Raad vindt kosten voor handhaven permanente bewoning wel erg hoog Adviespunt kinderen met taalachterstand Proefrijden in uw eigen straat? molenaar BEVELANDEN en THOLEN 31 Slager in race voor titel Held van de Smaak Bon voor een gratis brochure! Bel gratis 0800 - 27 40 400 4 Momenteel worden in de gemeen te zeventig vakantiehuisjes perma nent bewoond. De gemeente wil tien gevallen per jaar aanpakken om zo - met een beetje uitloop - over negen jaar van het probleem af te zijn. Voor die klus wordt een extern bureau ingeschakeld. Dat kost 60.000 euro per jaar. Veel fracties wilden maandag tij dens de vergadering van de com missie ruimte weten waarom de gemeente het zo heeft laten ver sloffen. Volgens wethouder Hom mel zijn er keuzes gemaakt. „We hadden niet de capaciteit om alles te handhaven." De raad is volgens hem altijd van die keuzes op de hoogte gehouden. Dat de gemeente nu wel gaat op treden tegen de permanente be woning komt omdat er handha- vingsverzoeken zijn ingediend. „Als we niets doen en deze men sen stappen naar de rechter, dan worden we waarschijnlijk op de vingers getikt", aldus Hommel. Kees Slager (SP) wees erop dat de beheerders van de parken al die tijd oogluikend toestonden dat mensen er permanent gingen wo nen en vindt dat ze daarom mede verantwoordelijk zijn. Ze zouden mee moeten betalen, laap Hage (CU) stelde voor om de bewoners nog één keer aan te schrijven met daarbij de waar schuwing dat over een aantal jaar wordt opgetreden. Volgens Hom mel zal een rechter zo'n halfslach tige aanpak niet tolereren. De gemeenteraad neemt binnen kort een definitief besluit. Via het telefoonnummer 06-10006644 en het e-mailadres aduiespuntgoes@kentaIis.nl is infor matie en advies te verkrijgen. Het is niet het enige dat Kentalis aan de Schaepmanstraat 21 kan be tekenen voor kinderen met spraak-, taal- en communicatie problemen uit de hele provincie Zeeland. De locatie in Goes biedt diagnostiek en advies voor kinderen van o tot 18 jaar en be handeling op maat voor kinderen van 2 tot 6 jaar. Deze kinde ren hebben communicatiepro blemen door een ernstige ach terstand in de spraakontwikke- ling, een hoorstoornis of een ernstige spraak-/taalstoornis. Bij sommige kinderen is er sprake van autisme of een vermoeden daarvan. Naast de bestaande behandelgroe- pen is er sinds deze week een structuurgroep opgezet voor kin deren waarbij naast hun taal-/spraakproblemen ook een vermoeden van een ontwikke lingsachterstand is. Ook worden er in de Goese vesti ging voorbereidingen getroffen voor een zogeheten vroege in- terventiegroep. Wanneer ouders hun kind nog te jong vinden voor behandeling, kunnen zij met hun kind een dagdeel in de week naar deze groep om praktische voorbeelden en adviezen te krij gen om de spraak-/ taalontwikke ling van hun kind beter te kun nen stimuleren. De ouders oefe nen de vaardigheden in de prak tijk onder begeleiding van deskun digen. De stichting roept iedereen op om Van Velzen te stemmen in de ze landelijke verkiezing. De keurs lager kwam in juni als beste uit de bus bij de Zeeuwse verkiezing met zijn zeer innovatief concept van Mer8cTerre. Hij gebruikt in het productieproces Oosterschel- dewater waarbij een zoutreductie van veertig procent wordt be haald. Tevens worden geen fosfaten of E-nummers toegevoegd. Hiermee wordt volgens de stich ting de trend naar verantwoorde gezonde producten nu ook door gezet in regionale Zeeuwse vlees waren. Mer&Terre is de handelsnaam van de producten van Rob van Velzen waarbij de pekelbereiding wordt gedaan met gezuiverd Oos- terscheldewater. Rob van Velzen doet mee met de landelijke verkie zing Held van de Smaak tijdens de Week van de Smaak van 28 sep tember tot en met 6 oktober. Kies tot 4 modellen uit de gratis brochure Maak een afspraak op een tijdstip dat u het beste past O Mevr 0Dfir Naam Adres Postcode Plaats Telefoon Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet U wilt er graag zelfstandig op uit kunnen. Even naar het park of boodschappen doen zonder dat u daar iemand voor nodig heeft. Met een scootmobiel kunt u weer gaan en staan waar u zelf wilt. Maar u heeft misschien veel vragen. Is het moeilijk om er op te rijden? Hoever kan ik dan rijden? Past een scootmobiel wel in mijn huis? Welk model zou ik moeten hebben? Vragen waar we eens rustig over zouden moeten praten. Dat kan gewoon bij u thuis, op de bank of aan de keukentafel. Wilt u een gratis brochure of vrijblijvende thuisdemonstratie? Onze adviseur komt bij u langs voor de demonstratie Overtuigd? Uw favoriete scoot wordt snel geleverd U kunt ook proefrijden bij een winkel bij u in de buurt www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 infodjnnolenaar.nl WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 klaar door Rob Paardekam THOLEN - Veel fracties in de ge meenteraad van Tholen hikken aan tegen de enorme kosten die ge maakt moeten worden om een eind te maken aan de permanente bewoning van recreatiewoningen. door Luc Oggel GOES - Kentalis in Goes biedt ouders en professionals die zich zorgen maken over de spraak-, taal- en communicatieontwikke ling van een kind sinds kort de mo gelijkheid om aan te kloppen bij het Adviespunt Spraak en Taal in Goes. zie voor meer informatie www.kentalis.nl door Frank van Cooten KRABBENDIJKE - Keurslager Rob van Velzen uit Krabbendijke is door de Stichting Lekker Regionaal Product voorgedragen voor de titel 'Neder landse Held van de Smaak'. www.weekvandesmaak.nl. E - ma i I wkso_M3_p2! Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Njverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Best (Superstore) Lindhovenseweg 30 Beneden-Leeuwen (outlet) Meemstraweg 46 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk (Superstore) lageweg 35e ('t Heen) Nunspeet (Superstore) Laan 18 Roden westecesch 8 Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal Moeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen iiavenrandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion) Bel voor meer inlo, actuele collectie en openingstijden ol kijk op onze site. In onze superstore staat de gehele collectie. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel Maandag gesloten. WELZlfNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77