Aanpak hangjeugd Sluiskil Proefrijden in uw eigen straat? molenaar WALCHEREN 31 Watersnoodramp - 27 40 400 Bon voor een gratis brochure! Bel gratis 08 ANALYSE Het leek allemaal zo mooi: wonen aan het water waar vroeger werd gewerkt. Maar daar was plots de crisis! ar Een gunstig gesternte kan het niet geweest zijn, waaronder waterstad De Goese Schans werd gebo ren. Al een jaar nadat de plannen makers trots met een plan voor 2000 huizen naar de Goese bevol king waren getrokken, viel in Amerika de eerste bank om. De gemeente Goes bleek geld dat voor De Goese Schans geleend was, te hebben geparkeerd bij de IJslandse Landsbanki en in heel Nederland wierp de crisis zijn schaduw vooruit. Toch bleef de Grond Exploitatie Maatschappij (GEM), waarin Lonink: „Willen we de jongeren bereiken die (nog) niet tot de har de kern overlastgevers behoren, dan moeten we ook andere activi teiten organiseren. Jeugd- en jon gerenwerk is daar ondertussen ook mee bezig." Secretaris Ian Klaassen van de dorpsraad Sluiskil laat weten die gemengde aanpak te ondersteu nen, maar hij is er met burgemees ter Lonink van overtuigd dat 'een bepaalde groep' lik op stuk moet worden gegeven. Het schopinci dent in het weekend - het ergste tot nu toe - staat namelijk niet op zichzelf. Een stuk of vijftien jon geren in de leeftijd van dertien jaar tot in de twintig geeft vaker overlast. Het aantal vernielingen in Sluiskil is groot. Coniferen zijn in brand gestoken, zo ook blauwe containers met oud papier. De dorpsraad krijgt ook klachten bin nen over het dealen van drugs. Voor Sluiskil geldt een speciale verordening die het de politie ge makkelijker maakt op te treden. Burgemeester Lonink verbloemt niet dat 'de politie moet woeke ren met tijd en agenten', wat er sinds de oprichting van de Natio nale Politie begin dit jaar niet be ter op is geworden. „Maar", verze kert Lonink, „Sluiskil heeft nu wel prioriteit. De leiders van de harde kern moeten eruit worden gehaald, zodat ze de anderen niet meer op sleeptouw kunnen ne men." Voor het schopincident zijn drie verdachten opgepakt uit Sluiskil, van 16,18 en 22 jaar. Goes met twee projectontwikke laars en RWS verenigd was, opti mistisch doorgaan. Er kwam een website, een verkoopinformatie centrum en Goes bleef grond ko pen in het natte industriegebied, waar de gemeente immers het eer ste recht van koop had. De GEM trof de voorbereidingen voor de bouw van een kleine veer tig woningen. Intussen werkten bedrijven in het havengebied ge woon door. Betonfabrieken, han delaren in bouwstoffen, schilders, technische bedrijven en kleine werfjes, hadden de wil noch de middelen om het veld te ruimen voor woningbouw. Van Goes hoef den ze ook niet weg, want in de beginfase mocht een beetje ge luidsoverlast het plan de kop niet kosten. De Raad van State dacht daar anders over en het bestem mingsplan werd vernietigd. Het hele woningbouwplan moet nu opnieuw worden getekend in de nieuwe werkelijkheid van een stagnerende woningmarkt en te verwachten krimp. Daar moet ook nog eens een sluitende exploi tatieparagraaf onder liggen. Dat zal, zo geeft de Goese wethouder Jo-Annes de Bat toe, nog wel even duren. Dat het havengebied intussen een steeds grotere gribus wordt - on der Goesenaren heet het al 'De Goese Schande' - vind de wethou der een overdreven vaststelling. „We hebben voortdurend contact met de bedrijven en we horen ei genlijk geen klachten." Toch zijn die er wel. In de openbare ruimte staat opvallend veel roest en rond loodsjes en bedrijfsgebouwen staat het onkruid een meter hoog tussen de bestrating. De Bat: „We willen het echt in orde houden, voor volgend jaar staat asfaltering op het programma." Wat betreft de gronden die zijn opgekocht, vindt De Bat dat de ge meente de verantwoordelijkheid ervoor deelt met de partners in de GEM, hoewel de grond bij het Kadaster op naam staat van de ge meente Goes. In het Goese Diep staan nu 39 hui zen. De juichende website van GEM De Goese Schans wordt niet meer bijgewerkt en het verkoopin formatiepunt is dicht. In het in dustriegebied houden de laatste bedrijven zich staande in een om geving die langzaam verkommert. Gisteren werd bekend dat het bu reau bij 32 niet-geïdentificeerde slachtoffers van de Watersnood ramp DNA gaat afnemen om de onbekende doden alsnog een naam te geven. Familie van ver miste slachtoffers wordt gevraagd ook DNA af te staan om te kijken of er een match kan komen. Gisteravond hield de gemeente een informatieavond. Daar kwa men vijftien mensen op af. De publiciteit rond het identifica tieproject leverde gisteren ook reacties op uit andere delen van Nederland. Na de Ramp is niet ie dereen teruggekeerd. En er kwa men bij de gemeente berichten binnen van mensen die familiele den gaan benaderen die na de Ramp zijn geëmigreerd. ligd? Uw favoriete scoot snel geleverd U wilt er graag zelfstandig op uit kunnen. Even naar het park of boodschappen doen zonder dat u daar iemand voor nodig heeft. Met een scootmobiel kunt u weer gaan en staan waar u zelf wilt. Maar u heeft misschien veel vragen. Is het moeilijk om er op te rijden? Hoever kan ik dan rijden? Past een scootmobiel wel in mijn huis? Welk model zou ik moeten hebben? Vragen waar we eens rustig over zouden moeten praten. Dat kan gewoon bij u thuis, op de bank of aan de keukentafel. Wilt u een gratis brochure of vrijblijvende thuisdemonstratie? Kies tot 4 modellen uit de gratis brochure Maak een afspraak op een tijdstip dat u het beste past Naam QMevr O Dhr Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail Onze adviseur komt bij u langs voor de demonstratie C v U kunt ook proefrijden bij een winkel bij u in de buurt Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet www.moienaar.nl Tel 0800-27 40 400 infoSmolenaar.nl WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2013 Van Schans naar schande door Mieke van der Jagt door Harmen van der Werf SLUISKIL - Met het schopincident waarbij zondagochtend rond drie uur een beveiliger van de Sluiskilse Gildefeesten gewond is geraakt, is een grens overschreden, vindt de Terneuzense burgemeester Jan Lo- nink. Toch wil hij evenals de dorps raad Sluiskil niet alleen inzetten op een harde aanpak. In het Goese Diep staan nu 39 huizen ter wijl in het oorspronke lijk plan uitgegaan werd van 2000. ZIERIKZEE - De eerste familieleden die DNA willen afstaan voor het project identificatie onbekende slachtoffers Watersnoodramp, heb ben zich gemeld bij het Landelijk Bureau Vermiste Personen. V* i wk36_MS_p;i Alkmaar Rijnslraal 117 Amersfoort Nljverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Best (Superstore) tindhovenseweg 30 Beneden-leeuwen (outlet) Heemstraweg 46 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk (Superstore) lageweg 35e ('I Heen) Nunspeet (Superstore) laan 18 Roden wesleresch 8 Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal >roeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion) Bel voor meer info, actuele collectie en openingstijden of kijk op onze site. In onze superstore staat de gehele collectie. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Maandag gesloten WELZIJNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31