Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! 50 Camping Hof ter Willigen moet leeg Veel animo Leutfabriek 30 ZEEUWS-VLAANDEREN Gemeente Hulst mikt op flinke bijdrage uit Brussel voor plek om te wandelen en te spelen in Kloosterzande. Lodewijkgroep viert verjaardag op grootse wijze Bestel nu op: hollandsnieuwe.nl/pzc hollands nieuwe. Hoompje moet snel waterdicht Muziek en activiteiten in Eede KLOOSTERZANDE - De gemeente Hulst hoopt op een flinke Europe se subsidie voor de inrichting van het parkje aan de Willem de Zwij gerlaan in Kloosterzande. De gemeente stopt er zelf de 30.000 euro in die de gemeente raad eerder beschikbaar stelde voor het uitvoeren van een proef met speelvoorzieningen. Daar mee wordt voldaan aan de voor waarde dat de gemeente ook zelf een bijdrage moet leveren om in aanmerking te komen voor een Europese subsidie. De wei in het midden van Kloos terzande wordt een fraai park waarin inwoners van Kloosterzan de kunnen wandelen, spelen en picknicken. Het idee om een park te maken van het weiland werd meer dan twee jaar geleden al ge lanceerd tijdens de 'droommarkt'. Het stuk grond werd alleen door een boer gebruikt om te hooien en lag er verder ongebruikt bij. Initiatiefnemer Frans Serrarens, Luc Ingels en Stan de Bakker zet ten hun schouders onder het pro ject en dat resulteerde er in dat be gin dit jaar het prikkeldraad is weggehaald, dat er verharde pa den zijn aangelegd en bomen ge plant. Ook de eeuwenoude vijver werd uitgebaggerd. Er moeten in een volgende fase ook nog bank jes en picknicktafels komen. Ver der een evenemententerrein, een jeu de boulesbaan, een trapveld en een speeltuin. „En daarmee is SAS VAN CENT - Scouting Lode wijkgroep viert zaterdag haar tachtigste verjaardag met activitei ten in het centrum voor de jeugd vanaf vijf jaar. "Rissen 10.00 en 15.00 uur kan iedereen zich gratis aanmelden bij de kiosk aan de Walstraat (naast het Dokter Van Looypark). Het jubileum wordt herdacht met een receptie van 17.00 tot 19.00 uur bij clubgebouw De Kwet. Mensen kunnen er herinneringen ophalen aan onder meer verzetsac tiviteiten in de oorlog, eerdere feesten en de wereldjamboree. Daarna is er een barbecue voor (oud-)leden en sympathisanten. Voordeel voor lezers van de PZC C 1 A je betaalt slechts per maand! Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand dan het linker gedeelte van het Laantje ingevuld", zegt Luc In- gels. De gemeente heeft steeds meer moeite om alle kapotte speeltui gen op de verschillende speelter- reintjes te vervangen en wil daar om naar één grote speeltuin in een kern of wijk. De gemeente raad stelde geld beschikbaar voor pilot-projecten in Sint Jansteen en Kloosterzande. De grote speel- voorziening voor Kloosterzande komt dus in het nieuwe parkje middenin Kloosterzande. „We zijn al een tijdje met de dorpsraad in gesprek over hoe het er uit moet gaan zien", vertelt wet houder Clen de Kraker. „Dat over leg verloopt goed. Ik hoop dat we dit najaar het plan voor de inrich ting van het parkje gereed heb ben. Tegelijk laten we dan de aan vraag voor een Europese subsidie meelopen. Als dat lukt dan kun nen we in Kloosterzande toch iets heel moois realiseren waar jong en oud van kunnen genie ten." Hof ter Willigen houdt op te be staan en gaat op in een nieuw, groot Roompot-park. Daar wor den ook de bestaande Room pot-campings Pannenschuur en De Boshoeve bij betrokken, net als een nu nog onbebouwd gedeel te van de tussengelegen Nieuwen- hovepolder. Het ontwerpbestemmingsplan komt binnenkort ter sprake in de Sluise gemeenteraad. Daarop voor uitlopend wil Zeeland Develop ment eind dit jaar de camping op doeken. Die sluit op 27 oktober, waarna de bijna tweehonderd standplaatshouders tot eind van het jaar tijd krijgen hun plek op te ruimen. Doen ze dat niet, dan gaat Zeeland Development ervan uit dat de eigenaar afstand doet van zijn of haar eigendom. Overigens doet Zeeland Develop ment de gasten in de brief wel een aantal beloftes. Zo bekijkt Roompot of er een plek gevonden kan worden op de nieuwe, grote camping. Daarbij mag het huidige onderkomen wórden verplaatst, mits dat in goede staat én ver plaatsbaar is. Ouderdom speelt geen rol, aldus Zeeland Develop ment. Eerder beloofde Room pot-manager David Hannewijk in deze krant al dat hij verwachtte al le huidige plaatshouders van de drie campings een nieuwe plek aan te kunnen bieden. De gasten op de Roompot-cam pings mogen nog tot zeker eind 2014 op hun plek blijven. Drie bandjes, een hobbyfotograaf en een kunstenaarscollectief heb ben serieuze belangstelling. Het comité wilde de Leutfabriek in twee fasen ontwikkelen, waarbij fase twee was bedoeld voor huur ders 'van buiten'. Jan Vinke, een van de initiaiefne- mers: „We denken er nu over die fase naar voren te halen." De Terneuzense gemeenteraad moet nog wel instemmen met het plan. De beslissing valt deze maand. Projectontwikkelaar Van de Putte is sinds 1992 eigenaar van de voor malige kostschool aan de Sint An- nastraat. Sindsdien diende hij plannen in, maar de gemeente heeft inmiddels de moed opgege ven dat het tot uitvoering van die projecten komt. Alle bouwvergun ningen die het gemeentebestuur ooit verleende, zijn daarom inge trokken. Daarnaast kreeg Van de Putte, op straffe van een boete van 40.000 euro, de opdracht een plan in te dienen om het gebouw wind- en waterdicht te maken. Dat deed hij, waarna hij nu vijf maanden de tijd krijgt die plan nen ook uit te voeren. EEDE - Eede viert van vrijdag tot en met zondag kermis in een tent aan de Hazewegeling. Die begint vrijdag om 20 uur met een 'jungle fever party'. Zaterdag vindt om 18.00 uur een mosselsouper plaats, gevolgd door een optreden van The Good, The Bad Bart XL. Zondag is er onder meer een trekkertrek met oude tractoren, de Djeedse bolkampioenschap- pen en ringsteken voor kinderen. REGIOAGENDA Hoop op subsidie voor parkje door Eugène Verstraeten €19; Eenmalige biibetaling toestel €19.- Bezorgkosten «30.- - Compact en krachtig - 4-inch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera - 275 belminuten, sms'jes of MB - extra 500 MB - optioneel: 1000 sms voor €1,- p/m door Martijn de Koning NIEUWVLIET-BAD - Vaste gasten van camping Hof ter Willigen in Nieuw- vliet-Bad moeten nog dit jaar hun plek verlaten. Dat hebben ze per brief vernomen van de campingei genaar, Zeeland Development bv. SAS VAN CENT - Het comité dat van de Vlaanderenhal en het oude stadskantoor in Sas van Gent een Leutfabriek wil maken voor onder meer carnavalsverenigingen, kun stenaars en muziekbandjes, is over stelpt met enthousiaste reacties. SLUIS - Ronnie van de Putte, eige naar van 't Hoompje bij Sluis, moet dat historische gebouw binnen vijf maanden wind- en waterdicht ma ken. Doet hij dat niet, dan krijgt hij van de gemeente Sluis een boete van 150.000 euro. Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk Meer agendanieuws vindt u op onze website. WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 BRESKENS - Gebouw van Zuijenstraat 102,13.00 uur: Biljarten; HULST - De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: IJs- festijn met optreden Ria Orneck; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 12.30 uur: Mobieloptiek oog -en gehoor- meting; 15.00 uur: Receptie/afscheid Wieske Baert; OSSENISSE - Herberg de Snis, 13.30 uur: Kaarten; PHILIPPINE - De Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren; SAS VAN CENT - De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; TERNEUZEN - Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; Toonbeeld, Bellamystraat, 14.00 en 17.00 uur: Open dag kindercursussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86