ZONDAG VIERDE KLASSE A R.K.V.V& Koewacht Hontenisse HVV'24 Luctor '88 Philippine Biervliet Breskens Clinge Groede Jong Ambon Koewacht Oostburg Patrijzen nu WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 Een fraaie titel in de vierde klasse leverde Hontenisse promotie op. Ook nu loopt het aardig, stelt trainer Eric Vanhijfte. „De groep is intact gebleven. Met Davy de Bakker hebben we er een goede aanwinst bij", zegt de trainer. Hij kan putten uit een selectie die geheel uit eigen kweek bestaat. „Een compliment voor de vereni ging", vindt Vanhijfte. Handhaving is het motto bij de Oost- Zeeuws-Vlaamse club. De selectie is piepjong, dus er zit nog rek in. „De versterkte promotie vanuit de vierde klasse zou in ons voordeel kunnen zijn. Voetballend moeten we het aankunnen. Ook omdat beter voetballende teams ons beter liggen. Door de jeugdigheid van de groep is het nog wat wisselvallig. Op dat vlak moeten we nog wat stappen voorwaarts zetten." HW'24 ging vorig seizoen liefst acht keer met één doelpunt verschil onderuit. Mede daardoor maakte de Hulster ploeg een anoniem seizoen door. De selectie onderging acht mutaties: vier vertrekkers en vier nieuwkomers. Trainer Luc Audenaerdt vindt dat er nu meer balans in de ploeg zit. „Ook' op mentaal vlak zit de groep beter in elkaar dan vorig seizoen. De selectie heeft potentie. We zouden moeten meedoen om de bovenste plaatsen. Die ambitie hoort bij HW'24", verklaart Audenaerdt. Toch maakt de oefenmeester een klein voorbehoud. „Als we kunnen spelen met de ploeg die ik in m'n hoofd heb, hoeven we niemand te vrezen. Maar de selectie is smal. Blessures en schorsingen zijn dus allerminst welkom. Ook dat heeft ons vorig jaar opgebroken." Hontenisse bekroonde een sterk seizoen met het kampioenschap in de vierde klasse. Tien jaar geleden speelde de club voor het laatst op dat niveau. Na één jaar was het avontuur toen alweer j voorbij, foto Camile Schelstraete Luctor'88 promo veerde vorig jaar via de nacompetitie. „Daarin waren wij de terechte winnaar. Toch kwam de promotie onver wacht. Het zal een lastig seizoen worden", blikt aanvoerder Pieter van den Dries vooruit. De dorpsclub uit Heinkenszand zag Joren Krekelberg, Wesley de Jonge en Eric Stevense afhaken. Vier tot vijf A-junioren mogen nu proberen om zich in de ploeg te spelen. „We zijn er waarschijnlijk niet sterker op gewor den. Handhaving zou dan al een mooie prestatie zijn", zegt Van den Dries. Normali ter dient er in de derde klasse minder gebikkeld te worden dan een niveau lager. „Dat zou in ons voordeel moeten zijn. Tegelijkertijd wordt er op voetballend vlak veel meer van je gevraagd. Ook in dat opzicht wordt het lastig." 1 MAART 1955 In twee jaar tijd is Philippe tfV- Philippine opgestoomd van de vijfde naar de derde klasse. En ook op dit niveau ziet de nieuwe trainer Nico Knol mogelijkheden. „Het wordt lastig, maar ik denk dat we het aankunnen", toont hij zich optimis tisch. Met de komst van Gaffin de Meza, Stephan van de Boor (beiden Goes), Nick Claassen (Terneuzen), Ruben van der Meulen (Oostburg) en David de Haan zit Philippine wat ruimer in zijn mogelijkheden. „Het zal komend seizoen meer dan voorheen om de details gaan. We zijn een aanvallend ingesteld team dat makkelijk scoort, maar we zullen er verdedigd meer tegenover moeten stellen. En dat blijkt te kunnen. Tegen bijvoorbeeld Terneuzense Boys (1 -O-bekerwinst) konden we ons ook onder druk goed staande houden." Arno Zwegers is nieuw bij Biervliet en staat voor de opgave om er weer een hechte eenheid van te maken. Daar ontbrak het vorig seizoen aan. „We zijn er met een aantal nieuwe spelers erbij op vooruit gegaan. Maar je moet voor elkaar door het vuur willen gaan, voordat die extra kwaliteit tot uiting kan komen. In de vierde klasse komt werklust op de eerste plaats." De trainer zegt tevreden te zijn over het verloop van de voorbereiding. „Ze zijn allemaal fel. Ik heb het idee dat spelers zich willen bewijzen en dat ze niet zeker van hun plaats zijn. Er staat een mooie selectie, waarmee we graag in de top vijf willen eindigen en eventueel een periode willen pakken. Halverwege het seizoen moeten we zien of we die doelstelling naar boven of naar beneden moeten bijstellen." Met de komst van spelers die op een hoger niveau hebben gespeeld, lijkt Breskens zich als debutant te hebben versterkt. Trainer Cor van de Velde is echter niet te spreken over de trainingsopkomst. „Aan de ene kant begrijp ik het, omdat die jongens een cent bij willen verdienen. Maar we hebben zelfs een wedstrijd af moeten zeggen, omdat we geen elftal op de been kregen. Dat is caféniveau. We hebben in de eerste weken van de voorbereiding gewoon een slecht niveau gehaald. Het is mijn grootste zorg geweest om klaar te geraken voor de competitie. Je moet altijd starten om het hoogst haalbare te pakken. Dat is dus de titel. Als dan in het verloop van de competitie blijkt dat er vier of vijf beter zijn, dan moet je je daarbij neerleggen en dan kan ik daar vrede mee hebben. Thomas Leegwater keerde terug op het oude nest en scoorde in de voorbereiding weer als vanouds. Met winst in deCofely Cup gaf Clinge ruim voor het seizoen begint zijn visitekaartje af. „We hebben er een positief signaal afgege ven", beseft trainer Marco van Vlierberghe. „Dat toernooi staat toch redelijk hoog aangeschreven en FC Axel en Terneuzense Boys waren toch redelijk compleet aanwe zig-" De terugkeer van Thomas Leegwater is vooral mentaal belangrijk", vindt de trainer. „Vorig seizoen scoorden we moeilijk. Als je dan achterkomt, gaat het in het kopje zitten. We hebben een grote groep, die goed aan elkaar hangt. We mikken op een plek bij de eerste vijf en zouden graag een periodetitel willen pakken." Clinge zal dit seizoen voor zijn doelpunten vooral kijken naar Thomas Leegwater, foto Camile Schelstraete Groede promo veerde ten koste van IJzendijke en maakt zich op voor een moeilijk seizoen. „Qua ervaring en misschien ook wel talent zullen we wellicht tekortkomen, maar voor de vereniging Groede wordt het natuurlijk een schitterend jaar", verwacht trainer Wim Fenijn. „Het zal misschien moeilijk worden om aan punten te geraken, maar als ontvangende vereniging staat Groede heel goed bekend. Er zullen ploegen komen, die we hier jaren niet gezien hebben. We zullen onze huid zo duur mogelijk verkopen. Als wij erin blijven, dan hebben we het echt goed gedaan." Groede wil dat bewerkstelligen met een selectie die ten opzichte van vorig seizoen is aangevuld met spelers uit Oostburg, Breskens en jeugdspelers uit eigen rangen. - Na de suprematie in de vierde klasse rekende Jong Ambon vorig seizoen er een klasse hoger op goed mee te kunnen draaien. Het pakte anders uit. Na de degradatie volgde een leegloop. Trainer Michel Leonhart haakte daarna ook nog eens vóór de eerste training af. Marlon Mual moet de scherven bij elkaar rapen en proberen te lijmen wat er te lijmen valt. „We moeten eerst in rustiger vaarwater zien te komen", zegt de trainer. „Aan kwaliteit hebben we moeten inleveren, maar de jongens die uit de tweede selectie zijn overgekomen, vormen op papier voor de vierde klasse toch een redelijk goed elftal. We hebben absoluut niet de ambitie om direct naar de derde klasse terug te keren. Voorop staat dat het plezier weer terugkomt." Ralph Zegers staat bij Koewacht als trainer voor het eerst op eigen benen. „Dat is aan de ene kant prettig, maar aan de andere kant wil je ook wel eens lekker op iemand kunnen terugvallen. Als je bij een nieuwe club komt, is het in het begin altijd even wennen." Zegers heeft veel snelheid in zijn ploeg, hoopt op handhaving en stiekem op een plek in de stevige middenmoot. „Als het kan met goed voetbal", vertelt hij. „Ik wil door middel van goed positiespel met een verzorgde opbouw van achteruit voetballen." Robin Mariman is terug op het oude nest en krijgt een vrije rol. „Ik ga me niet vastpinnen op één speler", zegt de trainer. „We doen het met zijn allen. Dit is een jonge groep, met veel potentie." Net als veel andere ploegen uit vooral West-Zeeuws- Vlaanderen miste trainer Sylvan Dingemanse in de voorbereiding veel spelers in verband met werk in de horeca. Bovendien haakten diverse spelers met blessures af. „Ik wil graag een bepaald systeem spelen en dan is het moeilijk om dat in te slijpen. Maar het heeft ook voordelen", zegt de oefenmeester. „We hebben de jeugd kansen kunnen geven." Oostburg is vooral in aanvallend opzicht versterkt. Verder is routinier Mamadouba Gueye (ex-Hoek, ex-SSV'65, ex-Terneuzen) teruggekeerd op het oude nest. Onder leiding van Dingemanse haalde de club vorig seizoen de nacompetitie, waarin Luctor uiteindelijk te sterk bleek. „We willen dit jaar zeker weer bij de eerste vijf eindigen", zegt de trainer. Patrijzen kende vorig seizoen een lange lijst met gebles seerde spelers en verzekerde zich door een gelijkspel tegen Biervliet in de laatste wedstrijd van lijfsbe houd. „Het was dramatisch", zegt Hans de Nooijer. „Er stond een heel elftal geblesseerd aan de kant. Dan boet je natuurlijk aan kwaliteit in." De trainer stelt tevreden vast dat zijn selectie fitter aan de voorbereiding is begonnen. Patrijzen heeft een omslag gemaakt en wil met jongens uit eigen gelederen verder. We hebben voor de vierde klasse een aardig voetballende ploeg. Gebrek aan scorend vermogen was vorig seizoen het mankement. Je moet meerdere spelers hebben die een doelpunt kunnen maken. We willen in de subtop meedoen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61