Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! Aanpak bewoning recreatiewoning duur Bezwaren tegen plan Brouwersdam Voorproefje op wintermode 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Bestel nu op: hollandsnieuwe.nl/pzc hollands nieuwe. Het gaat om de ZMf, Natuur- en Milieufederatie Zuid Holland (NMZH), Natuurmonumenten, Stichting Duinbehoud, Vereni ging voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree Overflakkee (NLGO) en de Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiveland. De clubs zijn fel gekant tegen te gen het ontwerp. Zij vinden dat het 'sterk afbreuk doet aan de landschappelijke waarde van de Brouwersdam'. Daarnaast geven de bezwaarmakers aan het onac ceptabel te vinden dat er geen pas sende beoordeling wordt uitge voerd naar de mogelijke negatieve gevolgen van het plan op de na tuur. De voorziene bezoekersaan tallen hebben nadelige gevolgen voor de natuur, denken zij. Tot slot zetten de clubs hun vraagte kens bij de exploitatierisico's. Zij noemen het maatschappelijk on verantwoord om in deze tijd drie miljoen euro aan gemeenschaps geld te investeren in een plan met een onzekere financiële basis. De organisaties verwijten de ini tiatiefnemers solistisch optreden in het voortraject. Er is met geen enkele belanghebbende partij ge sproken, stellen zij. Waardoor na tuurorganisaties, omwonenden en ondernemers onverwachts ge confronteerd zijn met een ge bouw van grote hoogte. Voordeel voor lezers van de PZC je betaalt slechts per maand! Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand Momenteel worden in de gemeen te zeventig vakantiehuisjes perma nent bewoond. De gemeente wil tien gevallen per jaar aanpakken om zo - met een beetje uitloop - over negen jaar van het probleem af te zijn. Voor die klus wordt een extern bureau ingeschakeld. Dat kost 60.000 euro per jaar. Veel fracties wilden maandag tij dens de vergadering van de com missie ruimte weten waarom de gemeente het zo heeft laten ver sloffen. Volgens wethouder Hom-, mei zijn er keuzes gemaakt. „We hadden niet de capaciteit om alles te handhaven." De raad is volgens hem altijd van die keuzes op de hoogte gehouden. Dat de gemeente nu wel gaat op treden tegen de permanente be woning komt omdat er handha- vingsverzoeken zijn ingediend. „Als we niets doen en deze men sen stappen naar de rechter, dan worden we waarschijnlijk op de vingers getikt", aldus Hommel. Kees Slager (SP) wees erop dat de i beheerders van de parken al die tijd oogluikend toestonden dat mensen er permanent gingen wo nen en vindt dat ze daarom mede verantwoordelijk zijn. Ze zouden mee moeten betalen. Jaap Hage (CU) stelde voor om del bewoners nog één keer aan te schrijven met daarbij de waar schuwing dat over een aantal jaar wordt opgetreden. Volgens Hom mel zal een rechter zo'n halfslach tige aanpak niet tolereren. De gemeenteraad neemt binnen kort een definitief besluit. Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk tholen - De gemeenteraad van Tholen gaat akkoord met uitbrei ding van vakantiepark Waterrijk Oesterdam op de Speelmanspla ten. Dat bleek in de vergadering van de commissie ruimte. Alleen de SGP is tegen. Ze vreest aantas ting van de zondagsrust. BROUWERSDAM - Zes natuurorgani saties hebben een gezamenlijke zienswijze ingediend bij de ge meente Goeree-Overflakkee tegen de bouwplannen voor een nieuw bezoekerscentrum op de Brouwers- dam. ZIERIKZEE - Een van de twee modellen toont mode uit de wintercollectie, terwijl Gerard van modehuis Isabella uit Den Haag een toelichting geeft op de kleding „Ik had me voorgenomen om niets te kopen, maar nu heb ik toch een jasje weg laten hangen", reageert Joke Baauw van An- bo Zierikzee, die de show organiseerde. Gisteren werd in gebouw de Driehoek de wintercollectie voor senioren ge showd. De opkomst viel wat tegen, bij eenzelfde show in februari waren er minstens twee keer zoveel belangstel lenden. Maar het mocht de pret niet drukken. De dames knikten instemmend terwijl Gerard vertelde over de laat ste modetrends, foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam €19,! Eenmalige bijbetaling toestel «19.- Bezorgkosten «30.- - Compact en krachtig - 4-inch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera - 275 belminuten, sms'jes of MB - extra 500 MB - optioneel 1000 sms voor €1,- p/m THOLEN - Veel fracties in de ge meenteraad van Tholen hikken aan tegen de enorme kosten die ge maakt moeten worden om een eind te maken aan de permanente bewoning van recreatiewoningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68