PZC Werkbezoek Maxima De kinderbijslag voor oudere kinderen gaat omlaag. Vooral laagbetaalden profiteren van de maatregelen. Ruim anderhalf miljoen voor vijf rijksmonumenten NIEUWSTIP? WOENSDAG 4 september 2013 Familie Van Putten heeft juist veel rust als het druk is Bijlage over het Zeeuwse amateurvoetbal Mona Keijzer past op haar woorden DEN HAAG - Ruim negen op de tien gezinnen levert de komende jaren koopkracht in door een be zuiniging van 810 miljoen euro op de kindregelingen, zoals de kinderbijslag. Alleenstaande ouders met een minimumloon gaan er juist tot ruim to procent op vooruit. Het kabinet wil het op deze ma nier aantrekkelijker maken dat mensen met een uitkering aan de slag gaan. Nu is het nog zo dat al leenstaande ouders die vanuit de bijstand vier dagen gaan werken tegen het minimumloon, er per jaar tooo euro op achteruitgaan. In de bijstand genieten zij een voordeel dat ze kwijtraken als ze aan de slag gaan, omdat ze dan op papier te veel gaan verdienen. Het kabinet wil dit voordeel ook aan minimumloners beschikbaar stellen. Dan houdt iemand die vanuit een uitkering aan de slag gaat, bij vier dagen werken straks 2100 euro meer over dan in de bij stand; bij vijf dagen in de week werken zelfs 4700 euro. Het kabinet wil elf kindregelin gen samenvoegen tot vier: de kin derbijslag, het kindgebonden bud get, de combinatiekorting en de kinderopvangtoeslag. Sommige re gelingen worden geschrapt, zoals de aanvullende alleenstaande ouderkortingen en de fiscale af trek voor het levensonderhoud van kinderen. Andere gaan op in de resterende vier. Midden- en ho gere inkomens voelen vooral de bezuiniging op de kinderbijslag in de portemonnee. Die blijft be staan voor alle gezinnen, maar wordt versoberd door de kinder bijslag voor oudere kinderen stapsgewijs te verlagen naar het zelfde bedrag dat ouders krijgen voor kinderen tot en met 5 jaar. Word ook abonnee! middelburg - Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben ruim an derhalf miljoen euro uitgetrokken voor de restauratie van vijf rijks monumenten. Dat zijn het Stad huis van Veere, 's Landshuis Hulst, de NH-kerk in IJzendijke, de Meestoof in Kapelle en schilde ringen in het toekomstig Streek museum in Axel. Sinds 2012 voe ren provincies de regie over de res tauratie van rijksmonumenten. Het ministerie van OC&W geeft Zeeland voor dit doel een bedrag van ruim 1,3 miljoen euro per jaar. Voor 2013 is eenmalig een hoger bedrag beschikbaar. UW MENING 620 reacties Roep kan blijven s DESTELLING redactie@pzc.nl of 0118-434010 editie: Walcheren 255e jaargang nr. 208 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 AMATEURVOETBAL VERDIEPING Kabinet versobert bijslag kind door Laurens Kok pagina 5: Analyse Ga naar www. pzc. nl/abonneren MIDDELBURG - Davy (links) en Johnny in gesprek met ko ningin Maxima, gisteren in Vlissingen. De jongeren zijn be trokken bij het sociale project Zeeuws Licht Maxima was op werkbezoek in Zeeland en wilde in Mid delburg leren van de aanpak van het project Manteling, een organisatie voor mantelzorgers en zorgvrijwilligers. Het project was een van de winnaars van een Kroonappel, wat naast eer en erkenning een bedrag van 50.000 euro opleverde. Na Middelburg bezocht Maxima Vlissingen, waar Zeeuws Licht, een programma van de Stichting Droom, haar hart had gestolen, foto Lex de Meester pagina 26 en 27: Maxima is onder de indruk 16% 84% EENS ONEENS Alleenstaande ouders verdienen een extraatje Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1