De BudgetLijn i Schuldhulpverlening Nieuw! A-merk hoortoestellen vanaf €0,- 22 BEVELANDEN en THOLEN Asfaltonderhoud in Goese Polder Postcodeprijs in Vlissingen JUBILEUM Open dag bij Chiropractie Ambachtenmarkt Rijtuigstoffeerder Het Rijk, tot nu verantwoordelijk voor het jeugdzorgbeleid, hevelt die taken over naar gemeenten. In Zeeland praat een 'taskforce', met onder meer gemeenten en zorg aanbieders, over de manier om daar 'Zeeuws-breed' mee om te gaan. Volgens de Sluise WD gaat het daarbij de verkeerde kant op. „Wij hebben het idee dat de grote zorgaanbieders heel graag willen vasthouden aan het huidige beleid, en dat er daardoor nau welijks iets zal veranderen", ver telt fractievoorzitter Stan Lauret. „Terwijl het Rijk de taken juist naar gemeenten doorschuift om dat die er veel dichter op zitten en maatwerk kunnen leveren. Maar dan moet je wel bereid zijn de zaken ook anders aan te pak ken." Volgens Lauret kan alleen al de ge meente Sluis meer dan een mil joen euro besparen door efficiën ter te werken. „Daar zijn voorbeel den genoeg van." Maar dan moet het college van B en W wel tegen 'heilige huisjes' durven te schop pen, zo bepleit Lauret. „Het zou kunnen dat de GGD's en Emergis- sen van deze wereld het dan moei lijk krijgen. Dat is spijtig, maar wel gewoon marktwerking. Het zou betekenen dat we veel te lang met z'n allen een te zwaar huis overeind gehouden hebben." De zorg zou er niet alleen goed koper, maar ook simpelweg beter van worden, meent Lauret. „Het kan veel minder stroperig. Er zijn voorbeelden van men sen die negentien verschillende zorgaanbieders over de vloer krij gen. Moet je nagaan wat dat kóst..." De gemeenteraadsfractie van de WD zou bovendien graag in vloed uitoefenen op het beleid, maar wordt tot haar verbazing niet betrokken bij de besluitvor ming. Lauret: „Het college heeft een standpunt en gaat daarmee aller lei gesprekken aan. De gemeente raad wordt niet geïnformeerd, laat staan betrokken bij de plan vorming. Terwijl eind oktober in die taskforce belangrijke beslui ten genomen moeten worden. Het lijkt me toch logisch dat za ken die zo belangrijk en duur zijn, worden besproken met de ge meenteraad. Die moet kunnen meepraten, in het openbaar." De WD wil dan ook alle infor matie over bijeenkomsten en gesprekken, en vraagt de komen de tijd nauw betrokken te wor den. GOES - Vandaag begint het asfalt onderhoud aan de 's-Heer Hen- drikskinderendijk tussen de Ring baan-West en de Middelburgse straat. De dijk is daarom tot en met donderdag 's avonds en 's nachts afgesloten voor het ver keer. De Van Hogendorplaan, waar ook nieuw asfalt moet ko men,' is morgen de hele dag en donderdagavond gesloten. Aan de Troelstralaan gaan de wegwerkers woensdag- en donderdagavond aan de slag vanaf 18.00 uur. Mor gen is de Troelstralaan tussen de RingbaanWest en de Savorin Loh- manlaan de hele dag voor het ver keer afgesloten. De rotonde in het Polderplein is donderdagavond aan de beurt. VLISSINGEN - De straatprijs van de Postcodeloterij is gevallen in de Pastoor Van der Aaklaan in Vlis singen. Vier deelnemers met de postcode 4386 EB wonnen samen in totaal 100.000 euro. Dat geld wordt ongelijk verdeeld. Eén van de deelnemers in Vlissin gen won 62.500 euro. De drie an deren pakten elk 12.500 euro. De ambassadeur van de Postcode Loterij, Gaston Starreveld, verras te de vier winnaars afgelopen za terdag al met de bekende gouden envelop. Bovenop de geldprijs krijgt één deelnemer ook een BMW. De uitreiking wordt vanavond uit gezonden op tv, vlak voor het journaal van 20.00 uur. Budget Goed horen hoeft niet duur te zijn. Bij Schoonenberg vindt u de BudgetLijn, dat zijn A-merk hoortoestellen al vanaf o,-. Kom snel langs voor een persoonlijk advies. Kijk op www.schoonenberg.nl voor een winkel bij u in de buurt. Kies voor zekerheid. Kies voor de kwaliteit van Schoonenberg. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Chi- ropractiepraktijk De Schipper aan de Eerste Weg 2 in Nieuw- en Sint Joosland houdt zaterdag 7 sep tember een open dag. Iedereen kan op die dag komen kijken hoe de twee chiropractors werken. Er zijn ook presentaties van Mega- bed en babyspeciaalzaak Bruun de Beer uit Yerseke. De open dag duurt van 10 tot 17 uur. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Meu bel- en rijtuigstoffeerderij Brou wer in 's-Heer Hendrikskinderen houdt in het kader van de Open Monumentendag op zaterdag 14 september een kunst- en ambach tenmarkt met als motto Macht en pracht. Ambachtslieden, kunste naars en speciaalzaken presente ren hun werk tussen 10.30 en 16.30 uur. De maatregel is 1 september inge gaan en ingegeven door bezuini gingen. De gemeente Terneuzen legde het bureau schuldhulpverle ning dit jaar een korting op van 150.000 euro op een totaalbedrag van 640.000 euro. Stichting Maat schappelijk Werk heeft nog gepro beerd die bezuiniging zelf te reali seren, maar dat bleek onhaalbaar. De gemeente Terneuzen is wel in staat met minder geld toe te ko men, omdat zij anders te werk gaat. Wethouder Co van Schaik spreekt van een 'verstandelijkere' benadering van aanvragen voor hulp bij schulden. Het bureau schuldhulpverlening was gecertifi ceerd en moest aan kwaliteitsei sen voldoen. Dat kost tijd en geld. Volgens wethouder Van Schaik zullen hulpzoekenden niet slech ter af zijn. Hij verwijst naar de wachtlijst bij bureau schuldhulp verlening. Tachtig mensen ston den daarop. „We hebben die als gemeente allemaal nagelopen en binnen een week hadden er zich dertig teruggetrokken. Dat heeft me verrast." De gemeente Hulst heeft de schuldhulpverlening ook zelf ter hand genomen. Alleen Sluis blijft het bureau schuldhulp verlening trouw. Zorg over jeugdzorg door Martijn de Koning OOSTBURC - Gemeenten kunnen enorm veel geld besparen door effi ciënter om te gaan met jeugdzorg. Er zijn wel fikse hervormingen no dig en een flinke portie lef om die vernieuwingen door te voeren. En of de gemeenten die moed durven tonen, is nog maar de vraag. De Sluise raadsfractie van de WD roept het Sluise college nu dat wel te doen. Afhankelijk van: toestelcategorie eigen risico aanvullende verzekering Molenaar kan 1 I Corné en Jaco Molenaar bij een band met afgewerkte afstandhouders. TERNEUZEN - Wie in Terneuzen in de schulden zit en hulp nodig heeft om daaruit te komen, moet voortaan bij de gemeente zijn en niet meer bij bureau schuldhulpver lening van de stichting Maatschap pelijk Werk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54