'Goh, wat was het in de vakantie stil zonder jou' Retranchement 'dicht' voor fietsers triatlon FY SMELTKROES DOW 28 ZEEUWS-VLAANDEREN INTERIEUR VAKANTIEHUIZEN ROOMPOT Eigenaar van vakantiehuis baalt dat hij inventaris niet mag aanvullen met gebruiksvriendelijke spullen. Zeeuwse versie Nijntje aan zee is verkoophit Het is vaak gissen waar BPSC'ers van daan komen. Na men zeggen niet al les. Neem Daphne Blomont. Is ze Franqaise? Of wel licht een Franstalige Belgische? Verkeerd gegokt. Daphne is ge woon Nederlands, nou ja, ge woon. Ze dankt haar achternaam aan haar Antilliaanse vader. Vast en zeker geldt dat ook voor haar temperament. „Ik ben de luid ruchtigste op de afdeling", zegt ze met een ietwat stoute glimlach. „Toen ik laatst na drie weken te rugkwam van vakantie, zeiden collega's: 'Goh, wat was het stil zonder jou'." 'Half Nederlands, half Antilli aans', noemt ze zichzelf. Geboren op Curasao verhuisde ze met haar ouders - 'mijn moeder is een ech te Terneuzense' - naar Sint Maar ten. Sint Maarten mag een Neder- lands-Antilliaans eiland zijn, En gels is er de voertaal. „Ik zat er op de Sister Magda School. Alle les sen waren in het Engels." Haar ouders gingen in 1990 uit elkaar, toen Daphne acht jaar was. Ze ver huisde met haar moeder en broer naar Terneuzen. „Helemaal nieuw was Terneuzen niet voor mij. Ik kwam er op vakantie." Van Sint Maarten zegt ze niet meer zo veel te weten, op een paar dingen na. „Het vliegveld ligt pal aan het strand. Als vliegtuigen landen, word je gezandstraald. Het is dan een sport om snel in het water weg te duiken. En we re den vaak op onze BMX-crossfiets- jes over zandweggetjes." De over gang van Sint Maarten naar Ter neuzen verliep vlotjes. Het Neder lands kwam haar aanwaaien en dat ze jaren Engels had gesproken op Sint Maarten, kwam op de mid delbare school goed van pas. En nu ook bij het BPSC, waar Engels immers de voertaal is. Het is ook één van de redenen waarom het werken bij het Dow- servicecentrum haar goed bevalt. „En ik werk in een leuke groep met veel jongeren en alle cultu ren door elkaar." Het is een ande re werkomgeving dan Daphne ge wend is. Na het havo ging ze ge- lijk werken. „Ik wilde op mezelf wonen in Terneuzen." Van alles heeft ze gedaan. Medewerkster bij een postagentschap, verkoopster bij Trekpleister en telefoniste bij postorderbed rij f N ecker- mann.com, tot haar derde con tract afliep en een vast contract er niet in zat. „Ik had me ingeschreven bij Tem po Team voor het BPSC. Ik mocht op een gegeven moment voor een gesprek komen, de volgende dag was ik aangenomen en een week later, 22 augustus 2011, kon ik be ginnen op de clean order review- afdeling." De naam zegt het al: or ders die er binnenkomen, moeten er schoon uit. „Je moet nagaan of alle gegevens kloppen. Over de verpakking van producten, of de juiste stickers zijn voorgeschre ven. Per land zijn er grote verschil len. Het moet allemaal goed zijn, anders kan het gebeuren dat een vrachtwagen of schip niet mag vertrekken. Je haalt er altijd wel wat uit." Van controleur is Daphne dit jaar doorgegroeid naar een functie waarin ze orders zelf invoert. Ze doet dat in opdracht van contact personen bij Dow voor klanten in Europa, het Midden-Oosten en Afrika. Ook volgt ze van begin tot eind, van fabriek tot klant, of alles goed verloopt. „Het is verantwoor delijk werk en dat vind ik fijn. Ik heb nog nooit zo'n mooie baan ge had en de sfeer is prima. Dat merk je goed aan de reacties, als je terugkomt van vakantie." SLUIS - Retranchement is vanmid dag tussen 14.00 uur en 16.30 uur beperkt bereikbaar. Dan komen de deelnemers aan de Zwintriat lon op de fiets voorbij. Alle we gen naar het dorp worden afgeslo ten, behalve de Braamdijk. Ook daar is vertraging mogelijk: ver keer wordt mondjesmaat doorge laten. In Sluis is het fietsparcours, vanaf de Sint-Annastraat over on der meer de Kaai, Hoogstraat en Zuiddijk, tussen 12.00 uur en 16.00 uur dicht. Verkeer kan het stadje niet in over de N675 bij zorgcentrum Rozenoord. De busdiensten van Veolia rijden tussen 12.00 uur en 17.00 uur niet door Sluis en Retranchement. De Zwintriathlon omvat 1 kilome ter zwemmen in de Damse Vaart in Sluis, 45 kilometer fietsen door de regio en 10 kilortieter hardlo pen rond Knokke. CADZAND-BAD - De kinderstoel is krakkemikkig en onhandig. Het traphekje is ronduit gevaarlijk. Waarom mag een woningeige naar die stoel en dat hekje dan niet veranderen? Ferdinand ten Klooster uit Zwolle kon er met zijn verstand niet bij. Hij kocht een fraaie villa op North Sea Residence in Cad- zand-Bad. En omdat hij daar zelf maar een paar weken per jaar is, probeert Roompot Vakantiepar ken zijn huis de resterende tijd te verhuren aan rustzoekers en strandgangers. Roompot verlangt van de bunga loweigenaren wel dat zij hun huis op een bepaalde manier inrich ten. Dat is makkelijker voor de schoonmakers en dan is precies bekend wat er aan inventaris moet zijn. Die reden begrijpt Ten Klooster. Maar dat hij geen extra schilderij en geen boekenkastje mag ophan gen, geen mooier kleed mag neer leggen, geen zeepbakje in de douche mag hangen, geen fraai ere glazen in de kast mag zetten en geen barbecue - toch een voor ziening waar veel vakantiegan gers graag gebruik van maken - mag neerzetten, snapt hij hele maal niet. En dat hij onhandige Zeeuwse slag 89,- www.atelierclarijs.nl en onveilige spullen als een krak kemikkige kinderstoel en een tot de trap af donderen uitnodigend traphek niet mag vervangen door degelijker exemplaren, gaat hem helemaal boven de pet. Na veel geredetwist en het inscha kelen van een advocaat is er toch een soort compromis uitgerold. Het traphekje en het zeepbakje mogen blijven hangen. Het schil derij van stripfiguur Franka ('mijn dochter heet zo') en het boekenkastje ook. Maar de boe ken en de spelletjes die in de kast lagen, moeten worden opgebor gen. Datzelfde geldt voor extra (kinder)bekers, glazen en de bar becue. Advocate Esther Wijnne weet nog niet zo zeker of een rechter Roompot in het gelijk zou heb ben gesteld. Want de bungalow eigenaren hebben wel informatie gekregen over de inventaris, die ze moeten afnemen. Maar in de overeenkomst met Roompot is niet de verplichting opgenomen dat ze geen spullen mogen toevoe gen. „Dat Roompot schoonmaak- technisch de eenheid wil bewa ren, begrijp ik. Daarnaast is het be drijf voor eenvormigheid, omdat ze zelf willen bepalen welke hui zen ze op welk moment willen verhuren. Als mensen voorkeur voor een bepaald huis krijgen, gaat dat niet." MIDDELBURG - De Zeeuwse versie van Dick Bruna's Nijntje aan zee doet het bijzonder goed in de Zeeuwse boekhandel. In de ver koopcijfers over de maand augus tus eindigt het door de Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt her taalde kinderboek boven de Wes- terschelde met stip op één. Alleen in Terneuzen moest Nijntje de pas verschenen roman De Leugen boom van Hebrina Blok voor laten gaan. Het een jaar oude Zeeuwse Knop Bakboek van Tinka Leene is nog steeds populair. De advocate slaat de spijker op zijn kop, stelt Roompotmanager David Hannewijk. Alleen is hij niet bang voor voorkeuren voor een huis, maar wel voor conflic ten over de prijs. „Als in één huis een grotere televisie staat dan in andere, komen huurders klagen waarom ze dezelfde prijs beta len." Roompot wil in dezelfde huizen dezelfde spullen om te we ten hoeveel tijd een schoonmaker nodig heeft. „Een schoonmaker doet er langer over als hij een zeepbakje moet reinigen, een vloerkleed extra moet stofzuigen of een extra kastje moet afstof fen." Spelletjes in huis zijn leuk. Han newijk: „Maar als de dobbelste nen kwijt zijn, komen huurders bij mij aan de receptie om nieu we. En die heb ik dan niet." Dow-servicecentrum Business Process Services Center (BPSC) in Terneuzen is de we reld in het klein. Inmiddels werken er zo'n 450 mensen met 48 verschillende natio naliteiten. Een aantal van hen geeft het bedrijf in deze rubriek een gezicht. Vandaag: Daphne Blomont (31) uit Terneuzen, 'half Nederlands, half Antilliaans'. door Harmen van der Werf Daphne Blomont foto Mark Neelemans 'Waarom mag ik de woning niet verfraaien?' door René Hoonhorst webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535 zie verder: www.pzc.nl/zeelandgeboekt I Het plastic traphekje is niet stevig, gaat moeilijk open én de rand aan de onderkant is een benenbreker. Uit het exploot d.d. 30-08-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Sacdiyo Ali Osman, wonend te Terneuzen, aan Mahamed Mahamud Barre, thans zonder beken de woon- of verblijfplaats in Neder land en daarbuiten, is betekend het afschrift van de beschikking d.d. 21- 08-2013 gegeven door de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, civiel recht, tussen rekwirante als verzoekster en gerekwireerde als gerekwestreerde, waarbij o.m. werd uitgesproken de echtscheiding van het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift ver krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 84