ZONDAG VIERDE KLASSE B ZONDAG VIJFDE KLASSE A ci lï AMATEUR VOETBAL© RIAW. Sluiskil Schoondijke Steen Vogelwaarde Zeeland Sport Vosmeer V.V. Vosmeer J Corn Boys Hoofdplaat Hansweertse Boys Graauw w Arjo den Dekker koos met de flink gewijzigde j selectie van RIA W. bewust voor een oefenprogramma met ifïi zware tegenstanders. ''^A J „Dan moet je vooral tegenhouden en kom je zelf minder aan voetbal len toe, maar ik heb er geen slecht gevoel aan overgehouden", zegt hij. „We hebben in kwalitatief opzicht een injectie gehad. Er zijn aardig wat jongens bij gekomen, waardoor we beter zijn dan vorig seizoen. Toen waren we veel te wisselvallig, met veel pieken en dalen. Ik ben tevreden als we een heel seizoen lang een redelijk constant niveau halen. We hebben met Steen, Patrijzen en Oostburg een lastig programma om te beginnen, maar dan weten we na drie weken wel gelijk waar we staan. In het voetbal moet je voor het hoogste gaan. Ik ga ervan uit dat we in de top drie moeten kunnen eindigen." Aanvoerder Umut Yigit (rechts) krijgt met zijn team Sluiskil een zware competitiestart met Clinge en Steen als eerste tegenstanders, foto Mark Neelemans Met een sterk verjongd elftal begint Sluiskil aan een nieuwe competitie. Trainer Patrick Boute is ook al een nieuw gezicht voor de groep. De oefenmeester is erg te spreken over het niveau van zijn selectie. „We hebben een goede groep, maar wel heel jong", vertelt hij. „Dat kan ons in topwedstrijden opbreken, omdat we een gebrek aan ervaring hebben. Maar als Sluiskil deze ploeg bij elkaar kan houden, dan moet de club daar over een paar jaar veel plezier aan kunnen hebben." De trainer is blij dat Sluiskil op papier met wedstrijden tegen Clinge en Steen een pittige competitiestart wacht. „Aan het begin van het seizoen is iedereen gemotiveerd, dus ook de zogenaamd mindere ploegen. Dit is een compleet nieuwe groep. Er is nog werk aan de winkel. Als we rond de vijfde plek eindigen, dan ben ik tevreden." Topscorer Andrew Wesbeek is op zijn besluit om naar Aardenburg te gaan teruggekomen. Daarnaast is een aantal zaalvoetballers aan de selectie toegevoegd. „Maar veldvoetbal is wel even iets anders", weet de nieuwe trainer Guust van de Velde. „Het zal moeten blijken of ze zich kunnen aanpassen." Voor de debutant is lijfsbehoud de doelstel ling. „We hebben geluk dat er meerdere ploeg uit de vijfde klasse zijn overgegaan, want ploegen die zijn gepromoveerd hebben het dikwijls moeilijk." Schoondijke opent de competitie met een serie tegen Jong Ambon, Oostburg en Sluiskil. „Dat zijn niet de makkelijkste tegenstanders", beseft de trainer. „Als we ons in veiligheid spelen, ben ik tevreden." Met nog één wedstrijd te spelen leek promotie Steen vorig seizoen nauwelijks te kunnen ontgaan. Het liep echter anders. „Als je daar geen kater aan overhoudt, dan ben je geen sportman", zegt trainer Carlo van Grimberghe. Na de teleurstelling over de gemiste promotie nam Steen afscheid van een aantal vaste waarden. Met vijf A-junioren is de selectie flink verjongd. „De trainingsopkomst is goed, maar je merkt dat de jonge spelers vooral moeten wennen aan het hogere tempo. We hebben een wisselval lige voorbereiding gehad, met heel goede momenten afgewisseld met veel mindere." De oefenmeester wil graag afrekenen met dalen en mikt op een constante reeks qua prestaties. „Dat is met een jonge groep moeilijk", beseft hij. „Maar we streven toch zeker naar een plaats bij de eerste vijf." Ondanks het gemis van zeven <V V basisspelers tS&f schreef nieuwko- mer Vogelwaarde het Groot- - Hontenis- ^1945 'o J setoernooi op zijn naam. Vogelwaarde heeft volgens trainer Jean-Pierre Hubregsen na de promotie geen gekke dingen gedaan. „We gaan gewoon met ons eigen ploegje proberen om erin te blijven. Dan moeten we er twee onder ons houden. De vierde klasse is natuurlijk een ander niveau, maar met onze selectie moet dat kunnen. De start van de competitie zal belangrijk zijn. We krijgen Koewacht, Steen, Patrijzen en RIA Westdorpe achter elkaar. Ik verheug me op de wedstrijden met Biervliet", zegt de oefenmeester, wiens zoon Bas daar voetbalt. „Het wordt een heel leuke competitie, waarin we ons uiterste best zullen doen." Met een vrijwel ongewijzigde selectie begint Henk Willemse aan BL" êfQ zijn tweede seizoen bij Zeeland Sport. Na het Brabants avontuur wordt het een hernieuwde kennismaking met Zeeuwse opponenten. „Deze klasse is iets zwaarder", weet de coach. „Vooral fysiek." De Vlissingers speelden in de oefencampagne fris van de lever. „Wisselvallig soms, maar zeker niet onaardig." Zeeland Sport verzekerde zich in de Brabantse klasse van een periode. „Je moet het nooit minder doen dan het jaar ervoor", vindt Willemse. „We hopen dus hetzelfde te kunnen bereiken. Dan ben ik tevreden. We beginnen tegen Breskens en daarna tegen Clinge. Als je daar met nul punten uitkomt, kan het natuurlijk zomaar anders lopen." Na een tweestrijd met Vivoo promoveerde Vosmeer vorig seizoen via de nacompetitie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. Supporters van de Thoolse ploeg moeten echter geen grootse prestaties verwachten, denkt trainer Wim Westerhuis. „Nee, de verwachtingen zijn niet al te hoog. We gaan uiteraard voor handhaving, daar gaan we onze stinkende best voor doen." Dat wil niet zeggen dat Vosmeer er zomaar wat bij wil hangen. „Het vertrouwen is er wel binnen de ploeg. Er is maar één speler bijgekomen, dus er is weinig veranderd. We hopen erin te blijven en het liefst natuurlijk rechtstreeks." Daarvoor moet de ploeg Brabant in, aangezien Vosmeer de enige Zeeuwse club in de vierde klasse B is. Optimisme alom bij Corn Boys, dat vorig jaar met een jonge en talent volle ploeg als vijfde eindigde en in de nacompetitie strandde tegen Koewacht. Promotie is opnieuw de doelstel ling en zo vreemd is dat niet. De Sassenaren verwelkomden zeven nieuwe spelers en leverden bijna niets in. Met de komst van spelers als Jürgen Zohlandt (Schoondijke), Rick Klasen (Axel), Steve Kesteleijn (Breskens) en Randy Zandstra (Sluiskil) hoopt trainer Arno Verlinde over de ervaring en rust te beschikken waaraan het vorig jaar ontbrak. Bang dat Corn Boys als de te kloppen ploeg aan de competitie zal beginnen is hij niet. „IJzendijke en Hulsterloo zijn ook kampi oenskandidaat", zegt hij. „En wie weet hoe sterk Vivoo is en wat Graauw gaat doen." Na een tegenval lend seizoen hoopt Hoofdplaat dit jaar op een plaats bij de eerste zeven. „We hebben een selectie met meer kwaliteit dan vorig jaar", beweert Jos de Wilde, de opvolger van Patrick Sutin. De West-Zeeuws-Vlamingen kregen met de komst Mark Boeckhout (Breskens), Thomas van Merode, Jeffrey van Acker, Bram van Keeken (allen IJzendijke) en Ardan Tollenaar (RIA Westdorpe) een belangrijke impuls en bewezen in de oefenwedstrijden al het gelijk van de nieuwe trainer. „De nummers één tot en met vijftien van de selectie doen weinig voor elkaar onder", aldus De Wilde. „Dat geeft ons ook meer wisselmogelijkhe den." Eén 'maar' was er in de voorbereiding: de ploeg scoort nog altijd moeilijk, maar De Wilde is ervan overtuigd dat dat slechts een kwestie van tijd is. «PKC.kllI *1 (oh HM Het vertrek van Dominique de Burger (nr 10) naar Clinge betekent voor Graauw dat het zo'n vijftien goals per seizoen inlevert, foto Mark Neelemans Hansweertse Boys onderging de voorbije maanden een ware metamorfose. Marcel van Duijn volgde Richard van Baaien op als trainer en van de huidige selectie van negentien man zijn er acht nieuw. Het perspectief oogt daarmee veel beter dan vorig jaar, toen de Bevelandse ploeg moederziel alleen onderaan eindigde. „Het linkerrijtje is ons doel", zegt Van Duijn, die ook voor meer plezier en sfeer wil zorgen 'omdat het daar vorig jaar aan ontbrak'. Of de doelstelling niet al te ambitieus is, is voor de nieuwe trainer geen vraag. „Met de spelers die we nu hebben, doen we niet onder voor de meeste tegenstanders. IJzendijke en Corn Boys springen er misschien bovenuit, maar de rest ontloopt elkaar qua niveau niet veel." Bij Graauw wordt over een kampioenschap niet gesproken, maar stiekem is de blik op de vierde klasse gericht. „De club heeft de ambitie om ooit een stap vooruit te zetten", verwoordt trainer Ivo Wouters de doelstelling. „De eerste plaats is misschien te hoog gegrepen, maar een periodetitel moet mogelijk zijn." De selectie onderging in vergelijking met vorig jaar enige wijzigingen. Zo stapte Dominique de Burger („Altijd goed voor vijftien doelpunten", aldus Ivo Wouters) over naar Clinge en deed een aantal ouderen een stap terug. Hun plaatsen worden ingenomen door A-junioren, die nog moeten rijpen maar wel over talent beschikken, en nieuwkomers als Arne de Kindt (Hulsterloo) en Daniël Boeykens (HW'24). „Per saldo zijn we er niet op achteruit gegaan", veronderstelt Wouters, voor wie Corn Boys en IJzendijke de belangrijkste kampioenskandidaten zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62