raken langzaam uitgeput SPORT 35 les had de meest succesvolle spe ler ooit een antwoord. Met zijn magische forehand raakte hij vrij wel uit elke netelige situatie. In het Louis Armstrong Stadium merkte Robredo wat veel andere tennissers al eerder deden. Fede- rer raakt met enige regelmaat zijn ongenaakbaarheid kwijt. Op een fantastische partij kan zo maar een aards optreden volgen. Dan mist hij op het oog eenvoudi ge ballen en voert zijn lichaam niet meer uit, wat zijn hoofd in een fractie van een seconde be denkt. Gisternacht in New York beleefde hij weer zo'n dag. „Ik deed niets anders" .vertelde Ro bredo. „Het verschil met de vori ge ontmoetingen lag in het benut ten van de breakpoints. Roger leek vertrouwen te missen." Deze analyse was niet alleen eer lijk, maar ook verblufFend scherp. Federer, normaliter dodelijk op beslissende momenten, kreeg liefst zestien breakkansen. Slechts tweemaal was hij succesvol. Het bood Robredo een handvat hem voor het eerst te verslaan. „Een geweldige ervaring", vatte hij zijn gevoel bondig samen, „je speelt tegen de beste speler aller tijden. En vrijwel het gehele pu bliek stond als één man achter hem. Toen ik de baan opkwam, maakten de mensen geluid, maar dat was nog geen twee procent van het lawaai dat losbarstte bij zijn entree. Daarbij maakten de onderlinge verhoudingen het spe ciaal. Roger is een veel betere spe ler dan ik." Met deze woorden prees Robredo, nummer 22 van de wereld, de eer biedwaardige kampioen onbe doeld het graf in. Zelf kostte het Roger Federer zeer veel moeite enigszins optimistisch over te ko men. „Ik verloor van mezelf', klonk het neerslachtig. „Wat moet ik ervan zeggen? Ik speel de laatste tijd minder constant dan vroeger. Er bestaat slechts één remedie voor: keihard aan de slag gaan om ster ker terug te komen." De laatste opmerking kwam met weinig overtuiging over zijn lip pen. Dit seizoen bezigde hij die al enkele malen, waarvan de laatste keer op Wimbledon. In Londen verloor hij in de tweede ronde kansloos van Sergiy Stakhovsky, een laagvlieger die op Centre Court een zeldzame opleving doormaakte. Toegegeven, de Oek raïner speelde ijzersterk maar Fe derer in zijn topperiode had hem geen set gegund. Dat hij op Flushing Meadows geen weerwoord had op het spel van een 31-jarige veteraan, maakte zijn zaak er niet sterker op. Fede rer beheerste tot en met 2009 het mondiale tennis. Daarna verloor hij zijn grip op toppers als Djoko- vic, Murray en Nadal. Inmiddels kunnen spelers van de tweede gar nituur hem in verlegenheid brengen. Al houdt hij stellig vol na een periode van rust zijn oude niveau weer op te kunnen pak ken. Deze editie van de US Open, die hij vijfmaal won, gaat in elk geval aan hem voorbij. Niet Federer maar Robredo ontmoet Nadal in de kwartfinale. En hij moet vre zen de ATP World Tour Finals te gaan missen, waaraan de beste acht spelers van de wereld mee doen. Federer staat momenteel ze vende. Aan een afscheid weigert hij vooralsnog te denken. Plezier in de sport, zo stelt hij, houdt hem op de been. Maar voor hoe lang nog? Zijn arsenaal aan excuses raakt langzaam uitgeput. ferzomer voorbij is wacht hem, waarschijnlijk, weer minimaal een halfjaar een anonieme rol. Het maakt zijn sollicitatiebrieven voor het WK er niet bepaald krach tiger op. Jeroen Zoet (22). Kan zo maar de 'de dark horse' in het keepersgevecht worden. Maakt een evenwichtige, ongecompliceerde indruk en kan meegroeien met het jonge, frisse en enthousiaste PSV nieuwe stijl. Moet wel nog flink wat vlieguren maken op internatio naal niveau. Dat hij dit seizoen er varing moet opdoen in de Europa League in plaats van de Cham pions League is daarom een kleine tegenvaller. Aan de andere kant: Zoet heeft met zijn 22 jaar nog vol op de tijd. Sijsling zegt af voor Davis Cup Robin Haase, Thiemo de Bakker, Jesse Huta Galung en Jean-Julien Rojer vormen het team dat over anderhal ve week in Groningen de strijd aan gaat in de Davis v Cup met de tennissers van Oostenrijk. Igor Sijsling meldde zich af voor het duel, waarin de inzet een plaats in de wereldgroep is. Sijsling voelt zich geen toe gevoegde waarde voor de Nederlandse equipe. Na drie jaar weer WK voor Wevers Sanne Wevers is geselec teerd voor de WK turnen in Antwerpen. Ze is samen met Wyomi Masela aange wezen als toestelspecialist voor het toernooi dat 30 sep tember begint. Noël van Kla veren en Chantysha Netteb komen uit op de meerkamp. Wevers kampte lang met blessures en turnde twee jaar lang geen internationale wedstrijden. Haar laatste WK-optreden was drie jaar geleden in Rotterdam. Vettel stemt in met komst Ricciardo Daniel Ricciardo rijdt min stens tot en met 2016 voor de formule i-renstal van Red Buil. De 24-jarige Au straliër is de opvolger van zijn 37-jarige landgenoot t Mark Webber, die na dit sei zoen afscheid neemt van de koningsklasse in de au tosport. Hij wordt teamge noot van drievoudig wereld kampioen Sebastian Vettel. Ricciardo had de eerste voor keur van Sebastian Vettel, de kopman van het team. Van der Meet uitgeschakeld Angelique van der Meet is in de eerste ronde van het ten nistoernooi in Alphen aan den Rijn uitgeschakeld. De inwoonster van 's-Heer Abtskerke verloor kansloos van de Zwitserse Conny Perrin: 0-6 3-6. Lesley Kerk- hove uit Zierikzee plaatste zich maandag al wel voor de tweede ronde. Ze speelt van- daag in de tweede ronde te gen de Chileense Daniëla Se quel. Azarenka laatste kwartfinaliste Victoria Azarenka heeft zich als achtste en laatste tennis ster geplaatst voor de kwart finales van de US Open. De Wit-Russin versloeg de Ser vische Ana Ivanovic met 6-4 3-6 4-6. De partij was een dag opgeschoven vanwege de regenval in New York. De Chinese Li Na plaatste zich vervolgens als eerste voor de halve finales. Ze was te sterk voor de Russin Jekata- rina Makarova: 6-4 6-7 6-2. WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 "rhasdtcaP De zes kandidaat-keepers. Vanaf linksboven met de klok mee: Maarten Stekelenburg, Kenneth Vermeer, Michel Vorm, Tim Krul, Jasper Cillissen en Jeroen Zoet. foto's ANP ALPHEN AAN DEN RIJN BEEKBERGEN MILTON KEYNES ALPHEN AAN DEN RIJN NEW YORK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71