ZATERDAG VIERDE KLASSE A ZATERDAG DERDE KLASSE B AMATEUR SEHEfl® =n Apollo '69 li Krabbendijke Kruiningen Noad '67 V.V.N<AD'67 WHS Wemeldinge 's-Heer Arendskerke Yerseke Veere Walcheren Kapelle 17 Houden fcwcHO' VERENIGING Bij de degradant uit 's-Gravenpolder staat Jos Wesdorp voor het tweede jaar aan het roer. De oefencampagne verliep rommelig. „Dit seizoen moeten we gewoon lekker meedraaien in de vierde klasse. Als je degradeert, krijg je het vaak een klasse lager ook moeilijk. Wij moeten gewoon zorgen dat we in het linkerrijtje eindigen en binnen twee jaar weer terugkeren naar de derde klasse." De Zierikzeese trainer verheugt zich op de confrontaties met de drie Schouwen- Duivelandse clubs. Bij ZSC'62 speelt zijn zoon Lennart en zowel bij SKNWK als ZSC'62 was hij hoofdtrainer. „Dat is heel apart. Heel spannend. Maar zeker naar ZSC kijk ik nu al uit." Wesdorp noemt zijn twee voornaamste titelkandidaten in één adem op: „ZSC en Vlissingen." n SV. Apollo'69 Leo van der Weijden begint met bijna dezelfde selectie aan het seizoen als vorig jaar. Er zijn alleen enkele jonge spelers aan toegevoegd. Diep in zijn hart zou hij met zijn ploeg graag naar de tweede klasse promo veren, maar hij vraagt zich af of dat wel realistisch is. „Dat hangt onder meer af van de beschikbaarheid van spelers. Ik heb spelers die varen en die studeren. Als ze steeds mee kunnen doen, zijn we een gevaarlijke ploeg. Vooral thuis zijn we dan moeilijk te verslaan. Ik heb alleen het idee dat nog niet iedereen dat beseft." Volgens Van der Weijden zijn er geen echte favorieten in deze klasse. „En dat maakt de competitie heel interessant." In het bekertoernooi kon Krabbendijke de ambities niet waarmaken. De club leed drie verrassend grote nederlagen, waarbij de 10-1 -nederlaag tegen Alliance de kroon spande. f'»DS W KRUININGEN IM Veel veranderd is er niet in de selectie van Kruinin- vvkruiningen gen. Dat betekent dat trainer Cerrit Petersen niet over al te veel spelers kan beschikken. Vorig seizoen was dat geen al te groot probleem. Toen promoveerde de ploeg immers. In de nacompetitie schudde de ploeg Smerdiek en Rimboe van zich af. Op een hoger niveau is heel blijven veel belangrijker. „Handhaven is onze doelstelling. Als we fit blijven, gaat dat lukken, maar als er veel blessures komen, gaat het lastig worden", schat Petersen in. Hij begint aan z'n vierde seizoen bij Kruinin gen. Van de tegenstanders die hij kent - en dat zijn er niet veel - verwacht Petersen het meest van Yerseke en Kapelle. In het bekertoernooi incasseerde Kruiningen louter nederlagen, tegen Cluzona, Dinteloord en MZC'11. Noad'67 heeft een slecht seizoen achter de rug. De ploeg uit Sint Philipsland kon zich pas kort voor het eind van de competitie veilig spelen. Een zwakke start en veel blessures waren de oorzaken. Zonder de verzwakte degradatieregeling was de club zelfs in de nacompetitie terechtgekomen om lijfsbehoud zeker pogen te stellen. Het kan veel beter, weet trainer Johan Sulkers. Hij begint aan z'n vierde seizoen bij Noad'67. De twee seizoenen ervoor deed zijn ploeg mee om de prijzen. Deze jaargang denkt de Brabantse trainer dat het weer beter gaat. „Als we niet te veel blessures krijgen, verwacht ik dat we gaan meedoen voor een prijsje", stelt hij. Sulkers kent veel tegenstanders niet goed, maar verwacht met name veel concurrentie van enkele Brabantse ploegen. Erwin de Nijs begint aan z'n tweede seizoen bij WHS en hoopt op net zo'n succesvolle competitie als de eerste. Toen pakte WHS een periodetitel en dat terwijl de ploeg net was overgeschakeld van 4-4-2 naar 4-3-3. „Een plaats bij de eerste vier zou fantastisch zijn. Maar dan moet wel alles kloppen. Veel clubs in deze klasse ontlopen elkaar namelijk niet veel", aldus de inwoner van Tholen-Stad. De Nijs acht The Gunners favoriet, een ploeg die degradeerde naar de derde klasse. „Die ploeg is te sterk voor de derde klasse, maar net niet sterk genoeg voor de tweede klasse. En als ik naar de uitslagen van de oefenduels kijk, verwacht ik ook veel van Kapelle." WHS behaalde in de beker een riante 7-1 -zege op een andere derdeklasser, Veere. Van Rood Wit en Duiveland werd echter verloren. Serge Beulens degradeerde vorig -vtf seizoen met A B P J Arendskerke. „De B lÉtÉB B derde klasse bleek V B^^B voor een aantal \B fl 8,/ jongens net te hoog gegrepen, maar we rolden er maar op één puntje uit. Dat was wel zuur. We moeten gewoon opnieuw beginnen." Een aantal oude getrouwen nam afscheid en de selectie wordt aangevuld met jonge voetballers. Beulens: „We gaan van een gemiddelde leeftijd tussen de 27 en 28 naar een gemiddelde van tussen de 21 en 22." Justin Ie Conté kwam over van Kloetinge. „Wij willen zo hoog mogelijk eindigen. Ik wil me niet vastpinnen, maar hoop dat we in de buurt kunnen komen van een periode. We gaan opnieuw opbouwen en zorgen dat we over twee of drie jaar een team hebben dat echt kan meedoen om de prijzen." John Tahapary begint aan z'n tweede seizoen bij Wemeldinge en een van zijn doelstellingen blijft het langzaam inpassen van jongere spelers. De trainer hoopt dat zijn gepromoveerde ploeg lekker mee kan draaien in deze klasse, maar weet niet zeker hoe sterk de meeste tegen standers zijn. Vorig jaar speelde de ploeg nog in de vierde klasse, op welk niveau de club al sinds 1999 speelde. Tahapary: „Eerlijk gezegd verwacht ik dat de derde klasse B minder sterk is dan de derde klasse A. Daar is het niveau behoorlijk hoog." Een voorwaarde voor succes is dat de spelers heel blijven. „Als dat lukt, ben ik gematigd optimistisch. Aanvallend loopt het goed, verdedigend moet het nog beter." De afgelopen vier seizoenen scoorde Wemel dinge minimaal 67 keer. Dat zal een niveau hoger lastig worden. Met zeventien doelpunten leverde Pieter Bolle vorig seizoen een substantiële bijdrage aan de promotie van Wemeldinge. foto Izaak Verkeste Yerseke-trainer A Ronald Zuijdwegt A hoopt dat zijn ploeg jAQr bovenin de midden- meedraaien. En dat ^B£9| hij net als vorig seizoen een periodetiteltje mee kan pikken. „Dat zijn mooie leerzame wedstrijden", weet hij. Yerseke moet het dit jaar doen zonder clubtopscorer Bart van Steveninck, die gestopt is. Voor hem in de plaats komen drie A-junioren in de selectie. „Ik wil een beetje meer lijn in het voetbal van Yerseke brengen", stelt Zuijdwegt zich ten doel. „Het is nu iets te vaak op emotie gebaseerd. Verzorgd voetballen, dat is iets dat ik belangrijk vind." Erik Boedagjan is teruggekeerd van zijn avontuur bij Hoek en was in de beker met goals tegen Hoeven direct weer belangrijk. Door nederlagen tegen VCK (0-4) en WC'68 (0-5) werd Yerseke wel uitgeschakeld. Meteen in het eerste jaar na de overstap naar het zaterdagvoetbal werd Walcheren kampioen in de vierde J klasse. Daarvoor had het wel een beslissingswedstrijd tegen Veere nodig (5-2-zege). foto Lex de Meester In zijn eerste seizoen als hoofdtrainer van Veere was het vorig seizoen iBHBBHB meteen raak voor Abdoe ÉUHÉIiBkB Ben Khedda. Zijn ploeg BIverenigingI promoveerde naar de derde klasse. Handhaving is de missie voor het komende seizoen. De oefenmeester, die bekend staat om zijn intensieve trainingsaan- pak, heeft daar wel vertrouwen in. „Ik heb zeker zestien fitte spelers die het niveau moeten aankunnen. En als we kunnen brengen wat we vorig jaar konden, zijn we voor iedereen een lastig te bespelen tegenstander", vertelt Ben Khedda. Vanuit het bestuur zijn de ambities uitgespro ken om hogerop te gaan. „De eerste stap in dit traject is nu gezet. Veere wil op termijn in de tweede klasse spelen. Ik ben tevreden dat de club mij de kans geeft om vorm te geven aan dit project." Het debuut in het zaterdagvoetbal leverde Walcheren meteen de titel in de WwfrMA B vierde klasse op. Een niveau hoger acht trainer Marco Schroevers zijn ploeg in staat om een rol van betekenis te spelen. „Ik hoop dat we meer aan voetballen toekomen dan in de vierde klasse. Dat moet ons normaal gesproken beter liggen." De oefenmeester spreekt over een 'gevaarlijke klasse' waarin veel ploegen van elkaar kunnen winnen. „Dat geldt ook voor onszelf. We zullen echt alles moeten geven." Schroevers noemt de overstap van zondag naar zaterdag een schot in de roos. „Jonge jongens die naar de senioren moeten, blijken veel liever op zaterdag dan op zondag te willen spelen. Op termijn moet dit zijn vruchten afwerpen omdat we over een jeugdafdeling met heel veel potentie beschik ken." Kapelle-trainer Jaimy van Bloppoel kijkt met een goed gevoel vooruit naar de competitie. In de ftË&i voorbereiding was zijn j jonge team goed op dreef. In de beker moest de ploeg alleen buigen voor Tholense Boys. „We hebben een goede ploeg en vooral verdedigend loopt het beter. We geven minder weg dan vorig seizoen. We willen bovenin meedraaien, meedoen voor een periodetitel, maar of dat gaat lukken weet ik niet. De Brabantse ploegen ken ik namelijk niet", aldus de Goesenaar. Aan voorspellin gen waagt Van Bloppoel zich verder niet. „Dat heb ik vorig jaar gedaan en toen zat ik er helemaal naast." Hij zag zijn selectie versterkt worden door Ibi el Uarichi en Mitchell van Belzen (SSV'65), Janko van Iwaarden (Goes) en Lennart van Wallenburg (Kloetinge A1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58