19 Lewedorpse Boys Lewedorpse SVD Driewegen VC Vlissingen Waarde ZSC62 WIK'57 Wolfaartsdijk Bevelanders Borssele Hoedekenskerke SKNWK Colijnsplaatse Boys I Kees Westerweele WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 „Wij gaan K y J. seizoen door 13O VS te trekken. Toen haalden we na de winterstop 21 punten en eindigden we als zevende", geeft trainer Rohan de Geus aan. „Daar gaan we proberen boven te komen. Een plek bij de eerste vijf moet mogelijk zijn. Vorig seizoen liepen we helaas net de nacompetitie mis, maar ik schat in dat onze competitie zwakker is geworden nu Walche ren, Veere, Kruiningen en Wemeldinge er uit zijn." De Geus' selectie is met vijf nieuwelingen breder geworden. „Vier jongens uit de eigen jeugd en één speler van Patrijzen 2 die op zaterdag wilde gaan voetballen." De Geus noemt ZSC'62, Hoedekenskerke, Colijns- plaatse Boys, SKNWK en Vlissingen als verwachte toppers. „En het zou mooi zijn als wij daar tussen komen te staan." In zijn derde jaar als trainer van SVD heeft Martin de Nooijer vooral veel vragen. Zijn voorbereiding startte laat. „We hebben wat jongens erbij uit de eigen jeugd en ook van omliggende dorpen. Ik had gehoopt om conditioneel al wat verder te zijn, maar ik ben al blij dat ik er wat spelers heb bijgekregen." SVD sloot vorig seizoen af met de twaalfde plek en een echte doelstelling heeft De Nooijer niet. „Hoe dit gaat eindigen? Dat is koffiedik kijken. We gaan van week tot week leven en in elk geval proberen om alles op een voetballende manier op te lossen." Afgaand op de resultaten in de voorberei ding ziet De Nooijer Lewedorpse Boys als grote titelfavoriet. „En ik denk ook aan Arendskerke en de Schouwse clubs SKNWK en ZSC'62." Trainer Johan Schouten is ervan overtuigd dat de Vlissingse zaterdag- tak beter moet presteren dan het afgelopen seizoen, waarin de ploeg als tiende eindigde in 4A. Tien nieuwe spelers en twee spelers die de overstap maakten van de zondagtak zorgen voor nieuw bloed in de selectie. Schouten: „Zoals het er nu naar uitziet krijgen we ook een tweede elftal. Dat is eigenlijk een voorwaarde om echt iets te betekenen in de vierde klasse. Het moet stukken beter dan vorig seizoen. We gaan er alles aan doen om in aanmerking te komen voor promotie." Schouten ziet titelkansen voor Waarde en Lewedorpse Boys. „Maar SKNWK, ZSC'62, Apollo'69 en Arendskerke zullen ook de intentie hebben om zo snel mogelijk te promoveren." Bram Kot miste vorig seizoen in de nacompetitie promotie naar de derde klasse en in zijn tweede jaar als trainer van de Scharendijkse club wenst hij opnieuw hoge ogen te gooien. „4A is wat zwaarder dan 4B, maar we gaan alles op alles zetten om er uit te komen. Promotie is voor ZSC'62 belangrijk." Kot maakte met ZSC'62 een gedegen voorbereiding door. „Goede trainingsopkomst, prima inzet en vorig jaar was een goede leerschool. De resultaten zijn bemoedigend. We zitteh op koers." Kot zit, door drie aanwinsten, wat ruimer in zijn selectie. „Dat komt de competitie binnen de selectie alleen maar ten goede." De trainer uit 's-Gravenpolder noemt LeBo, Vlissingen, Waarde, SKNWK Colijnsplaatse Boys en Arendskerke als ZSC's grootste concurrenten. De ploeg uit Kerkwerve is na een jaar reserveklasse weer terug bij de standaardteams. Trainer Toine Tiggelman gaat met een jonge selectie aan de slag. „Het is dezelfde groep die ik vorig jaar in de A-junioren had, aangevuld met een paar ouderen (Bart Boot en Arjen Berrevoets) en vijf nieuwe spelers." Alles is bij WIK'57 op de jeugd gegooid. „Het is allemaal erg jong, maar we hebben besloten om uit de reserveklasse te stappen. Anders waren we een hoop spelers kwijtgeraakt." Tiggelman ziet dit seizoen als een leerjaar. „Want seniorenvoetbal is toch heel anders dan juniorenvoetbal. Als we twee of drie ploegen onder ons kunnen houden, dan doen we het goed." De geroutineerde trainer ziet Lewedorpse Boys en ZSC'62 als hoogvliegers. In het seizoen De voorberei ding is goed verlopen en het bevalt Dennis Neels wel in zijn eerste weken als trainer van Waarde. „Het is een heel gemoedelijke en warme club. Het zijn allemaal jonge jongens die voor elke meter willen gaan." Neels kreeg er vier spelers bij en ziet Waarde, dat vorig seizoen als vijfde eindigde, wel in aanmerking komen voor een prijs. Toch is zijn doelstelling, met het feit dat de top vier van vorig seizoen is gepromoveerd, nog redelijk bescheiden. „Ik wil in het linkerrijtje eindigen en als outsider een periode pakken." Neels weet wie daarin zijn concurrenten zijn. „De degradanten uit de derde klas, Apollo'69 en Arendskerke, en Vlissingen. En ZSC'62 schat ik ook hoog in. Maar dat zijn ze wel." 2007-2008 leidde Marcel de Nijs W Wolfaartsdijk via de nacompetitie naar de J» derde klasse en in zijn tweede ambtsperiode streeft hij hetzelfde doel na. Vorig seizoen sloot Wolfaartsdijk af met de elfde plaats in deze klasse. „Maar we gaan proberen een periode te halen. Dat is wel haalbaar als ik zie welke ploegen er allemaal in onze klasse spelen." De Nijs werkte in de voorbereiding vooral aan de omschakeling en de handelingssnel heid. „Het moet allemaal nog wat sneller gaan, maar er zit zeker potentie in de groep." Volgens de trainer is Waarde een goed team. „Die heb ik een paar keer gezien en zij zitten in de stijgende lijn. Ook SKNWK is een kandidaat en misschien ook Apollo nog. En Arendskerke is een gevaarlijke outsider." „Wij kunnen een e1a"<y verrassing zijn", geeft Bevelanders-trainer éM k* Paulus Poortvliet aan. «BS „Het is weer lastig in te schatten, maar we gaan proberen mee te doen. In deze klasse zijn alle ploegen vrij aan elkaar gewaagd. Volgens mij zijn er tien ploegen die een periode kunnen pakken." Bij Bevelanders haakten na vorig seizoen wat spelers af, maar Poortvliet vult dat op met spelers uit de eigen jeugd. De voorbereiding verliep volgens schema en Poortvliet is benieuwd hoe ver zijn ploeg, die vorig seizoen als achtste eindigde, kan reiken. „We hebben wel wat doorgroeimogelijkheden. We willen in elk geval zo lang mogelijk meedoen om de prijzen." Voor Poortvliet is het een grote vraag welke teams er bovenin verwacht worden: „Misschien SKNWK?" Lionel Lord maakte deze zomer de overstap van de zondagtak van Vlissingen naar de zaterdagtak. 1 foto Ruben Oreel MM Ron Amperse kijkt tevreden terug op de voorbereiding, waarin zijn ploeg onder meer een aantal derdeklas sers trof. „We hebben ons mannetje gestaan NT en dat biedt perspec- N. tief voor de competi- tie." Amperse experimenteerde met een ander spelsysteem. „Tegen de wat betere ploegen wil ik misschien wel 4-4-2 gaan spelen." Evenals vorig seizoen is Amperses doelstel ling om bij de eerste vijf te eindigen. „Vorig jaar heb ik dat moeten bijstellen, maar nu is een plek bij de eerste vijf wel reëel." Hij vindt het lastig om precies te bepalen welke ploegen er om de hoofdprijs gaan strijden. „ZSC en Vlissingen schat ik hoog in, Arendskerke is teruggevallen uit de derde klasse en ook SKNWK heeft nacompetitie gespeeld. En Waarde is er ook nog." André de Graaf was niet helemaal tevreden over het verloop van de oefencampagne bij Borssele. „Maar dat is inherent werken bij een kleine club. We moeten gaan bouwen aan een nieuw elftal. Ik moet jeugd in gaan passen. Er zijn drie talentvolle spelers doorgeschoven en ook vanuit het tweede elftal zijn er weer spelers die terugkomen." Vorig seizoen sloot Borssele af met drie schamele punten en geen enkele zege. „Als iedereen er is, kunnen we hoger eindigen. Mijn doelstelling is in elk geval om meer punten te halen en van de onderste plaats af te komen." Borssele start de competitie met duels tegen Wolfaartsdijk (thuis) en WIK'57 (uit). „Daarin moeten we maar proberen om direct wat punten te pakken." rekent zich nog niet rijk met zijn 'Colijn', maar beseft wel dat er ten opzichte van vorig seizoen het een en ander veranderd is in de vierde klasse A. „We zijn als zesde geëindigd en dat was prima. Nu is de top vier gepromoveerd. Er zijn drie Schouwse ploegen bijgekomen en er zijn twee degradanten. Een plaats in de top vier zou mooi zijn." Westerweele moet het dit jaar, na het vertrek van twee ervaren krachten, vooral met jeugd doen. „Maar alle jonge spelers zijn weer een jaartje ouder geworden. De voorbereiding is altijd een lastige periode, maar we zijn wel op tijd klaar voor de competitie hoor." Westerweele ziet in Arendskerke, Waarde en Vlissingen voorname kanshebbers. 'rtjmhWrt-j-ii - de Na een jaar afwezigheid staat de derby tussen SKNWK en WIK'57 weer op de kalender. WIK'57 keert terug uit reserveklasse, foto Dirk-Jan Gjeltema JackWijnands is blij met zijn aanstelling als trainer van SKNWK. „Op Schouwen- Duiveland werken bevalt me wel. Ik heb er altijd prettig gewerkt." Met de Nieuwerkerkse club heeft Wijnands een goede voorbereiding doorlo pen. „Ik heb goed kunnen kijken wat voor vlees ik in de kuip heb en we hopen de lijn van vorig seizoen door te trekken. Mijn doelstelling is steeds: een stapje hoger dan het vorige jaar. Toen waren we vijfde, dus wil ik in de top vier eindigen en de nacompetitie halen." De trainer uit 's-Gravenpolder kijkt reikhal zend uit naar alle Zeeuwse duels. „Voor mij is 'uit' dichterbij dan 'thuis'. Wijnands tipt zijn dorpsgenoten van Apollo'69 als kanshebber voor de titel. „En voor de rest vind ik het echt moeilijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59