ZEEUWS-VLAANDEREN Nieuwsgierig i&m wMm vm-M Gewonde op Tractaatweg Gemeente en dorpsraad zijn ervan overtuigd dat politie-optreden nodig is, maar 'alleen daarmee red je het niet'. Keukens m almanak Rechtszaak Ronald S. wegens moord in Nieuwdorp Bekijk de top vijf van Zeeuwse boeken SLUISKIL - Met het geweldsinci dent waarbij zondagochtend rond drie uur een beveiliger van de Sluiskilse Gildefeesten gewond is geraakt, is een grens overschre den, vindt de Terneuzense burge meester Jan Lonink. Toch wil hij evenals de dorpsraad Sluiskil niet alleen inzetten op een harde aan pak. „Willen we de jongeren be reiken die (nog) niet tot de harde kern overlastgevers behoren, dan moeten we ook andere activitei ten organiseren. Jeugd- en jonge renwerk is daar ondertussen ook mee bezig." Secretaris Jan Klaassen van de dorpsraad Sluiskil laat weten die gemengde aanpak te ondersteu nen, maar hij is er met burgemees ter Lonink van overtuigd dat 'een bepaalde groep' lik op stuk moet worden gegeven. Het schopinci- dent in het weekend - het ergste tot nu toe - staat niet namelijk op zichzelf. Een stuk of vijftien jon geren in de leeftijd van dertien jaar tot in de twintig geeft vaker overlast. Het aantal vernielingen in Sluiskil is groot. Coniferen zijn in brand gestoken, zo ook laatst zes blauwe containers met oud pa pier. De dorpsraad krijgt ook gere geld klachten binnen over het dea len van drugs. Voor Sluiskil geldt al een speciale verordening die het de politie ge makkelijker maakt op te treden. „Dat zou wel vaker mogen gebeu ren", oordeelt Klaassen. „Al jaren wordt daarover gepraat, maar de politie heeft de mankracht niet." Om direct toe te voegen: „De laat ste tijd zijn wel verschillende jon geren opgepakt." Burgemeester Lonink verbloemt niet dat 'de politie moet woeke ren met tijd en agenten', wat er sinds de oprichting van de Natio nale Politie begin dit jaar niet be ter op is geworden. „Maar", verze kert Lonink, „Sluiskil heeft nu wel prioriteit. De leiders van de harde kern moeten eruit worden gehaald en geïsoleerd, zodat ze de anderen niet meer op sleeptouw kunnen nemen." Voor het schopincident zijn drie verdachten opgepakt uit Sluiskil, van 16,18 en 22 jaar. Sluiskillenaar Peter Schobben, die zich om de hangjongeren bekommert, wijst er overigens op dat een aantal van di jongeren zondagochtend in greep om erger te voorkomen. De drie verdachten zijn maandag middag vrijgelaten. Na afronding van het politie-onderzoek bepaalt justitie of zij worden vervolgd. De gemolesteerde beveiliger was zon dagmiddag alweer aanwezig op de Gildefeesten, weet voorzitter Mare Gijsel. Hij liep rond met een opgezette kaak. Gijsel pleit voor het 'tot de orde roepen van de ouders van de jongeren'. „Het ouderlijk gezag is kennelijk onvol doende." De gemeente Terneuzen heeft ouders eerder al aangeschre ven. Lonink: „We blijven ook die weg bewandelen, maar het houdt een keer op." Alles over www.pzcwonen.nl Meer nieuws zie: www.pzc.nl Dat Zeeuwse stel was een boswande ling aan het maken toen er een meertje opdoemde. Daar stonden een man en een vrouw, echte gevor derde wandelaars zo te zien. De man haalde een potje uit zijn rug zak en begon wat op het water te strooien. De nieuwsgierigheid sloeg toe bij de Zeeuwse en ze vroeg de man en de vrouw of ze soms de vissen gingen voeren. Daarop keek een paar be traande ogen haar meewarig aan, gevolgd door een pijnlijke medede ling: het was geen visvoer, maar de as van hun hun gecremeerde hond die altijd met hun meeging en zo graag in het water zwom, die ze aan het uitstrooien waren... PZC WOENSDAG 4 september 2013 ZEELAND Aanpak hangjongeren Sluiskil door Harmen van der Werf O Ga verder op T SÊM» T,y? .'i, i - j} WESTDORPE - Bij een aanrijding op de Tractaatweg ter hoogte van Westdorpe is gisterochtend een 61-jarige Duitser gewond geraakt Hij kwam in zijn personenauto vanuit België en raakte rond tien voor tien door nog onbe kende oorzaak op de verkeerde weghelft. Hij kon een aan rijding met een tegemoetkomende vrachtauto niet meer voorkomen. De man raakte de zijkant van de vrachtwa gen. Hij is met nog onbekend letsel per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Door de aanrijding ontstond een gat in de brandstoftank van de vrachtwagen, waardoor on geveer 600 liter diesel in de berm terechtkwam. De weg was tot ongeveer 12.00 uur gestremd, foto Rolf de Feijter Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81