amateurCZSSM ZATERDAG VIERDE KLASSE B SPS ZONDAG EERSTE KLASSE ZONDAG TWEEDE KLASSE J ZONDAG DERDE KLASSE 20 W- Rillandia SPS Stavenisse Smerdiek VC Vlissingen RCS Terneuzen Zeelandia Middelburg Aardenburg bevalt W- Had de keeper van Rimboe zich maar beter opgesteld. Dan was niet Kruiningen, maar Smerdiek dit seizoen derdeklasser. De Brabantse goalie blunderde echter, waardoor Kruiningen gelijkspeelde in de nacompetitie- wedstrijd en Smerdiek met lege handen bleef. Dat verhaal gaat de laatste seizoenen vaak op voor de Tholense club. „Al acht jaar hikken we tegen promotie aan, maar er lijkt een vloek op te rusten", verzucht trainer Peter van Poortvliet. Drie jaar geleden lukte het eindelijk, maar na één jaar was Smerdiek weer terug in de vierde klasse. Dit seizoen moet het gebeuren. „En het liefst via een kampioen schap. Gezien de tegenstand moeten we zo lang mogelijk meedoen. Dan moeten we wel constanter worden en niet alleen tegen de betere clubs goed spelen. Dat is helaas inherent aan een jonge groep. Dat gaat met pieken en dalen." Voor het roemruchte Rillandia staat het seizoen in het teken van eerherstel. Twee jaar geleden bleef degradatie naar het laagste niveau de blauw-witten ternauwernood bespaard, maar dat bleek uitstel van executie. Promotie moet dan ook zo snel mogelijk bewerkstelligd worden. Daarvoor gooit trainer Ruud Linders het over een andere boeg. „We hebben 34 spelers voor twee teams. Als je met het eerste mee wilt, moet je twee keer per week trainen", is hij duidelijk. „We hebben veel jongens van vijftien, zestien jaar. Die zijn zo fanatiek als de neten." De oude garde is veelal afgeroomd naar de lagere elftallen. Routinier Arjan Koopmans is wel gebleven. Linders: „Met die jonge jongens is dat een mooie combinatie. Een plaats bij de eerste vier moet mogelijk zijn. En wie weet pakken we nog een periodetitel." De club uit Poortvliet beleefde een seizoen in de marge van de vierde klasse. De ploeg van trainer Cees Stoutjesdijk eindigde op de zesde plaats. De overwinning op SKNWK, de eerste sinds twintig jaar, sprak wel boekdelen. Stoutjesdijk gaat met zijn ploeg, die vijftig jaar bestaat, ook dit jaar weer voor een plaats in het linkerrijtje. En het liefst draait hij met de bovenste vier mee. „Dan maken we namelijk nog kans op een periodetitel. Ik heb niet de illusie dat we met SPS kampioen worden." De favorietenpositie schuift hij door naar het onbekende DIA. „Ik heb verhalen gehoord en als die kloppen worden zij makkelijk kampi oen. Maar ook van Smerdiek, DVO'60 en Rillandia verwacht ik veel." Bij de club uit Poortvliet is in het spelersmateriaal niets veranderd. Stoutjesdijk: „Aan het team hoef ik dus niet te sleutelen. We hebben een voetballende ploeg en van daaruit willen we punten pakken." Smerdiek steekt de ambities niet onder stoelen m of banken. De club wil kampioen worden, foto Dirk-jan Gjeltema De laatste wedstrijd van vorig seizoen zal nog steeds pijn doen aan de ogen van de Stavenisse-supporter. Kampioen Halsteren was met liefst 9-1 te sterk. Het aantal tegendoelpunten kwam daarmee op 74. Dat moet dit jaar anders. „Toen ik hier kwam, hadden we 110 doelpun ten tegen, dus het gaat al beter", zegt trainer Jaap Knop. „Omdat we zo'n jonge groep hebben, zijn we nogal wisselvallig." Met enkele nieuwe ervaren krachten hoopt Knop dat dat euvel verholpen is. „In de breedte zijn we sowieso sterker. Dit seizoen hopen we dichter naar de subtop te groeien." Dat zal ook afhangen van de sterkte van de competitie. Die is voor de trainer nog niet duidelijk. „DIA won in de voorbereiding met 9-0 van Halsteren, dat vorig jaar kampioen werd. Hopelijk zegt dat niet alles over onze tegenstand..." Een echte doelstelling heeft Ruud Pennings nog niet neergelegd. De op het oude nest teruggekeerde trainer hoopt vooral iedere week groei te zien. „Je weet voor de start van een seizoen nooit hoe het gaat lopen", zegt Pennings. „Dit is een mooie groep, met een mix van ervaring en jong enthousiasme. In de voorbereiding hebben we steeds het spel moeten maken, op de wedstrijd tegen topklasser Chabab na. Het kreeg steeds meer vorm en we speelden in een aantal wedstrijden heel dominant." Pennings heeft het gevoel dat VC Vlissingen de afgelopen jaren een beetje heeft stilgestaan. „Dat is jammer, maar de club vaart nu een nieuwe koers. We hopen de komende jaren naar de hoofdklasse toe te kunnen groeien. Alleen moet dan wel alles kloppen." Met vier nieuwe gezichten in de selectie begint RCS aan een nieuw seizoen in de tweede klasse van het zondagvoetbal. „We hebben geen sterke voorbereiding gehad", zegt middenvelder Len Eversdijk. „De trainer heeft de afgelopen weken veel jongens een kans gegeven en dus veel uitgeprobeerd. Dat is zijn goed recht. Zondag zien we pas met welke ploeg we spelen. Dat is ook voor ons op dit moment nog onduidelijk." RCS opent zondag thuis tegen Jeka. Waar mikken de Souburgers dit seizoen op? Len Eversdijk: „We moeten voor een periodetitel gaan en proberen bovenin mee te draaien. Dat moet altijd het streven zijn, vind ik. Anders kun je net zo goed niet aan het seizoen beginnen. We hebben weer een aardige selectie staan, waarmee we een goed jaar moeten kunnen draaien." Henk Ottens begint bij Terneuzen aan zijn derde periode als hoofdtrainer. Hij heeft met zijn ploeg een wisselvallige voorberei ding achter de rug. „Ook doordat ik spelers op verschillende posities heb uitgepro beerd", zegt Ottens, die met Terneuzen graag in het linkerrijtje wil eindigen. „Met een plek in de subtop moeten wij tevreden zijn. We moeten het beter doen dan afgelopen seizoen." Ottens hecht veel waarde aan het inpassen van spelers die uit de eigen jeugd van de zondag-tweedeklasser afkomstig zijn. „We hebben met Mare Verweij en Railyson Cristina nu weer twee A's doorgeschoven. Met een beetje geduld kunnen zij een heel eind komen. Als de oudere, ervaren spelers de rest een beetje bij de hand nemen, komt het wel goed." ZEELANDIA MIDDELBURG Paul Telussa denkt met Zeelandia Middelburg af en toe voor een verrassing te zorgen foto Ruben Oreel Paul Telussa is V ere terug als J? -qjjL trainer. „Het o- èjé uitstekend", zegt de oefenmeester. „Het enthousiasme en de wil zijn nog steeds aanwezig. Wat dat betreft ben ik niet veranderd." Bij het naar de tweede klasse gepromo veerde Zeelandia Middelburg heeft hij de beschikking over een overwegend jonge groep. Telussa: „Die ook nog eens heel gedisciplineerd is. Het zijn jongens die allemaal graag willen." Waar mikt Telussa dit seizoen op met Zeelandia Middelburg? „We gaan eerst eens kijken hoe deze groep zich een klasje hoger houdt. Ik ken de kracht van veel Brabantse teams nog niet, maar wij kunnen zeker af en toe voor een verrassing zorgen. En met de twee Zeeuwse tegenstanders, Terneuzen en RCS, moeten wij ons kunnen meten." De stemming bij Aardenburg was na de degradatie uit de tweede klasse tot het nulpunt gedaald. Vijf dragende spelers vertrokken, waardoor de vooruitzichten niet al te rooskleurig zijn. „Maar ik heb iedereen erop gewezen dat klagen ons niet verder helpt en we de schouders eronder moeten zetten. Daar is iedereen nu wel van doordrongen. De lucht lijkt opgeklaard", zegt de nieuwe trainer Marty Bekooy. Enkele routiniers zijn teruggehaald uit het tweede elftal. Daarnaast heeft de ploeg enkele aanwinsten. „Het wordt overleven. We willen ons zo snel mogelijk veilig spelen. En dat wordt een grote klus. Anderzijds is het ook weer een uitdaging. De groep is gretig en wil hard werken. Daar zullen we het in belangrijke mate van moeten hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60