'Het gaat nu weer goed met de kinderen' ZEELAND 33 Maudy en Kayleigh, twee van de vier kinderen van de vermoorde Mi chelle van Hooff, verblijven morgen en vrijdag bij hun voormalige oppasmoeder Le- neke Buteijn in Nieuwdorp. Hun vader verschijnt beide dagen voor de rechtbank. Hij wordt van moord op hun moeder verdacht. De vier kinderen wonen nu bij hun tante in IJmuiden. De tante is samen met de vader van Michelle in de rechtbank aan wezig. Vandaar dat de twee jong ste kinderen tijdelijk bij Leneke Buteijn verblijven. Het is een jaar geleden dat ze de kinderen voor het laatst heeft ge zien. „Het is best wel spannend. Geluk kig gaat het heel goed met de kin deren. Ze hebben het een stuk rustiger dan vroeger toen er altijd ruzie was tussen Ronald en Mi chelle. Natuurlijk vind ik het jam mer dat ik de kinderen niet meer zie maar voor hen is het mis schien wel beter zo." Leneke Buteijn is vier jaar oppas moeder geweest van de kinderen van Michelle en verdachte Ronald S. Zij hoopt, net als andere inwo ners van Nieuwdorp, dat de recht bank eindelijk na ruim twee jaar vonnis wijst. „Zodat Nieuwdorp dit verschrik kelijke drama eindelijk afkan slui ten", zegt Leneke. Veel inwoners kunnen zich 29 juli 2011 nog goed herinneren, de dag dat Michelle met 24 messteken om het leven werd gebracht in het parkje aan de Havenweg. „Voor het dorp was dat heel ingrij pend. Op een dergelijk moment ben je wel één als dorp. Ik werd gelijk gebeld met de vraag of de kinderen bij mij mochten slapen. Natuurlijk mocht dat maar ik wil de eerst zeker weten dat Ronald was opgepakt." Leneke Buteijn heeft als oppas moeder de vele ruzies meege maakt tussen Ronald en Michelle. „Ook toen de twee uit elkaar wa ren gingen de ruzies door. Natuur lijk, waar er twee vechten hebben er twee schuld, maar Ronald had zo'n ontzettend kort lontje. Ook tegen mij viel hij regelmatig uit. Maar bang geweest ben ik nooit. De kinderen zaten er echter altijd midden tussen in. Ik heb heel veel respect gehad voor Michelle. Een baan van veertig uur en dan toch nog in haar eentje vier kinde ren opvoeden. Leneke Buteijn stond gisteren te wachten op andere oppaskinde ren bij de christelijke basisschool De Regenboog. Moeders, die hun kinderen aan het einde van de schooldag op haalden, hopen ook dat de recht bank nu eindelijk vonnis wijst. Er wordt echter getwijfeld of Ronald S. de straf zal krijgen die hij in de ogen van veel inwoners verdient. De meeste kinderen van Nieuw dorp volgen onderwijs op De Re genboog. De openbare basisschool De Octo pus heeft met ingang van dit schooljaar door te weinig leerlin gen definitief de deur op slot ge draaid. Drie van de vier kinderen van Mi chelle zaten op De Octopus. „De dood van Michelle heeft indirect tot de sluiting van onze school ge leid", zegt directeur Stan Meul- blok. „De kinderen kregen onder wijs in kleine groepjes. Drie kin deren ineens weg was ingrijpend voor een schooltje als de onze. We hadden vervolgens geen in stroom meer en dan was het na ruim honderd jaar spijtig genoeg einde verhaal voor onze school." Stan Meulblok herinnert zich nog dat de moord op Michelle een enorme impact had op de school. „Dit kleine schooltje was een soort van mini-maatschappij. De dood van Michelle had invloed op de hele school. Er was heel veel verdriet en angst." Ook Stan Meulblok hoopt dat recht zal zegevieren. Maar ook hij twijfelt omdat de experts het niet met elkaar eens zijn. „Het is voor Nieuwdorp in ieder geval belangrijk dat er na ruim twee jaar eindelijk duidelijkheid komt. Dan kan het dorp een streep zetten onder deze ver schrikkelijke gebeurtenis." De dood van Michelle heeft indirect tot de sluiting van onze school geleid. WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 door Frank van Cooten Stan Meulblok Het altijd rustige Nieuwdorp werd ruim twee jaar geleden opgeschrikt door de moord op Michelle van Hooff. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33