in het tv-debat is een presentator effeweg.nl it Spanje rolt in Malaga opnieuw Nederlandse wietkwekerijen op fwm BUITENLAND 7 SI STEDENREIZEN 1 DUITSE AUTO-INDUSTRIE supervoordelige busreizen Verona en Venetië I Kroatië, Opatija en Lovran 60,. 100,. Fietsreis Kroatië n e ten •ral :hter oor- rtijd Is be- ub, rik- volle [sen Cel- leni ;n- ijk Er nalle i, te berg den vaar- ri in kelen, slaagde er nog niemand in zelfs maar een gaatje te schieten in de verbale muur die de kanse lier optrekt. Maar Peer Steinbrück stelde ook niet teleur, wat gezien zijn ge schiedenis van flaters een verdien ste is. Hij oogde zelfs energieker dan de vermoeide Merkel. Welis waar blijft Steinbrück op grote achterstand in de peilingen, er Domineesdochter Merkel doen aan einlullen: weinig zeggen en haar publiek in slaap wiegen zijn nog drie weken te gaan en 30 procent van de kiezers weet nog niet op welke partij te stemmen. Inmiddels wordt steeds nadrukke lijker rekening gehouden met een 'grote coalitie' van CDU en SPD. Merkel en Steinbrück zeggen er beiden niet aan te willen. Maar zo groot zijn hun onderlinge ver schillen helemaal niet, bleek ook tijdens het door de media zeer op- Peer Steinbrück stelde niet teleur, wat gezien zijn geschiedenis van flaters een verdienste is geklopte TV-Duell. En als Merkels kleine coalitiepartner, de liberale FDP waarmee zij de afgelopen ja ren veel te stellen had, de kies drempel niet haalt zit er voor haar weinig anders op dan met de SPD te gaan praten. Steinbrück wees zondag op zijn beurt een rood-rood-groene coali tie van SPD en Groenen met Die Linke opnieuw af. De voormalige communisten ontbreekt het in zijn ogen aan democratische ge loofwaardigheid. Zo worden de contouren van een zwart-rode coalitie langzaam zichtbaar. Een combinatie waar veel burgers overigens geen enkel probleem mee hebben. De wietplanten zijn gevonden in enkele woningen in de zuidelijke provincie Malaga, onder meer in de plaats Alhaurin el Grande. De plantages waren professioneel, al dus het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De drugs zouden hoofdzakelijk bestemd zijn voor de Nederlandse markt. De arrestanten zijn 25 tot 58 jaar oud. Onder de verdachten zijn een getrouwd stel, hun zoon en een schoondochter. De politie trof ook driehonderd paddenstoelen met een hallucine rende werking aan. Vorige week bleek uit cijfers dat de drugshandel in Spanje dit jaar overal is afgenomen behalve in en rond Alicante, waar veel Nederlan ders verblijven. Dat zou een ge- De plantages waren zeer professioneel en zouden vooral de Nederlandse markt bedienen volg zijn van de prominente plaats die Alicante heeft verwor ven bij de productie van wiet voor coffeeshops in Nederland. Bij een recente inval in een 'indus triële marihuanaplantage' waren de negen verdachten Nederlander of Brit. Begin dit jaar rolde de poli tie een Nederlands-Spaans net werk op, bestaande uit 21 perso nen die in de provincie Malaga vijftien wietplantages exploiteer de. De productie ging naar Neder land. De leden van deze smokkel bende hadden volgens de Spaanse politie voor meer dan 4 miljoen euro aan onroerend goed in Ne derland. Ontdek Magisch Marokko In prijs verlaagd! Van 5voor 1249, Van°>29S~ voor 1149,- Boek nu: www.effeweg.nl of bel 052946 96 67 DINSDAG 3 SEPTEMBER 2013 mbool van Duits technisch vernuft in Wolfsburg, foto David Heerde In het TV-duell met uitdager Peer Steinbrück (SPD) benadrukte bondskanselier Merkel (CDU) zon dag hoe goed het onder haar lei ding gaat met Duitsland. Een sym bool van Duitslands succes is Auto- stadt, bij Wolfsburg. Autostadt werd voor 430 miljoen euro gebouwd naast de fabrieken van het Volkswagen-concern in Wolfsburg en is met twee miljoen bezoekers per jaar een populaire toeristische attractie. In verschil lende paviljoens wordt hier de mo derne autotechnologie gevierd. In 2012 exporteerde de Duitse au to-industrie voor 195 miljard euro aan auto's en onderdelen. De auto concerns en aanverwante bedrij ven vormen daarmee de grootste exporteur in de Bondsrepubliek. Politici die op verkiezingspad zijn, weten dat ze de autobouwers te vriend moeten houden. Dat doen ze ook omdat in de auto-industrie 720.000 mensen - potentiële kie zers - werken, van wie velen zich emotioneel met hun concern ver bonden voelen, je bent en voelt je 'Opelianer' als je voor Opel werkt en dat kan eén heel arbeidszaam leven zo zijn. Bondskanselier Merkel onder streepte de politieke verbonden heid met de autoconcerns onlangs door in Brussel hard op de rem te trappen toen de Europese Com missie striktere CO -regels wilde afdwingen. Omdat Duitse autobou wers - in tegenstelling tot Franse en Italiaanse - niet aan die regels kunnen voldoen, weigerde Merkel om in te stemmen. boekcode 1136 Gegarandeerd vertrek! 8 daagse busreis Vertrek: 20 sept Inclusief: 7 hotelvernachtingen 7x ontbijt 7x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reislei der Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €60,- korting per 2 pers. op vertrekdatum 20 sept!* Van $59,- voor 429,- p.p. boekcode 1136 y korting* 10 daagse busreis Vertrek: 23 sept Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Welkomst drankje Drankarrangement Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €60,- korting par 2 pers. op vertrekdatum 23 sept!' Van 568,- voor 528,- p.p. Rondreis Roemenie korting 11 daagse busreis Vertrek: 20 sept, 18 okt, 8 nov Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10x ontbijt 10x diner Gids gedurende 6 dagen in Roemenië Rit met paard en wagen Bazna inclusief wijn Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €100,- korting per 2 pers. op vertrekdatum 20 sept!* Van §29,- voor 479,- p.p. boekcode 1136 Gegarandeerd vertrek 11 daagse busreis Vertrek: 13 sept Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10x ontbijt 10x diner Neder lands sprekende fietsbegeleiding Fietsroutes Gebruik van fiets- helm Gebruik zwembad Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €60," korting per 2 pers. op vertrekdatum 13 sept!* Van 729.- voor 699,- p.p. ids- m- n ge- de 5. le- !0 Estland, Letland en Litouwen MALAGA - Zes Nederlanders zijn in Spanje opgepakt, omdat ze op gro te schaal wiet zouden kweken. De Spaanse politie nam 3400 marihua naplanten in beslag, meldden Spaanse media gisteren. boekcode 1136 Gegarandeerd V 11 daagse busreis Vertrek: 20 sept Inclusief: 10 overnachtingen 10x ontbijt 10x diner Bootovertocht Rodbyhavn - Puttgarden Stads- rondrit en -wandeling Vilnius, Riga, Talinn o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €80,- korting per 2 pers. op vertrekdatum 20 sept!* Van 799.- voor 759,- p.p. Op 23 pl gegarandeerd vertrek! 22 daagse busreis Vertrek: 23 sept, 14 okt Inclusief: 21 hotelovernachtingen 21x ontbijt 21x diner Nederlands sprekende gids op dag 6 t/m 16 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar *°»ulMM, simwwkp. Brussel, Brugge en Antwerpen 4 dgn - Vertrek: 20 sept Gegarandeerd vertrek! Eisenach Thüringer Wakf 4 dgn - Vertrek: 20 sept, 11 okt Op 20 sept gegarandeerd vertrek! Berlijn 4 dgn Vertrek o.a.: 27 sept, 11, 25 okt, 29 nov, 13 dec Londen 4 dgn Vertrek o.a.: 20, 27 sept, 11,18, 25 okt Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf en per persoon o.B.v. boeking van 2 personen. Exclusief 'A excursie- en entreegelden en €18.- reservenngskosten per boeking "Gebruik tijdens het boeken f boekcode 1136 en uw korting wordt automatisch verrekend. Kortingen rijn reeds in de prijs ver- WCQ flf rekend Kortingen alleen geldig op boekingen gemaakt tussen 03-09-2013 en 10-09-2013 s.p.mord.1,,.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7