Miss Denise het snelst terug uit Morlincourt Arendskerke bekert verder 36 SPORT Vlissingen is uitgeschakeld in de beker. De ploeg verliest met 1-0 bij Hoek, waardoor Baronie en Hoek verder gaan. NU €25.- Deal van de dag van €50,- ZeelakvcA. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl HOEK - Door een i-o-zege op Vlis singen versperde Hoek voor de Walcherse formatie de weg naar de tweede ronde van het beker toernooi. Baronie, dat zaterdaga vond Vlissingen versloeg, was la chende derde. De Brabanders leg den beslag op de tweede plaats in de poule en verzekerden zich met Hoek van een plaats in de tweede ronde. Kenny Verhoene staat erom be kend dat hij lang traint, omdat hij ervan overtuigd is dat spelers die fysiek in orde zijn een wedstrijd in de slotfase in een beslissende plooi kunnen leggen. Oefenses- sies van rond de twee uur zijn min of meer vaste prik. De Bel gische oefenmeester kreeg voor ei gen publiek het gelijk weer eens aan zijn zijde. Hoek maakte in het laatste kwartier een veel fittere in druk dan Vlissingen, stichtte met veel lopende mensen gevaar en verzekerde zich met minimaal ver schil van de winst. Kyle Doesburg werd matchwin naar met een lelijk doelpunt, maar daar maalde niemand in Hoek om. De snelle spits scoorde uit een scrimmage na een hoek schop. Het was daarna aan klein wonder dat de score niet verder opliep, omdat de thuisploeg in de afwerking slordig met de kansen omsprong. Hoek en Vlissingen speelden voor rust in een laag tempo, leden met de aanvoer naar voor veel balver lies en kregen in de eerste helft geen uitspeelde kansen. Met meer eenvoud als basis, meer beweging en een hoger tempo, til den beide ploegen de tweede helft naar een hoger niveau. Vlis singen hield lang stug stand en deed in het eerste half uur na de hervatting prima mee. De bezoe kers kwamen via de flanken een paar keer gevaarlijk door en had den pech dat een inzet van Hoes sein Bouzambou na een fraaie ac tie van Abdenbi over- links in de doelmond werd geblokt. Een snel le uitval na een hoekschop van Hoek was een tweede waarschu wing aan het adres van de thuis ploeg. Bouzambou en Abdenbi combineerden vlot richting het Zeeuws-Vlaamse doel, waarna Randy de Dreu mocht aanleggen. Zijn schuiver ging rakelings voor langs. Het slotoffensief van Hoek werd ingezet nadat Yves Nyemb, Nick de Groote en Guillaume Clincke- maillie waren ingevallen. Nyemb stond koud tien seconden in het veld, toen hij al een levensgrote kans kreeg. Niet veel later legde de van Goes gekomen spits de bal terug op Clinckemaillie, die van dichtbij hoog over besloot. Nadat Doesburg in een wirwar van spe lers de bevrijdende 1-0 op het sco rebord had gezet, kregen beide ploegen nog kansen. Gescoord werd er echter niet meer. Arendskerke-SDO'63 8-1 (4-1). Halverwege de tweede helft had de thuisploeg de klus al geklaard. Toen maakte Frank Davidse de 7-1. Daarvoor scoorden Justin le Conté, Kai van den Berg (2x), Frank Davidse (2x) en Michel Ha- rinck al. Ook de 8-1 was van Ha- rinck. Ruud van Driessche scoor de voor SDO de 1-1. GPC Vlissingen-Aardenburg 10-0 (2-0). Voor de pauze scoor den Sven Ronde en Robin de Pag- ter. Na rust had Aardenburg niets in te brengen en voerden Jesper de Vlieger (2x), Dylan Schallier, Robin de Pagter (2x), Matthijs Lugtenburg en Ricardo de Nooijer (2x) de score op. GPC plaatst zich met 9 uit 3 en een doelsaldo van 18-1 voor de volgen de ronde. SC Stavenisse-Schoondijke ging voor de tweede keer niet door. Schoondijke kon ook nu geen ploeg op de been brengen. FM Sranang klopt Brabantia De zaalvoetballers van FM Sra nang kenden een sterke start van de nieuwe competitie. In eigen huis werd Brabantia 1 op de eerste speeldag met 5-3 ver slagen. Halverwege de wed strijd was de stand nog in even wicht (2-2), maar daarna had FM Sranang voortdurend de overhand. Via 3-2 en 4-2 werd het 4-3 en tenslotte dus 5-3. Voor de Goese topklasser wa ren Yordi Matondo (3x), Ugur Kavecic (3X) en Ibi El-Uarichi de doelpuntenmakers. Goud en zilver voor Zeeuwse boksers De Zeeuwse boksers Gino de Klerk en Tom van Dijke heb ben goud en zilver gewonnen tijdens het toernooi om de Wetzlar Cup in Duitsland. Lichtgewicht Gino de Klerk, uitkomend voor de Aleco Boks Academie uit Roosendaal, ver sloeg in de finale de Duitser Sa- her. Middengewicht Tom van Dijke (boksvereniging DOS Vlissin gen) verloor in de eindstrijd nipt van de Kosovaar Labinot Povataj. De natoer van Morlincourt kon za terdagmiddag nog wel gelost wor den, maar Orleans voor jonge dui ven moest een dag worden uitge steld. Dus zagen de gebroeders van Beveren, Marcel en All, pas op zondag hun Miss Denise uit het luchtruim neerdalen. Het jonge duivinnetje, ingekorfd op een jonkie van zes dagen, bleef nog een half minuutje op het dak zitten alvorens zij langs de anten ne liep en geklokt werd. De vogel was ondanks het oponthoud de provinciale winnaar van deze der by Orleans voor jonge duiven. Het is een duifje met een verhaal. Marcel van Beveren: „we hebben hem van onze vriend Patrick Sturm gekregen, wiens moeder na het overlijden van Patrick's va der de duiven verzorgt. Haar voor naam is Denise, we hebben heel veel respect voor haar, vandaar dat we onze blauwe met hier en daar een wit vlekje, Miss Denise hebben genoemd. Ze komt uit een kweekkoppel dat louter kam- pioentjes op de wereld zet. Voor ons is het de opvolgster van Luc ky Lady, die ons in 2008 de pro vinciale winst en kippenvel van uit Orleans bezorgde," De gebroeders van Beveren draaien het seizoen onder de naam van 'Gebroeders van Beve ren en Kids', want ook het nage slacht Melody en Junior houden zich in Nieuw-Namen bezig met de duivensport. In Axel zagen Patrick Derycke en Adrie Schieman een jong blauw doffertje als een raket uit het luchtruim op de klep vallen. Het was één van de vijftig duiven, waarvan 43 jonge, die de combina tie in deze vorm al acht jaar in competitie uitbrengt. Ze waren in gekorfd voor de natoer vanuit Morlincourt, een concours voor oude en jonge duiven. Patrick Derycke: „onze jonge dui ven zitten pas sinds afgelopen week gescheiden. We hebben ze laat opgeleerd omdat er veel verlie zen bij de jonge duivenvluchten waren. We hadden ze zaterdag wel wat vroeger verwacht, maar achteraf bleek dat ze in de los singsplaats wat lang zijn blijven hangen. Ik heb het winnende dof fertje gelijk op de foto gezet en die doorgemaild naar een groep collega's in Breskens en Arnemui- den. Toen wisten Adrie en ik dat het een vroege was." De combinatie is tevreden over het seizoen. „Het is onze vierde rayonzege dus we zijn tevreden, zeker nu we ook nog een keer de snelste van Zeeland daar bij mo gen schrijven." Komend weekeinde staat naast de vijfde natoer uit Breuil le Vert ook de laatste overnacht vanuit Li moges op de kalender. Inkorven daarvoor alleen in de lokalen Goes, Terneuzen en Westkapelle. k0RT\NG 50°/< Vlissingen exit door Peter van Kouteren Kyle Doesburg VLISSINGEN - 's-Heer Arendskerke heeft zich geplaatst voor de twee de ronde van het bekertoernooi. De ploeg moest dinsdagavond met zes treffers verschil winnen van SDO'63 om Sluiskil in de poule van de eerste plaats te verdringen. Het werd 8-1. GPC Vlissingen liet wei nig heel van Aardenburg: 10-0. GOES MIDDELBURG door Fred Rabout OOSTBURG - De gebroeders van Be- veren uit Nieuw-Namen en de com binatie Derycke/Schieman uit Axel waren de winnaars van het dui vensportweekend dat te maken had met mindere weersomstandig heden. UITSLAGEN p BILJARTEN Driebanden groot Vierde divisie. Bevelandse. Tafelridders - Zandee Kloetinge 5-3: Jan West dorp - Daan Weststrate 30-12, 62; Alfred v.d. Dries - Ad v.d. Werf 21-25, 53; Patrick v.d. Bergh - Paul Bodbijl 25-20, 59; Tom Verbeek - Cees Roggeband 20-20, 59. p DUIVENSPORT Morlincourt met 6318 oude en jonge dui ven: Samenspel 1 (996 m/m): 1P. Gernaert en Zn, 2,3. H. Calon, 4,6. M. Buijsse, 5. Comb, de Wever, 7. B. Provoost, 8. J. Waebeke, 9. R. Zeegers, 10. H. de Poorter. Samenspel 2 (1082 m/m): 1. Comb. Derycke/Schieman, 2,3. Comb. Roegiest/de Visser, 4,9. P. de Bak ker, 5,6,7,8. Comb. Moes/van Alphen, 10. PP. De Poorter. Samenspel 3 (1062 m/m): 1. E. van Damme, 2. A. van Daalen en Zn, 3. P. Sturm, 4. J. Moorthamer, 5. J. Verheyden, 6. Th. Casteels, 7. W. Maes, 8. L. van Helsland, 9. M. Risseeuw, 10. Comb. E. en M. Kint. Samen spel 4 (1063 m/m): 1. L. Traas, 2. Comb, de Kooning, 3,4. Fam. v.d. Berge en Zn, 5. D. Wa genaar, 6 Sj. Traas, 7,8. W. Segboer, 9. J. Steen hard, 10. J. Hartman. Samenspel 5 (1066 m/m): 1,3. M. Boogert, 2,4,9. A. van Iwaarden en Dtr, 5. E. van Hijfte, 6,8,10. D. de Voogd, 7. L. Paauwe. Samenspel 6 (981 m/m): 1. W. Blom, 2. D. Noom, 3. C. Groenleer, 4. Ineke Quist, 5. M. Bolle, 6. JJ. Bolier, 7. J. Moerland, 8. J. de Graaf, 9,10. M. Matthijsse. Samenspel 7 (1002 m/m): 1. A. Stroo, 2,5. Comb. J. en K. van Belzen, 3,9. C. Schroevers, 4. M. de Rid der, 6,7. Comb. Houmes en Zn, 8. H. van Bel zen, 10. Comb Beekman en Zn. Orleans met 3240 jonge duiven: Samenspel 1 (1237 m/m): 1,6,10. M. Buijsse, 2,3. H. Mookhoek en Zn, 4,8. H. Calon, 5. T. de Jon ge, 7. W. Daansen, 9. M. de Poorter. Samen spel 2 (1215 m/m): 1,2,3,4,8,10. Gebr. Schee- Ie, 5,6. P,P. De Poorter, 7. M. Wallenburg, 9. J. Buijze Samenspel 3 (1249 m/m): 6. Gebr. Van Beveren, 2,7. Comb. E. en M. Kint, 3. Joh. van Spaandonck, 4,8. A. Thijs en Zn, 5. W. van Houte, 9. P. d'Hondt, 10. Th. Casteels. Samen spel 4 (1203 m/m): 1,2,4,5,6,8,9. L. Traas, 3. D. Wagenaar, 7. A. Bustraan, 10. H. de Vos. Sa menspel 5 (1222 m/m): 1,2,3,5,6. D. de Voogd, 4,10. Comb. Verrijzer/Vasseur, 7,8. Comb. v.d. Dries, 9. J. Neels. Samenspel 6 (1194 m/m): 1. M. Matthijsse, 2,10. W. Blom, 3,6, A. Scherpenisse, 4. J.J. Bolier, 5,8. Comb. F. en D. Bal, 7. J. Moerland, 9. J. Kristelijn. Sa menspel 7 (1228 m/m): 1,2,5. G. Baan, 3. J.P. Hengst, 4,10. Comb, de Ridder, 6. E. Melchior, 7. A. Stroo, 8. C. Schroevers, 9. P. Geijs. Provinciaal Orleans: 1,9. Gebr. Van Beveren, 2,10. Comb. E. en M. Kint, 3. M. Buijsse, 4. Joh. van Spaandonck, 5,12. A. Thijs en Zn, 6,15. G. Baan, 7. W. van Houte, 8. D. de Voogd, 11,13. Gebr. Scheele, 14. P. d'Hondt. r N/ervoeKkverlj! Toe aan een opkikker? Ga voor een uitgebreide gezichts behandeling van 90 minuten bij Bjoetie Salon in Terneuzen. i @sweetdealzeelnd a fb.com/sweetdeal.zeeland n Verkrijgbaar in de App Store

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 80