijver is oud-leerling van het Zwin College in Oostburg. Beurs speelgoed en kleding in De Halle In De Halle wordt zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur een kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. Op de beurs worden alleen moder ne (niet ouder dan drie jaar) kleren verkocht Een aantal aanbieders stelt niet-ver- kochte kleding beschikbaar voor het goede doel. IJzerman en Pallmer exposeren in Stelle Anneke IJzerman (Axel) en Marleen Pallmer (Breskens) exposeren deze en volgende maand in verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Pallmer exposeert onder meer portretten en abstract werk. IJzerman maakt papie ren sculpturen en abstracte schilderijen. „Het komt beslist goed", verze kert Luc Ingels, die nu met enge lengeduld de stukken in elkaar probeert te puzzelen. Hij verbaast zich over het materiaal waarvan het beeld gemaakt is. „Een weer- bestendig soort keramiek, beel den van dit materiaal zie je niet vaak." Vandalen hebben de romp gescheiden van de rest van het lichaam, de armen zijn er af en eentje ligt in verschillende stuk ken. „Je gaat dit niet zodanig kun nen restaureren dat het niet te zien is" vertelt Ingels. „Er moet straks, als alles af is, een speciale verflaag over." Maar dan ziet het Christusbeeld er ook weer als nieuw uit. De restauratie duurt alles bij el kaar in tijd een week of zes, maar Ingels kan er niet doorlopend aan werken. „Bepaalde lijmsoorten moeten een paar dagen drogen voordat je weer verder kunt." Daarnaast moet hij onderdelen die verloren zijn gegaan zelf bij maken, zoals een vinger en een duim. De armen worden met ijze ren pinnen aan het lichaam beves tigd. Als het beeld klaar is wordt het geïmpregneerd om te voorko men dat er vocht bij kan komen en vervolgens afgewerkt met spe ciale verf. Ingels: „Dat moet het beeld terug aan het kruis worden gehangen. Een precies karwei, dus er moe ten stellingen omheen gebouwd." Hij hoopt dat Christus eind okto ber weer aan zijn kruis hangt. In hetzelfde Paasweekend werd ook het Jezusbeeld in het Pasters- bos in Terneuzen beschadigd. U wilt er graag zelfstandig op uit kunnen. Even naar het park of boodschappen doen zonder dat u daar iemand voor nodig heeft. Met een scootmobiel kunt u weer gaan en staan waar u zelf wilt. Maar u heeft misschien veel vragen. Is het moeilijk om er op te rijden? Hoever kan ik dan rijden? Past een scootmobiel wel in mijn huis? Welk model zou ik moeten hebben? Vragen waar we eens rustig over zouden moeten praten. Dat kan gewoon bij u thuis, op de bank of aan de keukentafel. Wilt u een gratis brochure of vrijblijvende thuisdemonstratie? Kies tot 4 modellen uit de gratis brochure Maak een afspraak op een tijdstip dat u het beste past Naam Adres Postcode Telefoon E-mail O Mevr Dhr Plaats Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Onze adviseur komt bij u langs voor de demonstratie Overtuigd? Uw favoriete scoot wordt snel geleverd U kunt ook proefrijden bij een winkel bij u in de buurt WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 www.molenaaf.rsi WELZIJNSPRODUCTEN CLINGE ST. ANNA TER MUIDEN AXEL OOSTBURG door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Dat komt nooit meer goed, is de eerste gedachte bij de aanblik van het vijftig jaar oude Christusbeeld dat op het kruispunt Bonte Koe tussen Koe wacht en Zuiddorpe hing. In het Paasweekend werden van het beeld stukken af geslagen. De brok stukken liggen nu in het atelier van beeldhouwer en restaurateur Luc Ingels in Hoek en Bosch bij Kloos- terzande. Voor de vierde keer. De gemeen ten Terneuzen gaat het beeld voor- Met veel geduld probeert Luc Ingels de brokstukken van het vernielde Christusbeeld aan elkaar te passen. Eind ok- alsnog niet laten repareren. tober hangt het beeld weer aan de Bonte Koe bij Zuiddorpe. foto Peter Nicolai wk36_M3_pzc Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem ('ingoven 16 Best (Superstore) Eindhovenseweg 30 Beneden-Leeuwen (outlet) Heemstraweg 46 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk (Superstore) i ageweg 35e ('t Heen) Nunspeet (Superstore) Laan 18 Roden Westeresch 8 Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal uroeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen uavenzandseweg 28 weert Roermondseweg 58b Zwolle stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion) Bel voor meer info, actuele collectie en openingstijden of kijk op onze site in onze superstore staat de gehele collectie. Molenaar bevindr zich in een Prominent winkel. Maandag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87