voor* Zeelaria Nu Alles-irt-1 Thuis met 1 jaar gratis Interactieve TV ZEEUWS-VLAANDEREN 21 In en om Oostburg is tijdens de Tweede Wereldoorlog hevig ge vochten. In de bodem is op veel plaatsen nog munitie te vinden. Het waterschap liet al een muni tie-onderzoek doen, waarbij oor logstuig werd aangetroffen. Maar houten mijnen, kunststof grana ten, scherven en kleinere munitie worden niet door detectoren opge merkt. Om alle risico's uit te slui ten, is de baggerkraan voorzien van kogelwerend glas en is er op de baggerbak een soort explosie- venbeschermer gemonteerd, die er voor zorgt dat de kraan niet wordt vernield door een ontplof fende bom. Al het baggermateri- aal gaat eerst door een speciaal ge fabriceerde munitiescheidingsin stallatie. Die installatie 'zeeft' de aangevoerde bagger, waardoor munitie(onderdelen) op een roos ter blijven liggen. Hoewel de kans op ontploffingen miniem is, is de installatie omzoomd met een groot aantal zeecontainers. Mocht toch een explosief af gaan, dan kunnen er in de omgeving geen ongelukken plaatsvinden. De aannemer had vorige week al willen beginnen, maar op het laat ste moment wilde de provincie nog een aantal berekeningen con- troleren om zeker te weten dat stellages over de weg sterk en vei lig genoeg zijn. De gezeefde bag ger wordt via leidingen naar een depot van Eendracht aan de Pavil- joenweg getransporteerd. De transportleidingen moeten op drie plaatsen - de Bakkersstraat, de Dierkensteenweg en de N253 - de weg over via 4,5 meter hoge stellages. Nu de provincie de sterk teberekeningen heeft goedge keurd, kan het werk eindelijk be ginnen. Waterschap en aannemer houden er rekening mee dat het een paar dagen kan duren voor de ideale baggerstroom door de schei dingsinstallatie vloeit. „We wil len met zo weinig mogelijk water de bagger transporteren. Maar er is natuurlijk wel een bepaalde hoeveelheid kreekwater nodig om de bagger door de leidingen te kunnen pompen", legt project leider Leo Verhagen van het wa terschap uit. Directeur Mark de Feijter van Een dracht én Verhagen gaan er nog steeds vanuit dat de baggerwerk- zaamheden eind dit jaar, begin volgend jaar klaar zijn. Alles-in-l Thuis Standaard Interactieve TV, Internet, Bellen en o.a t kpn Musicanto treedt op in centrum De Veste Musicanto uit Kloosterzande speelt vrijdag liedjes van toen en nu tijdens een optreden in centrum De Veste aan het Oos telijk Bolwerk in Terneuzen. Het optreden, georganiseerd door Stichting Welzijn Oude ren Terneuzen, begint om 19.30 uur. Toegang 3,50 euro. Cespreksmiddag voor mantelzorgers Steunpunt Mantelzorg Porthos Sluis houdt vandaag een ge- spreksmiddag voor mantelzor gers. Thema is: 'hoe versterk ik mezelf als mantelzorger?'. De bijeenkomst in het Porthos- gebouw aan de Nieuwstraat in Oostburg begint om 14.00 uur. Promotie Maarten Prot aan universiteit Maarten Prot promoveert van daag aan de Universiteit van Utrecht met een proefschrift over de manier waarop Middel eeuwse kopiisten met teksten omgingen. Prot is afkomstig uit Oostburg en was daar leerling van het Zwin College. Ondergrondse kunst en muziek bij De Pit Stichting Hahamandad houdt zaterdag het New H-Fest in De Pit in Terneuzen. Het gaat om een 'world underground art music event", met tal van optre dens op het gebied van avant garde, alternatief en ambient. Aanvang is om 15.00 uur, toe gang kost 5 euro. Dankbaarheidsdienst voor '800 jaar Axel' De Axelse kerken houden vrij dag samen de bijeenkomst Praise@TheKreek: een open- luchtdienst in de tuin van Zo- merlust aan de Boslaan. Die staat in het teken van 800 jaar Axel. De praise begint om 20.00 uur. Wiima Bot exposeert in De Hemelse Vrede Wilma Bot exposeert vanaf donderdag in café De Hemelse Vrede aan de Mariastraat in Cadzand. Bot maakt schilderijen, die ze onder de themanaam 'De Bron' tentoonstelt. De expositie is te bekijken tot en met 3 oktober. 2 HD tv-ontvangers Gratis Opnemen Pakket Gratis Spotify Premium kpn winkel kpn.com/zeeland I 0800 0776 DINSDAG 3 SEPTEMBER 2013 Groote Gat van start door René Hoonhorst OOSTBURC - In opdracht van Water schap Scheldestromen is aannemer Eendracht gisteren aan het uitbag geren van het Groote Gat begon nen. Om de waterkwaliteit te ver beteren en de doorstroming te be vorderen, wordt de komende maan den 120.000 kuub grond uit de kreek ten zuiden van Oostburg ge baggerd. I Voordat bagger uit het Groote Gat wordt doorgepompt naar een gronddepot, passeert het redelijk schone slib een 'munitiescheidingsinstallatie', waar mu- nitie(onderdelen) op een rooster blijven liggen. De installatie is omzoomd door containers, zodat een ontploffing geen schade aanricht foto Peter Nicolai ÖSpotrfy doet 't gewoon TERNEUZEN OOSTBURG OOSTBURG TERNEUZEN AXEL CADZAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61