't Spiegeltheater opent eigen lunchcafé Getijdencentrale Brouwersdam lijkt nu haalbaar te worden Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! 30 WALCHEREN Bestel nu op: hollands hollandsnieuwe.nl/pzc nieuwe. Uniek: beltegoed 5 baanden ,9e'dig A Voordeel voor lezers van de PZC je betaalt slechts per maand: Gil eei Tei nin raa eei Lo bei de dai tei gei ooi Sec do gei nei ter be] wo dei tot zic gei jaa ovt in in cor nei Vo. ver ma Bu nie rer sin nal ter ker we hai get me me zijr Slu Het begint er aardig op te lijken dat dit door projectleider Wouter Groenen van de provincie Zuid-Holland geschetste scenario werkelijkheid wordt. Het Rijk doet namelijk een stevige duit in het zakje voor de bouw van een testcentrum aan de Grevelingen- dam. Als daar blijkt dat het op wekken van elektriciteit door het getijdenverschil exploitabel is, wordt begonnen aan de bouw van de echte getijdencentrale aan de Brouwersdam. De provincie Zeeland is gevraagd twee ton op tafel te leggen voor dat testcentrum. Grote zus Zuid- Holland moet drie ton lappen en de gemeenten Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflakkee ieder één ton. Dat maakt samen zeven. Minister Schultz van Haegen van Infrastuctuur en Milieu is bereid dat bedrag te verdubbelen tot 1,4 miljoen. De minister betaalt bo vendien de vijf miljoen die het kost om met steenbestorting de bodem te beschermen die gaat af kalven zodra de proefopstelling in werking is gesteld. Voor de proef wordt de Flakkeese spuisluis tus sen Grevelingen en Oosterschelde gebruikt. Groenen was maandagavond" naar Zierikzee gekomen om de ge meenteraden van Schouwen-Dui- veland en Goeree-Overflakke en thousiast te maken over de getij dencentrale. Het ding kost 400 miljoen euro en gaat alle huishou dens op Schouwen en Goeree van stroom voorzien. In het businessmodel dat Groe nen hanteert, moeten overheden er 50 miljoen aan bijdragen. Al leen een waterdoorlaat levert geen euro's op en zou daarom 200 miljoen aan publiek geld vergen. Het leeuwendeel van deze kosten moeten bedrijven opbrengen. Energiemaatschappij Delta en bouwer Strukton zijn al geïnteres seerd. Verder is het de bedoeling de formule van de centrale te ex porteren. Vrijdag komt daarvoor een Chinese delegatie naar de Brouwersdam. Het theater, dat gerund wordt door Arduin met mensen met een verstandelijke beperking, ge bruikte het bijbehorende grand café al langere tijd voor feesten en partijen. Het grand café gaat nu ook tussen de middag open onder de naam Het Lunchcafé. Volgens artistiek leider Peter Adriaanse van 't Spiegeltheater was er 'vraag naar continuïteit'. „Nu het lunchcafé elke doorde weekse dag op vaste tijden open is, bieden wij mensen de kans om ook tussen de middag te komen eten." Adriaanse maakt zich er geen zor gen om dat het stil zal blijven van wege de achteraf gelegen locatie. „De bedrijven die hier in de buurt liggen, zijn enthousiast over de start van de lunchroom en voor fietsers is het een mooie tussenstop om even op adem te komen. Bovendien: met de aanleg van de nieuwe wijk Rittenburg ligt 't Spiegeltheater straks cen traal in de Stromenwijk", aldus Adriaanse. Arduin heeft al ervaring met een restaurant waarin cliënten wer ken: sinds 2009 is restaurant/cate ringbedrijf Divers aan de Vlas- markt open. Het restaurant loopt goed, zegt Adriaanse. „De ope ningstijden zijn aangescherpt naar vier dagen in de week en er is volop te doen, voor zover ik weet." De onderlinge samenwerking tus sen 't Spiegeltheater en Divers gaat ook goed, zo geeft hij aan. In het verleden was er al vaker spra ke van samenwerking tussen het personeel van restaurant en thea ter, maar met de komst van het nieuwe lunchcafé kan dat nog be ter benut worden, volgens met een paar honderd man, sprin- Spiegeltheater is zaterdag 28 septem- Adriaanse. „Het is voor de werkne- gen er wel eens mensen van Di- ber, tegelijk met de opening van het mers leuk om af en toe ook even vers bij." theaterseizoen. Het Lunchcafé is op ergens anders te werken. Ook als doordeweekse dagen geopend van wij bijvoorbeeld een feest hebben De officiëlevan Het Lunchcafé bij 't 12.00 tot 14.00 uur. Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk cl 9,50 doi SLI wa UUi doi door Ton van den Nouweland zierikzee - „In 2020 opent de ko ning de getijdencentrale aan de Brouwersdam. In 2018 begint de bouw ervan. Een jaar eerder is de techniek van de centrale bewezen in het testcentrum aan de Grevelin- gendam en in 2014 maken we de keuze voor het soort centrale." door Maarten Back MIDDELBURC - Middelburg is weer een lunchroom rijker, 't Spiegel theater aan de Sprengerlaan ope nende maandag Het Lunchcafé. I Klanten bij Het Lunchcafé aan de Sprengerlaan in Middelburg, foto Ruben Oreel - Compact en krachtig - 4-mch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera - 275 belminuten, sms'jes of MB - extra 500 MB - optioneel 1000 sms voor €1,-p/m Eenmalige btibe taling toestel <19.- Bezorgkosten £30.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30