1 Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! Enquête CU: inwoners willen graag een Hema 50 30 BEVELANDEN en THOLEN BLAUWE STROOM Met geld van Rijk, provincie en gemeente wordt begonnen aan een proef met elektriciteit uit het getij Bestel nu op: hollandsnieuwe.nl/pzc hollands nieuwe. Ton provincie voor wozoco Groen licht Speelmansplaten ZIERIKZEE - „In 2020 opent de ko ning de getijdencentrale aan de Brouwersdam. In 2018 begint de bouw ervan. Een jaar eerder is de techniek van de centrale bewezen in het testcentrum aan de Greve- lingendam en in 2014 maken we de keuze voor het soort centrale." Het begint er aardig op te lijken dat dit door projectleider Wouter Groenen van de provincie Zuid-Holland geschetste scenario werkelijkheid wordt. Het Rijk doet namelijk een stevige duit in het zakje voor de bouw van een testcentrum aan de Grevelingen- dam. Als daar blijkt dat het op wekken van elektriciteit door het getijdenverschil exploitabel is, wordt begonnen aan de bouw van de echte getijdencentrale aan de Brouwersdam. De provincie Zee land is gevraagd twee ton op tafel te leggen voor dat testcentrum. Grote zus Zuid-Holland moet drie ton lappen en de gemeenten Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee ieder één ton. Dat maakt samen zeven. Minister Schultz van Haegen van Infra structuur en Milieu is bereid dat bedrag te verdubbelen tot 1,4 mil joen. De minister betaalt boven dien de vijf miljoen die het kost om met steenbestorting de bo dem te beschermen die gaat afkal ven zodra de proefopstelling in werking is gesteld. Voor de proef wordt de Flakkeese spuisluis tus sen Grevelingen en Oosterschelde gebruikt. Groenen was maandagavond naar Zierikzee gekomen om de ge meenteraden van Schouwen-Dui veland en Goeree-Overflakkee en thousiast te maken over de getij dencentrale. Het ding kost 400 miljoen euro en gaat alle huishou dens op Schouwen en Goeree van stroom voorzien. In het business model dat Groenen hanteert, moe ten overheden er 50 miljoen aan bijdragen. Alleen een waterdoor- laat levert geen euro's op en zou daarom 200 miljoen aan publiek geld vergen. Het leeuwendeel van de bouwkosten moeten bedrijven opbrengen. Energiemaatschappij Delta en bouwer Strukton zijn al geïnteresseerd. Verder is het de be doeling de formule van de centra le te exporteren. Vrijdag komt daarvoor een Chinese delegatie naar de Brouwersdam. Voordeel voor lezers van de PZC je betaalt slechts per maand! Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand Dat vinden veel inwoners van het stadje, zo blijkt uit een enquête die die de Christenunie hield in het kader van de bezuinigingen. Tachtig procent van de honderd ondervraagden geeft tevens aan het herstel van de vestingwallen niet nodig te vinden. De inwo ners pleiten verder voor behoud van bibliotheek en zwembad en de komst van een goede verbin ding tussen de binnenstad en de toekomstige winkels in Vestetuin. Ook in Sint-Maartensdijk onder- SCHERPENISSE - De provincie draagt een ton bij aan de totstand koming van het woonzorgcen trum in Scherpenisse. Dat heb ben Gedeputeerde Staten deze week besloten. Het wozoco - met daarin onder meer appartemen ten, een dorpshuis en een winkel - moet volgend jaar klaar zijn. vroeg de CU honderd inwoners. Daar blijken mensen grote zorgen te hebben over de verpaupering in de wijk West. Ze pleiten voor een snelle aanpak. Het behoud van een openluchtbad en de aan pak van overlast door honden poep wordt ook vaak genoemd. De partij heeft ook de eigen leden ondervraagd. 74 procent vindt dat de kleine kernen voorzieningen als sportveld en dorpshuis moe ten behouden. Bijna net zoveel le den zijn tegen bezuinigingen op minima en zorg. De leden zijn van mening dat de gemeente te veel grote projecten heeft en vin den ook dat het project vesting wallen in de prullenbak kan. THOLEN - De gemeenteraad van Tholen gaat akkoord met de verde re uitbreiding van vakantiepark Waterrijk Oesterdam op de Speel mansplaten. Dat bleek deze week tijdens de vergadering van de commissie ruimte. Alleen de SGP is tegen. Ze vreest aantasting van de zondagsrust en -heiliging. Getijdencentrale is over 7 jaar door Ton van den Nouweland I De spuisluis in de Grevelingendam wordt testobject voor de getijdencentrale. foto Dirk Jan Gjeltema €l 9: Eenmalige bijbetaling toestel €19.- Bezorgkosten €30.- - Compact en krachtig - 4-inch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera - 275 belminuten, sms'ies of MB - extra 500 MB - optioneel: 1000 sms voor €1,- p/m Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk THOLEN - De gemeente moet zijn best doen om de vestiging van win kels als Hema en Action in Tholen aantrekkelijk te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76