IjOCSc ^CilarlCIG knapttuinopir Proefrijden in uw eigen straat? molenaar SCHOUWEN-DUIVELAND 31 IBrusehovenier tv-programma Slager in race voor titel Held van de Smaak Boete voor stelen tuinset Bon voor een gratis brochure! Bel gratis 0800 - 27 40 400 ANALYSE Het leek allemaal zo mooi: wonen aan het water waar vroeger werd gewerkt. Maar daar was plots de crisis! Een gunstig gesternte kan het niet geweest zijn, waaronder waterstad De Goese Schans werd gebo ren. Al een jaar nadat de plannen makers trots met een plan voor 2000 huizen naar de Goese bevol king waren getrokken, viel in Amerika de eerste bank om. De gemeente Goes bleek geld dat voor De Goese Schans geleend was, te hebben geparkeerd bij de IJslandse Landsbanki en in heel Nederland wierp de crisis zijn schaduw vooruit. Toch bleef de Grond Exploitatie Maatschappij (GEM), waarin De stichting roept iedereen op om Van Velzen te stemmen in de ze landelijke verkiezing. De keur slager kwam in juni als beste uit de bus bij de Zeeuwse verkiezing met zijn innovatief concept van Mer&Terre. Hij gebruikt in het productieproces Oosterscheldewa- ter waarbij een zoutreductie van veertig procent wordt behaald. Te vens worden geen fosfaten of E-nummers toegevoegd. Hiermee wordt volgens de stich ting de trend naar verantwoorde gezonde producten nu ook door gezet in regionale Zeeuwse "vlees waren. Mer&Terre is de handelsnaam van de producten van Rob van Velzen waarbij de pekelbereiding wordt gedaan met gezuiverd Oos- terscheldewater. Rob van Velzen doet mee met de landelijke verkie zing Held van de Smaak tijdens de Week van de Smaak van 28 sep tember tot en met 6 oktober. MIDDELBURC - Een Middelburger zag maandagochtend in het cen trum van de stad zijn gestolen tuinset staan in de tuin van een woning en waarschuwde de poli tie. De bewoner (23) van dat pand werd daarop aangehouden. Hij be kende de diefstal en kreeg een boete van 600 euro. De set werd teruggegeven aan de eigenaar, aldus de politie. Goes met twee projectontwikke laars en RWS verenigd was, opti mistisch doorgaan. Er kwam een website, een verkoopinformatie centrum en Goes bleef grond ko pen in het natte industriegebied, waar de gemeente immers het eer ste recht van koop had. De GEM trof de voorbereidingen voor de bouw van een kleine veer tig woningen. Intussen werkten bedrijven in het havengebied ge woon door. Betonfabrieken, han delaren in bouwstoffen, schilders, technische bedrijven en kleine werfjes, hadden de wil noch de middelen om het veld te ruimen voor woningbouw. Van Goes hoef den ze ook niet weg, want in de beginfase mocht een beetje ge luidsoverlast het plan de kop niet kosten. De Raad van State dacht daar anders over en het bestem mingsplan werd vernietigd. Het hele woningbouwplan moet nu opnieuw worden getekend in de nieuwe werkelijkheid van een stagnerende woningmarkt en te verwachten krimp. Daar moet ook nog eens een sluitende exploi tatieparagraaf onder liggen. Dat zal, zo geeft de Goese wethouder Jo-Annes de Bat toe, nog wel even duren. Dat het havengebied intussen een steeds grotere gribus wordt - on der Goesenaren heet het al 'De Goese Schande' - vind de Wethou der een overdreven vaststelling. „We hebben voortdurend contact met de bedrijven en we horen ei genlijk geen klachten." Toch zijn die er wel. In de openbare ruimte staat opvallend veel roest en rond loodsjes en bedrijfsgebouwen staat het onkruid een meter hoog tussen de bestrating. De Bat: „We willen het echt in orde houden, voor volgend jaar staat asfaltering op het programma." Wat betreft de gronden die zijn opgekocht, vindt De Bat dat de ge meente de verantwoordelijkheid ervoor deelt met de partners in de GEM, hoewel de grond bij het Kadaster op naam staat van de ge meente Goes. In het Goese Diep staan nu 39 hui zen. De juichende website van GEM De Goese Schans wordt niet meer bijgewerkt en het verkoopin formatiepunt is dicht. In het in dustriegebied houden de laatste bedrijven zich staande in een om geving die langzaam verkommert. BRUINISSE - Walter Zierden van het bedrijf deHovenier.nu uit Bruinisse werkt mee aan een tuin- metamorfose voor het RTL-pro- gramma Uitstel van Executie. Door een woning op te knappen van mensen die in de problemen zitten, wordt geprobeerd te voor komen dat het huis onder de ha mer gaat. Maandag heeft Zierden, met collega Mees Bouwman uit Oosterland, de tuin van de Zuid-Hollandse woning leegge haald. Tot en met vrijdag werkt het tweetal aan het opknappen en opnieuw inrichten van de tuin. Dat is even aanpoten, geeft Zier den aan. „Maar ik vind het natuur lijk prachtig om hier aan mee te doen. Als je het verhaal hoort dat hier achter zit, ben je blij dat je iets kunt doen." Wanneer het programma waar aan de Zeeuwse hovenier mee werkt, uitgezonden wordt, is nog niet bekend. Uitstel van Executie wordt gepre senteerd door Martij n Krabbé. Kies tot 4 modellen uit de gratis brochure Maak een afspraak op een tijdstip dat u het beste past Naam, -Q Mevr Q Dhr Adres Postcode Telefoon Plaats Email «vk36_M3_pzc Zonder postzegel naar.- Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet U wilt er graag zelfstandig op uit kunnen. Even naar het park of boodschappen doen-zonder.dat u daar iemand voor nodig heeft. Met een scootmobiel kunt u weer gaan en staan waar u zelf wilt. Maar u heeft misschien veel vragen. Is het moeilijk om er op te rijden? Hoever kan ik dan rijden? Past een scootmobiel wel in mijn huis? Welk model zou ik moeten hebben? Vragen waar we eens rustig over zouden moeten praten. Dat-kan gewoon bij u thuis, op de bank of aan de keukentafel. Wilt u een gratis brochure of vrijblijvende thuisdemonstratie? Onze adviseur komt bij u langs voor de demonstratie Overtuigd? Uw favoriete scoot wordt snel geleverd U kunt ook proefrijden bij een winkel bij u in de buurt www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 tnfo vmolenaar.nl WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 Bijnaam: door Mieke van der Jagt door Frank van Cooten KRABBENDIJKE - Keurslager Rob van Velzen uit Krabbendijke is door de Stichting Lekker Regionaal Product voorgedragen voor de titel 'Neder landse Held van de Smaak'. www.weekvandesmaak.nl huizen staan er in het Goese Diep. Het gaat nog even duren voor het industrieterrein een woonwijk wordt <2*-: Alkmaar kunstraat 117 Amersfoort \i|verheidsweg 53a Arnhem Ringoveri 16 Best (Superstore) Eindhovenseweg 30 Beneden-Leeuwen (outlet) Heemstraweg 46 Capelle a/d l|ssel Hoofdweg 4 Heerlen In de Qamer 21 Hengelo vosboeiweg 16 Katwijk (Superstore) lageweg 35e ('I Heen) Nunspeet (Superstore) Laan 18 Roden westeresch 8 Roosendaal üostplein 17a Veenendaal i roeneveldselaan 19 Waalwijk krol. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen aventandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion) Bel voor meer.lnlo, actuele collectie en openingstijden of kijk op onze site. In onze superstore staal de gehele collectie Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel Maandag gesloten. WELZIJNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69