Er komt wel eens een toerist de tuin van de familie Van Putten binnengelopen. Die dan verdwaasd rondkijkt: waar ben ik nou weer? Onverhoopt-is ie dan van de Noorddijk in Vrouwenpolder afgelopen, zo het groene terrein van de Van Puttens op, van wie het huis stiekem aan het eind van de flinke oprijlaan ligt. Het is juist dat aspect dat Mar tin van Putten zo waar deert. „Als het goed weer is wordt het strand over spoeld met toeristen. Wij zitten een klein stukje van het strand maar hebben toch veel privacy, heel veel rust als het druk is." Zoon Daniël vult aan: „Af en toe hoor je een auto over de dijk rijden. En in de zomer hoor je de koekoek in de tuin." Martin van Putten kwam negen jaar gele den met zijn gezin (vrouw Astrid, kinde ren Daniël en Céline) vanuit Naaldwijk in Zuid-Holland naar Vrouwenpolder. Op dat moment reed hij al dertien jaar heen en weer naar zijn werk in Zierikzee en was de familie bekend met de provincie. Ze kwa men geregeld op De Schotsman aan het Veerse Meer, de camping die ze nu kunnen zien liggen als ze het pad volgen dat vanuit hun tuin naar het Veerse Meer leidt. Of dat nu op 50,75 of 150 meter ligt, daar verschil len de meningen over bij de familie. „In ie der geval belachelijk dichtbij", oordeelt Da niël, die elf was ten tijde van de verhui- zing. „Technisch gezien is Naaldwijk een dorp, maar ik vergelijk het met Middelburg. En dan kom je in een heel klein dorpje, met een basisschool waar de klassen samen in een lokaal zitten. Heel anders. Ik stond dan ook niet heel erg te springen om mijn vrienden kwijt te raken door te verhuizen. Maar toen ik een paar nieuwe vrienden had in Vrouwenpolder raakte ik snel ge wend." Dat gold ook voor de rest van de fa milie, al zorgde de Zeeuwse taal nog wel eens voor verwarring. Zo zei Astrid op haar werk eens 'la ma doen'. Wat in Zuid-Holland precies het tegenoverge stelde betekent... Een busje van PostNL komt voorbij over de doodlopende Noorddijk. Doodlopend, want toen de N57 werd aangelegd werd de dijk in tweeën gesplitst. Gevolg is dat er nog minder verkeer over de dijk rijdt, al is de route populair onder fietsers. „Het grote verschil met de randstad is dat het daar gro- f ter en drukker werd en dat er weinig na tuur was. Dat merkte ik als naar mijn werk reed", vertelt Martin. „Eerst 'reed ik dan over de Zuid-Hollandse eilanden maar die grens met Zeeland op de Brouwersdam is natuurlijk fictief." „Het landschap is dan al veel weidser", merkt Astrid op. Eigenlijk ben je al in Zeeland als je Pernis niet meer kunt zien of ruiken, haha!" Ze vervolgt: „Wij zijn niet Zeeuws, maar jr? voelen ons wel sterk met Zeeland verbon den. We zeggen wel eens juun of eiers maar dat is meer voor de grap. Ik voel me hier thuis. Wat is dan het verschil tussen Zeeuws zijn en je er thuis voelen?" f woensdag 4 september 2013 Het gehucht: Beldert PAGINA 13 EN 14 Martin, Astrid en Daniël van Putten wonen in het buitengebied van Vrouwenpolder, ingeklemd tussen dorp en Veerse Meer. foto Lex de Meester Juist veel rust als het druk is door Michiel Bouwman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13